Zafira kullanan arkadaşlardan yardım

drayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,

Aracın sanırım sol kapısının ordan felaket bir zırıltı sesi geliyor, bu ses otobanda çok duyulmuyor ancak biraz engebeli olan yollarda resmen zırıl zırıl. İkinci seste tam konsolun ortasından kalkış esnasında geliyor o da titreme sesi gibi hadi araba büyük o nedenle kalkış esnasında konsoldan sesi anlarım çok da takmadım ama bu sağ taraftan gelen zırıltı sesi çok canımı sıktı çünkü bir önceki aracım ford focus c-max'ti ve sırf bu zırıltılar nedeniyle arabayı değiştirdim ford servisinin bana verdiği cevap bunlar büyük arabalar bu sesler normal olmuştu eğer aynı şeyi opelde de yaşarsam büyük hayal kırıklığına uğrayacağım. Özellikle zafira kullanan arkadaşlar yardım rica ediyorum benzer problemler sizde de var mı ya da bunları yaşayıp gideren kimse oldu mu? Araba hala garanti kapsamında servise götürmeyi düşünüyorum, Ford'ta bu tip şeylerde değişim olunca garantiye giriyordu umarım bunda da girer ve bu sorun çözülür. Yoksa dk 1 gol 1 olucaz :cry:

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizimkindende son zamanlarda bi kaç yerden ses gelmeye başladı.bu yaz uzun yolda farkettim.garanti kapsamına giriyor ,ben daha götürmedim çok rahatsız etmiyor ,ama garanti dolmadan götüreceğim....

aklımdayken söyeyim karter koruman yoksa taktır...
ben Ankarada yan sanayisini 50 ytl ye taktırdım...
HAYIRLI OLSUN ZAFİRA'N...

not:forumda"zafira ile ilgili herşey"diye bi konu var...arama motorundan bulabilirsin...
bazı bilgilere ulaşabilirsin.ayrıca oradada her konuda yardımcı olabilirler...

Son düzenleme:

drayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, benim bir tamircim var opel özel servisi. Onunla konuştum hafta sonu bir teste çıkıcaz birşeylerden bahsetti belli bir süre sonra kapının bilmem nesi yüzünden bu sesi yapıyormuş (manşon dedi sanırım :) ) o değişince de ses kesiliyormuş ama tam anlamadım neyin değişmesi gerekiyorsa onu öğrenip servise öyle gidicem. Aldığım bilgileri sizinle de paylaşırım. Bu arada kartel koruma hakkındaki uyarı için sağolun onu da ilk fırsatta kontrol edip yoksa taktırırım

zapato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2006 vectra da tümsek ve çukurlarda ani frenlemelerde iki kapının arasındaki kirişten gıcırtı benzeri ses yapıyordu. Servise götürdüm kapıyı yağladıklarını söylediler ve ses kesildi. Ama tam olarak neresini yağladılar bilmiyorum sorun kalmadı:good: .

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2006 vectra da tümsek ve çukurlarda ani frenlemelerde iki kapının arasındaki kirişten gıcırtı benzeri ses yapıyordu. Servise götürdüm kapıyı yağladıklarını söylediler ve ses kesildi. Ama tam olarak neresini yağladılar bilmiyorum sorun kalmadı:good: .

bahsettiğin gibi aynı ses benim aracımda da var acaba tam olarak kapının neresini yağladılar:confused:

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, benim bir tamircim var opel özel servisi. Onunla konuştum hafta sonu bir teste çıkıcaz birşeylerden bahsetti belli bir süre sonra kapının bilmem nesi yüzünden bu sesi yapıyormuş (manşon dedi sanırım :) ) o değişince de ses kesiliyormuş ama tam anlamadım neyin değişmesi gerekiyorsa onu öğrenip servise öyle gidicem. Aldığım bilgileri sizinle de paylaşırım. Bu arada kartel koruma hakkındaki uyarı için sağolun onu da ilk fırsatta kontrol edip yoksa taktırırım
nasıl durum alışabildiniz mi?
arka koltukları açıp kapama ve kullanım açısından?

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar o birazda kapı ayarının bozuk olmasıondan ve yağsız olmasından. serviste yaptırdım bende. Kapının tam birbirine temas ettiği yerleri yağlayın o kilitlerin olduğu yerler filan geçmezse kapı ayarı yaptırın ve kapının iç kısımlarındaki bölümleri sıkıştırın sorun kalkıyor...

drayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl durum alışabildiniz mi?
arka koltukları açıp kapama ve kullanım açısından?

Arabaya alıştım ancak diğeri satılmadığı için ara sıra onu da kulanıyorum. Kıyaslama imkanım da oluyor böylece. İki aracın da birbirine göre daha iyi ve daha kötü tarafları var. Diğer araba da büyük olduğundan alışmam çok zor olmadı ufak tefek sorunlar dışında genel olarak izlenimim iyi. Biraz daha kullanalım bakalım daha fazla detay verebilirim :good: