Yeni Focus

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Focus

Ben Titanium versiyonunu inceledim içi aşağı yukarı Astra kadar kaliteliydi ancak iç/dış tasarım abartılı, özellikle işlevsel panjur çok kaba.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
yeni focusu incelemeye giden arkadaşlar sadece sürücü koltuğu değil yan yolcu koltuğuna da mutlaka otursun
neden farkmı var?
ayrıca en full donanımla bizim enjoy plus nerdeyse aynı donanımda

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=1474.msg31878#msg31878 date=1305230396]
yeni focusu incelemeye giden arkadaşlar sadece sürücü koltuğu değil yan yolcu koltuğuna da mutlaka otursun
neden farkmı var?
ayrıca en full donanımla bizim enjoy plus nerdeyse aynı donanımda
[/quote]

incelerseniz farkı göreceksiniz. en full model titanyum X paketinde bile bırakın ön parkı arka park sensörü bile yok. opsiyon olarak alabiliyorsunuz. ve dizel titanyum X paketin fiyatı 62000 tl

kadircal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de focus un yenisi çıksın ona göre karar vereyim diyordum focus mu astra mı diye.
ama teslimat için haziran ayını vermişlerdi ve araç henüz bayilerde değildi.
o yüzden vazgeçmiştim almaktan ve astra almaya karar verdim astra 1.4 cosmo AT aldım.
inşaallah pişmam olmam diyordum focus geldiği  zaman.
geçen gün bende baktım focus a ve hiçde öyle videolardaki gibi güzel değil ve iç malzeme kalitesi astra kadar iyi değil.
iyi ki astrayı almışım gerçekten hem kalite hem tasarım olarak sınfındaki diğer araçlara göre çok çok  iyi ve ben çok memnumum astramdan.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selamlar..

Bugün Focus un 182hp lik versiyonunu test ettim.

Aracın düz gidiş stabilitesi gayet iyi, bu konuda eski versiyonlar bu kadar iyi değillerdi. Aracın çekiş gücü de gayet iyi; 4 iri kişi + klima açık olmasına rağmen benim 1.4turbo aracımla aynı hatta üst viteslerde daha güçlüydü.

Yol sesi eskiye nazaran azalmış olsa da Astra dan bir nebze fazlaydı, yine 4 ağır kişiyle içeri yansıyan darbe miktarı Astra dan fazlaydı, benzer yükte Astra da titreşimler yok denecek kadar azalıyor üstelik 17" ve 50 yanak olmasına rağmen, Focus ta 16" jant vardı..

Kalabalık trafik ve araçtaki yolcuların sürekli konuşması vs "öylesine" bir sürüş izlenimi edinebilmeme neden oldu..

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Afedersiniz ama o focusta istedikleri sistemi koysunlar. O kalitesiz ic tasarimi ve dis tasarimindaki goze batan eksiklerle hic olmamis. Trend donanimina bindim direksiyonu deri bile degildi yumusak plastikti. On konsoldaki kalitede yerlerde hic olmamis buyuk hevesle bakmaya gitmistim ama yok cok kotu.

+1  çakma fiesta konsol ile hareket çeker gibi duran el frenini de unutmayalım :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konsol insanı biraz boğuyordu, eskilerdeki ferahlık hissi bu yüzden kaybolmuş ama 182hp lik motor başarılı bir makina, neredeyse hiç boşluk hissi ve gecikme yok, gaz tepkisi çok hızlı ve kabindeki fazladan yolculara aldırmadan sürekli hızlanabiliyor.

Motorun sevmediğim yanı üst devirlerde alt devirlere nazaran pek farklılaşmayan devirlenme isteği, tüm güç alt devirden itibaren sunuluyor ve yakıt ekonomisi için çok çok iyi olsa da sportiflik hissinde biraz zayıflığa neden oluyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Focus II aracımı çok seviyordum, Focus III hemen her manada daha iyi ama arabanın belli bir karakter yapısı yok bu yüzden pek ısınamadım.

Astra çok güzel araç hem de her açıdan.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

virajda tork kontrolu bizdede var...
yalnız focusta olan bir şey değil...!!!
focus3 dış görünüş olarak önceki focuslardan çok çoook güzel....
ama astra j kadar da güzel değil....
aynı durum iç tasarım içinde geçerli :)
motor konusunda bizim arabaların tozunu atar focus....
bu durum öncede böyleydi şimide böyle....
opel tc için 1.3 astra motordan vazgeçene kadar da böyle olacak...
bence zamanı geldi.... 1.6 yada 2.0 dizel motorların....