2003-2004-2005-2006 peugeot 307 hakkında

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Okuldaki bir arkadaşımda 2003 XT var. Araba almadan önce bir deneyeyim dedim. Beklentilerimin çok üstünde çıktı. Gerçekten konforlu ve sessiz bir araç. Performans ve yol tutuşa tam olarak bakamadım ama Pejo imajını yeniden yarattı araç bende. Hem de 180.000 km'deyken. Dizelleri bilmiyorum ancak motor bilindik bir motor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okuldaki bir arkadaşımda 2003 XT var. Araba almadan önce bir deneyeyim dedim. Beklentilerimin çok üstünde çıktı. Gerçekten konforlu ve sessiz bir araç. Performans ve yol tutuşa tam olarak bakamadım ama Pejo imajını yeniden yarattı araç bende. Hem de 180.000 km'deyken. Dizelleri bilmiyorum ancak motor bilindik bir motor.

performans bekentisi yüksek olan bir araç değil malesef. 108 hp ve 1300 kg civarında bir ağırlığı var. 3000-4300 dd aralığında biraz kendini belli ediyor o kadar. 3000 dd altı çok cansız 4500dd üzeride klasik 1,6lt işte ses var görüntü yok :D

konfor olarak çok çok iyi.

yol tutuş olarak ortalamanın üzerinde dersek tam olur galiba. aracın ağırlık merkezi aracın merkezine yakın tasarlandığı için genelde kaymaya kafadan başlıyor. kısaca yeterince iyi lastiklerle vectra'b'den çok az kötü yol tutuş olarak. ama yine de 130km/s'den sonra güven vermiyor yumuşak süspansiyonlar.

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
segmentine serisine göre fiyatları çok uygun hocam, benimde hoşuma gidiyor, özellikle hafif makyajlı olan 2006 ve üzeri modelleri... fiyatlarının uygun olması beni açıkçası düşündürüyor, HDİ ler neredeyse 18-20.000 e gidiyor... aynı segment astralar, golfler 26-28.000 arası... Apartmanımızda bankacı bir komşumuz 100.000 km'de 2006 HDİ sini 24.000 e verecekti alıcısı çıkmadı... Kullanmadım ama kullanan arkadaşlar varsa daha açıklayıcı olur...
ne kadar ekmek o kadar köfte :)

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba pazarında 2004 model 1.4 hdi xr vardı 118 binde ,1 parça boyalı 18.500 istiyordu.Şöyle bi içine bakayım deyip kapısını açtım.İçime pek sinmedi , kapıyı kapattım tangur tungur ses çıkarıyordu diğer kapılarda aynıydı. Pecoların hepsinde böyle mi acaba. Kapı kapanış sesinde bile tok bi sesi yok.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba pazarında 2004 model 1.4 hdi xr vardı 118 binde ,1 parça boyalı 18.500 istiyordu.Şöyle bi içine bakayım deyip kapısını açtım.İçime pek sinmedi , kapıyı kapattım tangur tungur ses çıkarıyordu diğer kapılarda aynıydı. Pecoların hepsinde böyle mi acaba. Kapı kapanış sesinde bile tok bi sesi yok.

benim 307'de aynı kapı biraz nazlı kapanıyor gibi. tok bir sesi yok ama bence pekte önemli değil.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o tok sesini alman iyi yapıyor...diğerleri eh işte...

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o tok sesini alman iyi yapıyor...diğerleri eh işte...

Hakkaten yaw. Benim aracı alınca cok şaşırdım ben sesi acayip tok. Hatta esim bu ne kamyon kapısı gibi küt diye kapanıyor dedi. Mercedeste vardı bende oda BMW ile aynı

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar tok ses geliyor o kadar güvenli ki vectra b çarpışma testlerinde kapıda problem yok ama tavan eğiliyor :D

:kop::kop::kop:

demekki tavanında tok bir ses yok denemek lazım...

vectradan indin ya vectrayı kötüle hemen..:):sulanma:şaka bir tarafa evet kardeşim tavan eğilmesi dogru öle ama alman kapısını biliyorsun sağlam bile olmasa o sacın agırlığında mı yoksa başka birşeyden bi tok diye bir ses geliyor yani...adamlar o kapılarda bişeyler yapıyorlar almanın hangi arabasına denk geldiysem aynı yıldızından tut audi wv opel hepsine kadar...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bana kalırsa en kötü almanı hala fransızın en iyisine tercih ederim. eğri oturup doğru konuşalım. vectra b'nin elektrik aksamının yaşı dolayısıyla sıkıntılı olduğu doğru ama gel gelelim daha dünkü araç diyebileceğim bütün pug modellerinde irili ufaklı sıkıntı var. konu açmıştım marea ile ilgili 307 fiyatlarının düşüklüğü sebebiyle baya bir inceledim. nereye 307 ile konu açılsa hepsi aman bulaşma gibi bir sonuca kavuşmuş. iyi bakılan araba vardır kötü bakılan araba vardır ama 307 genel anlamda sanayi arabası olmuş çıkmış. ben opelinde illallah ettirenini gördüm ama iyi bakılan opel arabasının senelerce anahtar vurulmadan binildiğinide. senelerdir gittiğimiz ustamız var ona bile sordum alırsan 307 iyi olur abisinin dedi baya para kazandırırsın bize dedi düşünün artık. bahadır abi arabanda inşallah sorun çıkmaz ama bu sorun olayı 5 arabadan 3'ünde varsa bence bu arabanın savunulacak hiçbir yanı yoktur. senin araban inşallah 5 arabanın arıza yapmayan 2'lik kısmındadır.
ayrıca sahibindende alt üst ettim baktığım arabaların hepsinde bir yorgunluk var gibi duruyor hor kullanılanlar zaten fiyatından belli ama 2002 model bir arabada o kadar yorgun durmamalı diye düşünüyorum. 2001 astra sattım değişen boyasıda vardı ama araba zıpkın gibi duruyordu. istanbuldan almıştım birde. bilmiyorum tipi güzel konforlu bir araç ama adamın ocağına incir ağacı dikebilir cinsten bir araç.
he bu arada yazdan sonra 307'de alabilirim hiç belli olmaz ama kesinlikle düşüncem değişmeyecek. ben 1 tane 307 biniyor olurum ama nette dünya kadar 307 kullanıcısının. kullanıp satanların ve tanıdığında olanların ortak yorumu bu 307 sanayi arabası :)
ayrıca tavan eğilmesi pek sorun değil. megane II paramparça oluyor ama içindekilere zarar gelmiyorsa sıkıntı yok ;)