2003-2004-2005-2006 peugeot 307 hakkında

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b'de en sorunlu arabalardan malesef... tabi sözde... aracı alıp bakım yapmazsanız en sorunlu araç o dur. ben motorun kronik sorunu olduğunu ilk defa sizden duydum açıkçası... bir aracın ikinci el değerinin düşük olması o aracın sorunlu olduğu anlamına gelmezki sizde vectra b kullanıyorsunuz. 12-13 bin liraya alınabilen bir araçtır vectra b. ucuzu alırsanız tabi ki sorunludur.

süspansiyon sorunu olarakta mutlaka olacaktır. lokum gibi süspansiyon var 307'de. kazık gibi vectra'dan sonra kuş tüyü üzerine oturmuş gibi oluyorsunuz.

ayıca sizin abinizin aracı düz mü otomatik mi bilmiyorum ama 11lt/100km çok yüksek bir değer bence. ben 550 km'dir sürekli d'de kullanıyorum ve ortalama tüketimim 9,9lt/100km. vectra b düz vites ile 2 hafta önceye kadar 11-12lt tüketimim vardı. tabi kullanandan kullanana da fark var.

fatih 1000-1500 lira fazla verip içini rahat tutmak en iyisidir derim ben.

özellikle vectra b kullanıpta 307'ye ne mantıkla sorunlu araç diyorsunuz anlamıyorum... yaptığım araştırmalara göre vectra b ne kadar sorunlu ise 307 en fazla o kadar sorunludur.

:) oncelikle bunu ben söylemiyorum autoshow dergisi alıp kendinde görebilirsin hatta bu yazıyı okuyan herkes görebilir. Ben vectra kullanmıyorum suan BMW var benim ama madem sordun vectra ile pejoyu kıyaslama yapmayalım istersen. Ayrıca aynı yas ve km deki astra ve vectra cok ust sıralarda. Hatta 307 pejonun hüsran aracıymis. Dediğim gibi TUV istatistiklerine bak dünyadaki tüm TUV şubelerinden alınmış istatistik. Vectra listede olsaydı İnan onuda yazardim sadece dikkat et dedim alırken bu kadar kizacagini bilsem söylemezdim

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araçların kronik onlarca sorunu var, internette aratırsanız, kendi kendine yanmaya başlayandan, kilitlerini gece acana kadar onlarca korkunc sorununu bulursunuz, fiyatının düşük olmasıda zaten bunu açıklıyor. ayrıca bir arkadaşım 1.4 hdi kullanıyordu, 2005 model kendi demesi bunlar turbo diesel değil olmuştu. Turbosuz diesel nasıl olur, olursada nasıl gider, aslı varmıdır bilemiyorum...

googledan aratınca turbo arızası çıkıyor, bizim elaman sallamış sanki...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla dh bir konu okudum arbadan soğudum ya :D adamın biri sakın almayın alırsanızda benim arabayı alın diye yazmış :D bir taneside ev alacam diye ilan vermiş fakat adam forumda arabayı yerden yere vuruyor :D rus ruleti gibi geldi :)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu araba şans işi...gerçekten araba var araba..kimi bir arabaya iyi der kimi kötü...arabayı bakarsxın begeniyorsan içie siniyorsa alacaksın...eğer çevrene her tanıdığına sorar dallanır budaklanırsa araba alamazsınız...

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya kardesim diyorumya benim bi abide var birine itekleyip kurtulsam diyor gecen ay 2 bin lira harcadı adam 30 kusur bine sıfır aldı geçenlerde götürmüş satmaya 15 e saymışlar. Ovulecek arac var ama sanırım bu degil. Bende baktım merak edip baska forumlara kullanıcıları yerden yere vuruyor Nasi bi arac hakikaten merak ettim :) kullanmadım hic deneyecem bi gün

