1.6T min uzun yol tüketimi

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6T min uzun yol tüketimi

ulas79 link' Alıntı:
Aldığımdan beri opet 95 oktan kullanıyorum,özellikle yüksek oktan almıyorum çünkü bizim motorlar yüksek sıkıştırma oranına sahip değil 10:1 oranından sonra lazım oktan vuruntu yapmasın diye.oktan nekadar yüksek olursa benzin okadar geç tutuşur, yüksek oktanın amacı sıkıştırma oranı fazla olan motorlarda erken tutuşmayı kesip sarsıntılı çalışmayı önlemek yani vuruntuyu kesmek.

Aslında atmosferiklerde söylediğin doğru ama turbolarda basınç basılmaya başlandığında sıkıştırmanın nerelere çıktığı malum. Motorlarımız 95 oktana göre ayarlanmış ama her ihtimali düşünmek lazım. 200sx de wastagate zırvalaması yüzünden turbo nun nasıl manyaklaştığını gördüm. Böyle bir durum oluşursa en azından belli bir tolerans elde etmiş oluruz yüksek oktanla. Zaten 97 diye geçenlerde katkılı 95. Ben şahsen turbo motorda asla standart oktan yakıt kullanmam. Yakıt son derece kaliteli bile olsa. Ayrıca golf gti 95 oktan standart benzin ile 235.8 hp çıkartırken v-power98 ile 240.9 hp vermişti. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum  011zaa

"b" yi yanlışlıkla yazmışım ama bir bakıma doğru da  011zaa

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hkncbn link' Alıntı:
Bence değerler çok iyi benim öyle çok uzun yol tecrubem olmadı ama Güngörenden silivriye boş arabayla 6.3lt yaktı

sayın hkncbn, Benim eski semtim güngören 24 senem geçti. acaba tanışıyor olabilirmiyiz?

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada çok güzel verilerde Tolga nasıl sabrettin onca yol 90 km, hız.  :(

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Bu arada çok güzel verilerde Tolga nasıl sabrettin onca yol 90 km, hız.  :(

6.1 lik veri 5-10km lik güzergahtaki ortalamam, sabahtan bu yana sıcaktı, klimaydı, hızdı derken 6.8 oldu zaten.

H

hkncbn

Bilgi Girilmemiş

DERSİMLİ link' Alıntı:
sayın hkncbn, Benim eski semtim güngören 24 senem geçti. acaba tanışıyor olabilirmiyiz?
1996 dan beri işyerim güngören kale sanayi mahallesinde(Çeşme durağı)