z16xe motor astra g ye katalizör iptali + headers uygulaması

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra GSI ler için felan varmış ama bisim z16xe için yoq diye biliyorum ve hatta ben araştırdığımda özel yaptırman gerekiyor denildi ve 4-1 yaptırmalısın yoksa sensörlerden dolayı sorun yasanıyormus söylenen bu ama sizinde dediğiniz gibi olabilir ben sadece fikrimi paylastım pek bilgi sahibi değil bu konu hakkında ;)

yaa opel harbiden cok cakal.. :D kapaklar aynı :D
arastirdim aynen tum 4 - 2 - 1 (performans) headerslar x14xe x16xe x16xel z14xe z16xe ve z16xep ye uyuyor.

edit : ayrica headersi amyant sargiyla sarmak da faydali arkadaslar.

Son düzenleme:

rcp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
headers işi çok ince bir ayar bence.

marka olmadan takmak yerine corsa gsı ın orjinal headers ini takmak daha iyi olabilirdi.
borular kaçlık bu arada.48 likse deve boynu ve borularını büyütmeni tavsiye ederim

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
agar egzoz un 4 - 1 headersi diger kaliteli 4 - 1 lerin yaninda devede kulak kaliyor.. ( gunahi da oyle :D )

ahh risse headersi :D

remap ile beraber minimum 25 HP den az alirsan remapi yapana odeme yapma bence..:)

edit : 4 - 1 headersda hava akisi daha hizliymis.

eee ne yaparsın gariba işi headers bu kadar olur

desene 4-1 taktık biraz daha avantaj sağladık

mutalaka 25 almayı bekliyorum hatta k&n açık filtre mantzel powerbox port polish headers hat iptali ve chip ile benmde beklentim 25-30 arası

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4-2-1 bisim araçlara olmuyor sensörlerden dolayı arıza lambası yakıyormus o nedenle en uygun sekli 4-1 diye duymustum bi dönem araştırdığımda.

yok gökhan 4-2-1 de bizim arabaya oluyor. onunda sensör girişleri filan var. ama pahalı. bir de agarın bir avantajı var alttaki bağlantısı direk uzanıyor. super sprint gibi daha profesyonel markalarda headersin egzost ile birleşim yeri daha aşağıda . biraz kaynak işi var. birde montorun tam altındaki örgüyü iptal etmek lazım

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
headers işi çok ince bir ayar bence.

marka olmadan takmak yerine corsa gsı ın orjinal headers ini takmak daha iyi olabilirdi.
borular kaçlık bu arada.48 likse deve boynu ve borularını büyütmeni tavsiye ederim

valla kumpas ile ölçmek lazım. ama zaten çıkış belli ben orta ve son sustucuyla oynamıyacağım için uğraşmam sanırım

rcp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kumpas ile ölçmek lazım. ama zaten çıkış belli ben orta ve son sustucuyla oynamıyacağım için uğraşmam sanırım

orjinali 48 lik.
orta ve son susuturucuyla oynamıcaksan headers ın keyfi çıkmaz.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1639.jpg

buda benim headers

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amanın bune gözlerim kamaştı. fiyatı sanırım benimkinden 5 tane alır :)