Yeni Astra Sedan Lokurtu sesi

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni astra sedan aracım var dün farkına vardım yamalı, kabarık bozuk asfalttan geçtiğimde ön sol taraftan bi lokurtu sesi geliyor bu ses çok değil müzik açıkken duyulmuyor acaba diyorum amartisör takozlarında sıkıntı mı var sizin araçlardada var mı bu ses.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra Sedan Lokurtu sesi

Aynı yoldan geçerken hafifce fren yap, ses kesiliyorsa fren kaliperlerindendir kesilmiyorsa klasik amortisör takozundan..

Kaliper sesini servis keser, a. takozunuysa kesemiyorlar.

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaliper sesiyle ilgili yaklaşık 2 ay önce servise gittim onu çözmüşlerdi. şu an ki ses bozuk asfalttan geçince yapıyor ön sağ tekerden gelmiyor bir tek ön sol tekerden geliyor. kaliper sesi önden gelir mi ki.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam bozuk çukuru yolda kalırdı yaparken seyir halinde ufak el frenini cek manuelse el frenin bak ses kesiliyorsa kaliper dir

muzur33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba ben serkan mersinden ses için bir kaç şey söylemek istiyorum aynı ses bendede mevcuttu 4 kez sevise gittim her seferinde beni oyalayıp geri gönderdiler kapılardan geliyor dediler gönderdiler koltuklardan geliyor dediler gönderdiler en sonunda kaliperlerden geliyor dediler yağladılar gönderdiler ama sorun bir türlü çözülmedi bende ısrarla bir daha gittim ve sonunda kaliperlere opel de bu sorunu anlamış olacakki değişik bir grez yağı sürdüler tüpün içinde mavi renkli şuan ses en aza indi ama hala kesilmiş değil. şimdilik böyle idare ediyorum ama sanırım bu genetik bir sorunmuş. pimlerin yaysız olmasından kaynaklanıyormuş. aklınızda bulunsun. ses için lastiginize biraz sert bir şekilde vurursanız sesi alırsınız yada kalipere biraz dokunursanızda duyabilirsiniz.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar sedanlarda depodan gelen lokurtu sesinide belirteyim.eğer depo doluysa acayip lokur lukur ses yapıyor.bu işlem garanti kapsamından yapılmıyor artık.kaliperler ayrı bir dert astra da.benim aracımda chevrolet lastikli pimler takıldı sorun bitti.

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hafta sonu servisteydim ben sesin önden geldiğini zannediyordum usta arabayı lifte kaldırdı arka kalipleri salladı tıkır tıkır sallanıyor pimleri yağladı teste çıktık o an ses gelmedi bu gün yine ses geliyor ama yağlamakta çare değil bu işe.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
arkadaşlar sedanlarda depodan gelen lokurtu sesinide belirteyim.eğer depo doluysa acayip lokur lukur ses yapıyor.bu işlem garanti kapsamından yapılmıyor artık.kaliperler ayrı bir dert astra da.benim aracımda chevrolet lastikli pimler takıldı sorun bitti.
evet cozumu lastikli pim

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dun servise sabahtan bıraktım 4 te isi bitii şimdilik ses kesildi garanti kapsamında ücretsiz yapıldı kaliper problemim