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) oncelikle bunu ben söylemiyorum autoshow dergisi alıp kendinde görebilirsin hatta bu yazıyı okuyan herkes görebilir. Ben vectra kullanmıyorum suan BMW var benim ama madem sordun vectra ile pejoyu kıyaslama yapmayalım istersen. Ayrıca aynı yas ve km deki astra ve vectra cok ust sıralarda. Hatta 307 pejonun hüsran aracıymis. Dediğim gibi TUV istatistiklerine bak dünyadaki tüm TUV şubelerinden alınmış istatistik. Vectra listede olsaydı İnan onuda yazardim sadece dikkat et dedim alırken bu kadar kizacagini bilsem söylemezdim
autoshow'un ne kadar yanlı ve yönlendirici tanıtım ve test yaptığını bir çok kişi bilir. bunun için diğer araç testlerini de inceleyin derim ben. opel ile peugeot çok güzel kıyaslanır. her ikiside aynı tip araçlar üreten markalardır. fiyat/kalite parametreleri yüksektir her ikisi içinde. bunu şu an 307 kullanıyorum diye yazmıyorum. bu tamamen bir satış politikasıdır ki pejo için "yahudi mercedes'i" lakabı kullanılır özellikle e segmenti araçları için.
daha dün aynı muhabbet geçti. benim aracı kuzenim kullanıyor kendisinde omega b var, İbrahim önde oturuyor ki kendisinde passat b 5,5 var ve bende arka koltukta oturuyorum. 307 kesinlikle vectra b'den daha konforlu ve rahat bir araç. hatta kuzenim aynen şunu dedi "direksiyon gerçekten yumuşakmış" ve ben aracı aldıktan sonra omega b'yi satıp 307 alma düşüncesi içine girdi. bu arada kuzemin mercedes hastasıdır ve sadece e serisine biner ve binmiştir. kimse güç/performans olarak 1,6lt peugeot ile 2lt vectra b'yi tabi ki kıyaslayamaz. ama işin içine donanım ve konfor girince malesef d sınıfı vectra b, c sınıfı birçok araçtan bile daha yetersiz... doğru mudur? kesinlikle doğrudur. ben fiorino ile vectra b'yi aynı kefeye koyuyorum süspansiyon olarak.

ayrıca kesinlikle kızacak birşey yok ama ben vectra b içinde kronik sorunu çok, beş para etmez, sorunlu araç, yolda bırakır gibi kulaktan dolma bilgiler ile konuşanlara karşı her zaman b kasayı savunmuşumdur. bakımsız bir b kasa insanın ocağına incir ağacı diker. bunun aksini kimse inkar edemez. aynı şekilde benim için bir araç konforlu olacak pratik olacak ve donanım olarak benim gözümü doyuracak.

2000 model d sınıfı cdx'imde 4 hava yastığı vardı ve açılıp açılmayacağı da kesin değil. kaldı ki ncap testlerine bakarsanız %50 örtüşmede b kasanın yolcu hava yastığının açılmadığını dahi görebilirsiniz. d sınıfı bir araçtan bahsediyorum b değil dikkatinizi çekerim. vectra b kasa kötü arabamı peki? benim gözümde kesinlikle değil ama o kazık gibi direksiyon yüzünden neredeyse kollarımda "direksiyon kası" diye bir terim oluştu. yakında literatürede girer sanırım.

gerçekleri kimse inkar edemez. benim için 2005 model c sınıfı 307 kesinlikle 2000 model d sınıfı vectra'dan daha konforlu ve pratik bir araç. bunun yanında İBrahim kardeşimin komşusu var ve henüz 7000km'de astra h kasa aracı var. İbrahim eğer hatırlıyorsa o komşusunun 307 - astra kıyaslamasını yazarsa sevinirim.

başka forumlarda yerden yere vuruluyor denilen araçlar için söyleyim bizim forumumuzda da vectra b çok yerden yere vuruluyor. ama benim sattığım cdx o araçların içerisinde değildi. kaliteli yedek parça kullanılmayan her mekanik ürün yerden yere vurulmaya mahkumdur.

