yakıt tüketimi ve araç havalandırması

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yakıt tüketimi ve araç havalandırması

Editionsa bilmem ama bizimkinin şifresi o :D

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Editionsa bilmem ama bizimkinin şifresi o :D
Bu durum berbat birşey o zaman... böyle olacağını hiç düşünmemiştim araç zaten yakıyor üstüne havalandırmayı açmak klima oluyor yakıt ondanda çekiyor olan bize oluyor bende diyorum neden havalandırma açınca içeri hava vermiyor illa klima açmamı istiyor içeri hava almak için çok ama çok saçma opele yakışmayan bir durum tofaş kuş serisindeki havalandırma gibi bile olsa yeterdi ki müthiş bir sıcaklık oluyor arkadaşımın arabası şahin motor ısındıktan sonra aç kışın havalandırmayı soba gibi koy kestane pişsin :) ama yazın kötü oda işte ne yapalım aldık katlanacağız artık

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mesela bu fotoğraf benim aracımı ilk alırken showrom da çektiğim resmi o zaman çekmiştim bu fotoğrafı yukarı hava verme kısmının olduğu yerler kapalı o zamanki fotoğrafta ama şimdi mutlaka bir tanesi yanıyor nasıl iş anlamadım şudurumda dereceleri çevirince hava vermesi lazım ama illaki klima açınca veriyor

Ekli dosyalar

• 1456604_574039919329452_1942050022_n.jpg
    1456604_574039919329452_1942050022_n.jpg
    44.1 KB · Görüntüleme: 1

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağ üst köşedeki düğmeye bastığınızda o 3 ışık söner. Fakat daha sonra 3 düğmeden birine bastığınızda mutlaka biri açık kalır. İşin ilginci o sağ üstteki düğmeye bastığınızda ya da bizim sporttaki auto tuşuna basıp klimayaı kapatsanız dahi klima açık kalıyor. Az kafa yormadım şu klima olayına ama çok saçma olduğuna kanaat getirdim en sonunda.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
Sağ üst köşedeki düğmeye bastığınızda o 3 ışık söner. Fakat daha sonra 3 düğmeden birine bastığınızda mutlaka biri açık kalır. İşin ilginci o sağ üstteki düğmeye bastığınızda ya da bizim sporttaki auto tuşuna basıp klimayaı kapatsanız dahi klima açık kalıyor. Az kafa yormadım şu klima olayına ama çok saçma olduğuna kanaat getirdim en sonunda.
Yani klima hariç sıcak hava alamıyoruz sanırım bu durumda doğrumudur ben çok uğraştım ama birtürlü klima açmadan içeriyi havalandıramadım

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orhan UYAN link' Alıntı:
Yani klima hariç sıcak hava alamıyoruz sanırım bu durumda doğrumudur ben çok uğraştım ama birtürlü klima açmadan içeriyi havalandıramadım

Şimdi tam olarak öyle değil aslında. Bende ortadaki tuşlar açık (Yönlendirme tuşları) ve fan kapalıyken motor sıcaklığını içeriye veriyor. hatta her defasında fazla sıcaktan dolayı dereceyi azaltmak zorunda kalıyorum. Yani fan açık olsa da olmasa da sıcak hava, hava kanallarını kapatmadığınız sürece içeriye geliyor.

Şu ana kadar gözlemlediklerim;

1-) Ortadaki yön düğmelerinin hepsini aynı anda hiç bir suretle üstüne basmak suretiyle kapatamıyoruz. En az 1 tane açık kalmak zorunda.
2-) Ortadaki yön düğmelerinin en az 1 ışığı açık Fan açık olmasa dahi içeriye sıcak hava girişi mevcut.
3-) Sağ üstteki düğme veya auto düğmesine bastığınızda ortadaki yön düğmelerinin 3'ü de sönmekte.
4-) Sağ üstteki düğme veya auto düğmesine bastığınızda fanın derecesi 6. kademe olmasına rağmen ışıkları yanmamakta.
4-) Sağ üstteki düğme veya auto düğmesine basıp fanın derecesini 0'a indirdiğinizde (yani fanı kapattığınızda) ortadaki yön düğmeleri yanmamakta ve yanık haldekine göre daha çok içeriye hava üflemekte. diğer bir deyişle fan 0'da olmasına rağmen sanki fan çalışıyormuş gibi kanallardan hava gelmekte. (Ki en çok canımı sıkan durum bu. nedeni ise yazın klimadan dolayı benzin sarfiyatının çok olması)
5-) Her ne kadar bizim sport pakette çift taraflı ısıtma var gibi gözükse de gerçeği pek yansıtmıyor. sağ tarafı sıcak ayarlayıp sol tarafı en soğuğa getirseniz dahi hava kanalından sıcak hava üflüyor.
6-) Bir aracın klima sisteminin bu kadar karmaşık olmasının izahını hiç bir zaman anlamadım anlayamayacağım da. Hayır en azından bir getirisi olsa amenna. ama Hem fiziki oalrak hem ruhsal olarak yeterince yoruyor :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Klima Fan tam bir fiyaskoymuş desenize ben beceremiyorum sanıyordum meğersem zaten karışıkmış :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orhan UYAN link' Alıntı:
Klima Fan tam bir fiyaskoymuş desenize ben beceremiyorum sanıyordum meğersem zaten karışıkmış :)
Ust cam bolumune hava vermeyle birlikte yuz veya ayak kisminida acarsaniz klima calismaz normal havalandirma calisir.
Yani hava yonlendirme bolumunde 2 dugme aktif olacak.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bırakın klimayı evden getirin saç kurutma makinesini bağlayın girişe açın işte :D Bu nedir arkadaş atom şifresi çözüyoruz sanki benin dediğim yöntemle tüm ışıklar sönüyor ve hava gelmiyor ayrıca sırf test etmek içinde aracı durdurup rolanti yakıtına baktım 04-05 arası geziyordu yani klima çalışmıyordu sportu olanlar benim dediğimi yapabilir.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende klima kompresör tuşu bağımsız çalışıyor. yani havalandırmayı auto da yapsam ön cam buğu çözmeye de bassam klima kompresörü sadece düğmesine basarsam aktif oluyor