1.6T min uzun yol tüketimi

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6T min uzun yol tüketimi

T'si eksik astramda Söke-Sandıklı-Söke arası 750 km yol ortalaması 6,2.Tek yönlü gidişte şehirlerarası ortalamam 6,0.Klima kapalıydı.cc ile 90 km hızla gidildi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakınız depomdaki uyuşturucu etkili PO 95 sonrası Shell 97 ile az önceki ortalamam;

262y7sx.jpg

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Görmez miyiz.  011zaa

Hemşo senin aslanda durum nedir bilmiyorum ama benim kaplan Shell seviyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

v-power 97 içiyor en az. Aldığım ilk günden itibaren bunu kullanıyorum. 98 olsa onu alacağım. Bir sefer 95 aldım azıcık deneme amaçlı onda da sapıttı araba :) 

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Aldığımdan beri opet 95 oktan kullanıyorum,özellikle yüksek oktan almıyorum çünkü bizim motorlar yüksek sıkıştırma oranına sahip değil 10:1 oranından sonra lazım oktan vuruntu yapmasın diye.oktan nekadar yüksek olursa benzin okadar geç tutuşur, yüksek oktanın amacı sıkıştırma oranı fazla olan motorlarda erken tutuşmayı kesip sarsıntılı çalışmayı önlemek yani vuruntuyu kesmek.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ulaş aslında "önerilen 95 istersen 97 de kullanabilirsin" deniyor malum ama ben satılan benzinlerin tam olarak 95 ya da 97 boktan olduğuna inanmıyorum.

Misal büyük şehirlerde merkez yerlerden aldığım yakıtlarda bambaşka, gelip aynını Akçay-Edremit te aldığımda bambaşka etki gösteriyor motor.

Bir de Mehmet Gazihan yazılım sonrası "97 oktan kullan" demişti ve sanki yazılımdan sonra 95 ile ağırlaşmaya başladı gbi motor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ulaş aslında "önerilen 95 istersen 97 de kullanabilirsin" deniyor malum ama ben satılan benzinlerin tam olarak 95 ya da 97 boktan olduğuna inanmıyorum.

Misal büyük şehirlerde merkez yerlerden aldığım yakıtlarda bambaşka, gelip aynını Akçay-Edremit te aldığımda bambaşka etki gösteriyor motor.

Bir de Mehmet Gazihan yazılım sonrası "97 oktan kullan" demişti ve sanki yazılımdan sonra 95 ile ağırlaşmaya başladı gbi motor.

Kesinlikle katılıyorum  011zaa