ayrıca 98 model 5.20ia kullanma şansım oldu. kuzenim aracıydı o yurt dışına gittiğinden sonra teyzem aracı kullanıyordu. araç sıfır alınmıştı ve bu yıla kadar aracı kullandılar. en son Ankara'da servise giripte o bakımlı hali ile 2500 lira harcanınca BMW uçtu gitti, anında satıldı. genel aracı bilmeden yorum yapma ve kulaktan dolma bilgiler ile düşünürsek demek ki BMW sorunlu araçmış ;)

zaten opel markasının ürettiği ve amiral gemisi olarak tanıtılan İNSİGNİA'da sorunlu araç.

herkesin beklentisi ve gördüğü şey farklıdır. kimi opel için parçası pahalı, bakımı maliyetli der. ben buna katılmadığım gibi en deneyimli ralli takımlarından birisinin yaş tahtaya basacağını hiç düşünmüyorum.

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genel olarak konuya dönecek olursak kimse ayranım ekşi demez.

Osman abi sen pejo alma sakın. çok ciddiyim. zaten sorunlu araç. onun için hala bu kadar çok kullanıcısı var. hele gti serisi vardır beş para etmez... ;)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.... gerçekleri kimse inkar edemez. benim için 2005 model c sınıfı 307 kesinlikle 2000 model d sınıfı vectra'dan daha konforlu ve pratik bir araç. bunun yanında İBrahim kardeşimin komşusu var ve henüz 7000km'de astra h kasa aracı var. İbrahim eğer hatırlıyorsa o komşusunun 307 - astra kıyaslamasını yazarsa sevinirim.
....

evet astrası olan komşumun ilk dediği şey pejonun çok rahat ve konforlu olduğunu söylemesiydi...iç hacminin rahatca hareket saglayabilecek genişlikte ve yüksek olmasının güzel olduğunu söylemesiydi...aklımda kalanlar bunlar gerisini bahadır zaten ekler..unuttuklarımı...

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla cok uzun olmuş ama 307 testini otoshow dergisi degil TÜV yapmış dünya çapında pejoyla Opel aynı segment degil alakasız hatta benim vectra b 2.5 dada hic bir sorun yok şahane kesinlikle. BMW yide arada sokusturmussun yazdiklarindan anlamam gereken sanırım 4 tane 307 parası verip BMW aldigim icin kusura bakma hemen yarın pejoyla takasa gircem saygılar

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla cok uzun olmuş ama 307 testini otoshow dergisi degil TÜV yapmış dünya çapında pejoyla Opel aynı segment degil alakasız hatta benim vectra b 2.5 dada hic bir sorun yok şahane kesinlikle. BMW yide arada sokusturmussun yazdiklarindan anlamam gereken sanırım 4 tane 307 parası verip BMW aldigim icin kusura bakma hemen yarın pejoyla takasa gircem saygılar

tüm dünya'da opel opel olarak satılmıyor yalnız dikkatinizi bu noktaya çekerim.

işte aynı segment olmaması daha büyük sorun işte. üst segment nasıl olursa daha konforsuz ve donanımsız olabilir.

BMW konusuna gelince o işin ince kısmıydı. işte sizin takıldığınız nokta burası. kullanmadığınız bir araç hakkında atıp tutuyorsunuz ya benim takıldığım nokta orası. benim içinde vectra b kötü bir araç değildir. ama toplumda sorunlu araç diye lanse edilir. aksini iddia edebilir misiniz?

unutmadan 4 tane 307 parası verip yani 20000 liradan toplam 80000 lira verip direksiyon kutusu problemi olan 2005 model 1 serisi aldıysanız hemde ikinci el olarak, siz çok zenginsiniz :kop: sonuçta ikiside c sınıfı...

düşündümde şimdi bu yorum 207 yada 208 üzerine olmuş olsaydı siz o kadar paraya ancak ayakkabı alacaktınız... malum BMW markalı b sınıfı araç yok!

Son düzenleme: