Ziebart Ses Yalıtım Uygulaması

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ziebart Ses Yalıtım Uygulaması

bozlee link' Alıntı:
Teşekkürederim arkadaşlar sorunum kısmen çözüldü sayılır

sesin %60 ı yakıttan kaynaklanıyor.Motor yakıta fazla duyarlı dün shell den nitro yakıt aldım arabanın çalışması değişti titreme ses azaldı rahatladı sanki daha önce totalden almıştım ara 1 aydır kendinde değildi gitmiyodu bağırıyodu sanki elfireni çekik gidiyomuşgibiydi yani araba o kadar rahatladı ki içindeki gıcırdamalar bile gitti sanki

Birde yanlış bilmiyorsam bizim 1.4T'lerde triger kayışı zincir olduğundan ses normale göre biraz daha fazla. Benimde birçok arkadaşım ilk binişlerinde arabayı dizel sanmışlardı. :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakıtı podan sakın almayın moto sesi daha çok rahatsız eder sizi çok zorda kalmadıkça shellden vazgeçmeyin

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet bununda etkisi çoktur eminim

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bozlee link' Alıntı:
Teşekkürederim arkadaşlar sorunum kısmen çözüldü sayılır

sesin %60 ı yakıttan kaynaklanıyor.Motor yakıta fazla duyarlı dün shell den nitro yakıt aldım arabanın çalışması değişti titreme ses azaldı rahatladı sanki daha önce totalden almıştım ara 1 aydır kendinde değildi gitmiyodu bağırıyodu sanki elfireni çekik gidiyomuşgibiydi yani araba o kadar rahatladı ki içindeki gıcırdamalar bile gitti sanki

Bende Shell Nitro+ ile fulledim aracı. Önceden Opetten alıyordum, sesi bariz azaldı ama ben o sesi özledim diyebilirim. Performans hakkında yorum yapamayacağım pek bi fark göremedim ama yakıt tüketimim bariz arttı. Şehiriçi 7,3-7,5 iken şu an 8-8,2 arasında değişiyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben dizel için kullanıyorum yakıtta tüketim olarak bir fark göremedim benzinlide bilemicem ama bariz araç sesi ve performansı değişiyor po ya göre.

Bekbars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bekbars.com

Araç kabinine lastiklerden gelen ses araç altına atılan pütür ile maalesef önlenemez. Uygulama sonrası araçta kulağın daha fazla kabul edebileceği tını farklılığı oluşur. Fakat sesten şikayetçi olan arkadaşlar öncelikle lastiklerini yenilemeyi düşünmelidir. Yumuşak lastiklerin ses desibeli daha düşük olacaktır. Zaten artık lastiklerin ses desibeli belirtiliyor. Buna göre seçim yapmak gürültü konusunda hassas olanlar için daha iyi olacaktır.

İlla yaptırmak isteyen arkadaşlar için boyacılar da bir çok marka pütür bulunmakta kalitesi konusunda satıcılar da net şeyler söyleyeceklerdir. Hava tabancası ile atılır. Ya da zaten hazır olan basınçlı tüpler mevcut. Geriye kalan aracın altını kaldırmak ve uygulama yapmak. Uygulama yaparken dikkat edilmesi gereken şey egzoz bölümlerine gelmemesi aksi takdirde ısınan yüzey kötü koku yapacaktır.

Umuyorum faydalı olmuştur.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyla alakasız olabilir belki ama şu sesi duyan oldu mu hiç, bazen dar bir sokak arasında camları açıp ağır ağır gidiyorum duvardan gelen ses yansımalarında sankı araç oyuncak arabaymış gibi bir ses geliyor ince ıslık gibi hızlandıkça hızlanıyor, yavaşlayınca yavaşlıyor o ses :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbodur o 1700 1800 devirden sonra başlıyorsa eğer turbonun ıslığı çok tatlı dimi :D

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu turbo ıslığı gibi değil aslında, oyuncak arabalarda olur ya bir ses onun gibi :D sanki lastiklerden geliyor en iyisimi ben bi video çekeyim öyle anlatayim :D

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dediğim devirlerde yapıyorsa turbodur olmadı kedidir :D