2001 corsa arıza kodları ve ikaz lambası yardım

ayigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

2001 model LPG'li Corsa'mda son günlerde ikaz lambası yanmaya başladı. 90-100 km hıza ulaştığımda bir süre sonra bu lamba yanıyor stop edip çalıştırdığımda sönüyor. Ancak yine aynı şekilde belirli bir süre sonra tekrar yanıyor. Işık yandığından beri çekişte sanki bir düşme var. Düşük viteslerde hafif yığılma oluyor. İlk başlarda aldığım lpg den diye düşünüyordum ancak arıza lambası yanınca farklı bir problem olduğunu düşünmeye başladım.

Bahsettiğim ikaz lambası:
url
F89AA3B3F80749F68F00D5776DCC0705.jpg

Aracımda Ekogas marka LPG var. 2 hafta önce gaza geçtiğinde stop etme sorunuyla gittiğim Atiker servisinde Lpg valfi değiştirildi ve Atiker marka Lpg valfi takıldı. Değişimden sonra deneme aşamasındayken ilk çalışmada bu ışık yanmıştı ancak stop edip tekrar çalıştırdığımızda sönmüştü.

Sorunum farklı marka lpg valfi kullanıldığıyla mı alakalı yoksa başka bir problem mi var? Forumda okuduğum tech2 cihazına bağlamadan hata öğrenme başlığında tarif edilen fren gaz yoluyla şu kodları aldım.

0230 Yakit pompa 1 devresi dusuk
0607 (Türkçe karşılığını bulamadım)

Arızanın nedeni ve çözümü nedir sizce?

ayigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araştırmalarım sonucu yabancı bir forum sitesinden okuduğum kadarıyla yağ azalmasından dolayı 0607 hatasını aldığımı öğrendim. Yağ miktarını kontrol etmeyi ihmal ettiğim için arıza lambası yanmış. Yağ ekledim ve sorunum çözüldü. Aynı sorundan müzdarip arkadaşlara belki faydası olur.