1. Silindir Ateşleme Arızası ve 2000 Tl Masraf (Sorunlar Çözüldü)!!

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam daha önceden benzinde de kullandım ama tekrar kullanırım sıkıntı değil. Yalnız aracı ilk aldığım günden beri var bu sorun bütün forumlarda araştırdım benzer sorunları yaşayıpta çözüme ulaşan olmamış malesef. Sanki araba yakıtı yakıp hızlanacakken birşey takılıyormuş gibi kademe kademe hızlanıyor. İçimdeki his bana çok basit bir problem olduğunu söylüyor ama bir tane usta tavsiye ettiler ona baktırmayı düşünüyorum.

1 ay kadar önce ben de Fiat Palio aracımın motorunu komple yaptırdım. Üst kapak söküldü, subaplar değişti, segman atıldı bujiler vb. komple yapıldı tıpkı sizinki gibi. 1700 TL ödedim ben de.

2-3 hafta kullandım sonradan tıpa tıp aynı sizin bahsettiğiniz sorun bende de olmaya başladı. Bir şey aracı tutuyor, tık diyor bir açılıyor araç şahlanıyor.

Sanki bir yere pislik geliyor da sonradan açılıyor gibi. Şimdilik ben de çözemedim, ilk yaptırdığımdaki gibi değil araç ama yine de iyi. Bu yüzden üstüne gitmiyorum şimdilik.

Benim aracım da ayağımı gazdan çektiğimde stop ediyordu ve sorun rölanti motorundaydı. Değiştirdim şimdi rölanti yüksek çalışıyor ve hafif dalgalanma var.

Bu tutma olayını rölanti motoru da yapabilir, bazen gaz kelebeğine yol vermiyormuş. Bir başka rölanti motoru bulabilirseniz önce onu deneyin.