Xenon beyazına yakın sevenler ama xenon uygulamasından çekinenler...

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısaların aydınlatması nasıl?sarı ampüle göre daha mı düşük?Bir de yağmurlu havalarda aydınlatma nasıl?Çoğu kullanıcı hiç bir şey göremiyorum diyor.Rengi çok hoş doğrusu ben de cool blue düşünüyorum ama tek korkum sarı ampüller kadar bile aydınlatamayacak olması.

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Arkadaşlar uzunlarda çok kuvvetli bir ışık arıyorum ben de sadece sellektörlerde etkili olsun diye. H1 olarak mümkünse beyaz kuvvetli ampul önerileriniz var mı?

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Night breaker plus H1 veya Philips Photon H1....
İkisi de Almanya üretimidir.Bu arada Photon'un kutusunda philips yazmaz çünkü philips'in alt kuruluşudur.Sakın çakma sanmayın(Yan sanayisi değil alt kuruluşu yani aynı kalitedeler)

Son düzenleme:

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısaların aydınlatması nasıl?sarı ampüle göre daha mı düşük?Bir de yağmurlu havalarda aydınlatma nasıl?Çoğu kullanıcı hiç bir şey göremiyorum diyor.Rengi çok hoş doğrusu ben de cool blue düşünüyorum ama tek korkum sarı ampüller kadar bile aydınlatamayacak olması.
.
Yağmurlu yahut karlı havalarda benim hiç bir sıkıntım olmadı Cool blue'lardan şükür. Ama aydınlatma olarak, sanki sarı skala daha başarılı. Fakat alacak olsam gene alırım tereddütüm olmaz. Ama ben bu sefer Allah kısmet ederse, Nightbreaker düşünüyorum, sırf deneme amaçlı.
Coolblue ampullerin ışık rengi çok çok güzel ama duyduğum kadarıyla, Nightbreakerlar daha güzel aydınlatıyormuş.

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelvin değeri büyüdükçe göz zor seçer çünkü kelvin değeri büyüdükçe renk maviye yaklaşır ve koyu renkli cisimler maviye yaklaşan rengi çabuk absorbe eder.Doğal olarak sarı ışık daha iyi aydınlatır.Ayrıca göz gün ışığına yakın renkleri daha çabuk algılar.Night breaker Plus oldukça güçlü bir ampül.beyazlığı cool blue ile aşağı yukarı aynı.Zaten plus serisinde camın üzerinde mavi kaplama var yani normaline göre biraz daha beyaz.Bir de ömrü 2 kat daha iyi.Aydınlık olarak kesinlikle piyasadaki en iyi ampül.Fiyatını hak eden bir ampül vazgeçemiyorsunuz.Çünkü ne kar ne yağmur ne sis...Gündüz gibi aydınlatıyor.Ne de olsa German lightning expert :)

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cool blue'yu 2010 fiestaya taktık yanında benim araba varken aynı anda farları açtık Pazar günü akşam saat 9 gibi.Fiestanın farını bile kapattı night breaker.Sanki hiç yanmıyodu fiestanın farları.Bu biraz da refleköre bağlı tabi corsanın reflektörü daha iyi ama yine de night breaker farkıydı bu.Aydınlatmadan çok memnun kalıcaksınız.
Şöyle düşünün odanıza 45W saydam ampül takıp sonra 100W soft ampül takın aradaki fark stock ampülle night breaker farkı.Renk de aydınlatma da aynen bu şekilde.Cool blue da flörasan lambası.Beyaz ama biraz zayıf kalıyor.