Yeni Astra J için rodaj dönemi var mıdır ?

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra J için rodaj dönemi var mıdır ?

İyi günler. Öncelikle yeni araç aldığım için (henüz daha gelmedi ) yeni astra hb cosmo 1.6 cdti 136 bg) rodaj ile ilgili internette araştırma yapıyordum ve bu faydalı siteyi buldum. Yazılanlar çok faydalı fakat tam anlayamadığım noktalar var. Aracı ilk aldığımda 20-100 km arası 2. vites 5000 devire getirip ayağımı gazdan çekip kendi devrine gelmesini bekleyeceğim. Bunu ilk 100 km için sadece 1 DEFA mı yapacağım ? yoksa hangi aralıkla yapacağım?. sonraki 100 km lerde aynı şekilde 5000 devir bandında gaz çekip araç kendi devrine gelecek öyle mi ? Ve bu uygulamayı ilk 1000 km için yapacağım doğrudur değil mi?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hoşgeldiniz. Aracınızı yüksek devirlerde çok zorlamadığınız taktirde bir sıkıntı çıkmayacaktır. Vitesteyken fren yapacağınız zaman ayağınızı gazdan çekip öyle yavaşlamasının beklenmesinin sekmanların tam oturması için faydalı olacağı ifade ediliyor. Yani yolda giderken ayağınızı gazdan çekiyorsunuz, devir kendi kendine düşüyor.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı günler herkese..
ben arabayı alalı 4 gün oldu.. arabayı aşırı zorlamadan 150-200 km yol yaptım. daha sonra uzun yola cıktım 800 km mesafelik. arabada ortalma 450 kg kadar ya yüklü idi. gerek 120 gerek 150 arasında yolda seyir halinde devam ettik. tabi bazı zamanlarda daha aşağı hızlarda da ilerledik. otabana geldiğimizde hızımızı zorlayarak 180-200 bandında ilerledik kısa süre içerisinde.herhangi bir sıkıntı olur mu?
ayrıca aldığım bayide motor açma diye bir olay yok dedi bu aabalar için. arabam astra 1,6 110 hp benzinli j kasa..

ASİL_AKGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SelamunAleyküm. Allah nasip kısmet ederse önümüzdeki günlerde sedan 1.6 115hp edition Astrama kavuşacağım. Araç daha gelmeden Landirenzo Lpg takılacak. Benim sorum rodaj döneminde Lpg kullanımı hakkında direk kullanayım mı yoksa kaç km sonra kullanmaya başlayım konuyla alakalı bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim....

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ASİL_AKGÜN link' Alıntı:
SelamunAleyküm. Allah nasip kısmet ederse önümüzdeki günlerde sedan 1.6 115hp edition Astrama kavuşacağım. Araç daha gelmeden Landirenzo Lpg takılacak. Benim sorum rodaj döneminde Lpg kullanımı hakkında direk kullanayım mı yoksa kaç km sonra kullanmaya başlayım konuyla alakalı bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim....

Merhaba hocam. Hoşgeldiniz. Aynı motor seçeneğiyle ben de sıfır KM'deyken Landirenzo taktırdım. Bayi 1.000 KM'ye kadar kullandırtmadı bana LPG'yi. Siz de en az 1.000 KM hiç kullanmayın derim LPG'yi, sebebine gelecek olursak, (bayinin bana anlattığı şekliyle); sıfır Km aracın tüm parçaları fabrikadan çıktığı gibi kuru. Benzinle yağlanması gerekiyor vs. Dediler. LPG de kuru yakıt olunca sıkıntı oluyormuş :)

ASİL_AKGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Merhaba hocam. Hoşgeldiniz. Aynı motor seçeneğiyle ben de sıfır KM'deyken Landirenzo taktırdım. Bayi 1.000 KM'ye kadar kullandırtmadı bana LPG'yi. Siz de en az 1.000 KM hiç kullanmayın derim LPG'yi, sebebine gelecek olursak, (bayinin bana anlattığı şekliyle); sıfır Km aracın tüm parçaları fabrikadan çıktığı gibi kuru. Benzinle yağlanması gerekiyor vs. Dediler. LPG de kuru yakıt olunca sıkıntı oluyormuş :)

çok saol Mücahit hocam. bende aynı şeyi düşünmüştüm ama bişey olmaz falan dediler kafam karıştı teşekkür ederim verdiğin bilgi için....

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ASİL_AKGÜN link' Alıntı:
çok saol Mücahit hocam. bende aynı şeyi düşünmüştüm ama bişey olmaz falan dediler kafam karıştı teşekkür ederim verdiğin bilgi için....

Rica ederim hocam. Siz dediğim gibi kullanmayın hemen LPG ile derim. Ben kullanmadım 1.000 Km sonra LPG'ye geçtim. Araç şu an 25.000 KM'de taş gibi halen. :))

hasan uzunoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

keyifle ve zevkle okudum yazınızı çok teşekkürler