1.3 CDTI Edition Plus hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

airbus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler,
arkadaşlar Astra - 1.3 CDTI Edition Plus (2015) sıfır almak istiyorum, pazarlık sürecindeyim.
Bu araç performans vs. olumsuz yönler nedir? 1.3 motor olduğu için tavsiye etmeyenler var.
Bilginizi yorumlarınız bekliyorum sizlerden.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
k kasa almanız hayrınıza olur. 3 5 ekleyip. 1.6 cdti hafifleyen şasi gibi artıları bol...

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 3,5 yıldır sorunsuz ve memnuniyetle kullanıyorum aynı aracın Sport paketini. Şimdilerde Insignia almak için satıyorum.

Sürüş keyfi olarak 1.6 CDTI daha keyifli ve güçlü bir motor. Kesinlikle harika ama 1.3 de çok tasarruflu. Uzun yolda 1100+ km gidebilirsiniz bir depo ile (55 litre civarı deposu) Öyle çekmeme gitmeme gibi bir durumu da yok. 2. vitesten sonra güzel yürüyor hatta kalıbına göre.

1.3 alsanız da 1.6 alsanız da pişman olmazsınız. Maddi durumunuz elveriyorsa 1.6 alabilirsiniz ama zorlanacaksanız fikrinizi değiştirmeye değmez. 1.3 yeterli bir motor. Vergisi de ayrı bir avantaj şuan bir bandrole 206 tl ödüyorum 2012 model araca.

airbus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki maddi durumla da ilgili, 1.3 Cdti. olsa sorun yaşamayız demek ki.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakin sürüyorsanız, performans beklenitiniz yüksek değilse 1.3 cdti işinizi rahatlıkla görür. Tüketim olarak da 1.6 cdti'dan daha iyi.

Yeni kasanın fiyatları 1.3 cdti için alağınız fiyatlardan çok farklı olacaktır. J kasada iyi indirimler var şu ara.

J 1.3 cdti, o da olmazsa yine J kasa 110 bg'lik 1.6 cdti alırdım. Eğer arada az fark varsa 136'lık bile düşünülebilir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Trafikli ve bol rampalı bir yerde yaşıyorsanız, 1.3 almayın, kalkışlarda, özellikle klima açıkken çok zorlanıyor, araç eziliyor altınızda.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki maddi durumla da ilgili, 1.3 Cdti. olsa sorun yaşamayız demek ki.

Aklınıza takılan şey, sorun (problem) ise 1.3 yıllardır bilinen, tanınan sorunsuz bir ünite. (Multijet)

Astra J ağır bir araç olduğu için kalkışta biraz ağır kalıyor ama araçta turbo boşluğu olmadığı için bu durum rahatsızlık verecek seviyede olmuyor. Araç stabil olarak hızlanıyor.

Örneğin bizde bir de 1.6 105 hp 300nm torklu Multijet Doblo var. Bu verilere rağmen o araç ile kalkmak çok rahatsız edici çünkü turbo boşluğu var ve güç patlamaları yaşanabiliyor. Gaz pedalının ayarı ise ayrı bir problem...

İmkan varsa 1.6 elbette çok daha güzel ama performans takıntınız yoksa (ki yakıt tasarrufu düşünüyorsanız olmamalı) 1.3'ü test edip gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafikli ve bol rampalı bir yerde yaşıyorsanız, 1.3 almayın, kalkışlarda, özellikle klima açıkken çok zorlanıyor, araç eziliyor altınızda.

Ben bu aracı Erzurum'da kullandım ve Palandöken dağına birçok 1.6 atmosferikten daha berrak çıkıyordum.

Tek hantallık kalkışta yaşanıyor ama sonra yürüyor. Yalnız, bu hantallık yakıt tasarrufunu baz alan birisini rahatsız edecek düzeyde değil.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ben bu aracı Erzurum'da kullandım ve Palandöken dağına birçok 1.6 atmosferikten daha berrak çıkıyordum.

Tek hantallık kalkışta yaşanıyor ama sonra yürüyor. Yalnız, bu hantallık yakıt tasarrufunu baz alan birisini rahatsız edecek düzeyde değil.

Büyükşehir trafiğinde olmuyor maalesef.
Bende 2 adet var, yazılım ile memnunum ama aldığımda 1.6 sı olsaydı kesin onu alırdım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...