2412 Km.lik lpg test değerleri..

armanay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar lpg hesabını nasıl yapıyorsunuz , ayrıntılı şekilde anlatabilirmisiniz.

M

matias

Bilgi Girilmemiş
Orhan abi verdiğin bilgiler için teşekkürler bi sorum olcaktı 30 liralık lpg ile (2.02) 155 km yaptım bu normalmidir birde 140dan aşağı hiç düşmedim desem yeridir.

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orhan abi verdiğin bilgiler için teşekkürler bi sorum olcaktı 30 liralık lpg ile (2.02) 155 km yaptım bu normalmidir birde 140dan aşağı hiç düşmedim desem yeridir.

Semih ,verdiğin değerlere göre 100 km.de ort.tüketimin 9.6 lt. olur.Bu da yaptığın sürate göre normaldir.Hızını 90-100 km. civarında tutarsan ortalaman 7.lt. ler civarında hatta altında olur saygılar .

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sizin yaptığınız yolculuğa benzer bir yolculuk yaptım geçen hafta. ankaradan mersine gittim. double yolda genelde sabit 100km hızla gittim arabada 3 kişi vardı artı bagaj doluydu 7.5-8 litre civarında ortalama tüketimim vardı sonra otobanda genelde sabit 130 km/saat hızla gittim onda da en başta yokuş yukarı olduğu için 10-11 litre tüketim varken sonrasındaki inişden dolayı otobandan çıktığımda 8.5 litre ortalama tüketimim vardı... bir ara dağ yolundan yaylaya gittim oradaki ortalama tüketimim 11 litre civarındaydı hızım 70km civarındaydı ama düşük vites ve sürekli virajdan dolayı çok yaktı... bunların hepsinde klima açıktı... klima yaklaşık olarak 1 litre fazla yaktırıyor benim arabamda...
sölemeyi unuttum arabam lpgli ve 2.0 motor...

Can bey sizin değerlerde gayet güzel motorunuz 2.0 olmasına rağmen.tahminime göre 0.5-1.0 lt.arası fark yapar 100 km.de, bnm motor 1.6.bu arada sistemim de zavolli ,sizin ki neydi ?
Dediğiniz gibi dağ,virajlı yollar,rampalar bayağı bir etkiledi ortalamayı.tam olarak ölçemedim ama yol bilgisayarın da klimayı açtığımda anlık tüketim de benim de tam 1 lt. fazla oluyor anlık tüketim.

M

matias

Bilgi Girilmemiş
Semih ,verdiğin değerlere göre 100 km.de ort.tüketimin 9.6 lt. olur.Bu da yaptığın sürate göre normaldir.Hızını 90-100 km. civarında tutarsan ortalaman 7.lt. ler civarında hatta altında olur saygılar .
Sağolasın abim dediğini deniycem farkı yazarım buraya.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yaptığınız hesabın hiçbir yararı yok bize... açıkcası hesapdan hiçbirşeyde anlaşılmıyor... türkiyede 1.57yede gaz 2.02de gaz var biz nereden bilicez siz hangisini kullanıyorsunuz... bu hesabı litre cinsinden yazarsanız anlaşılması çok daha rahat olur... ayrıca yaptığınız hesapda tamamen hatalı 1kmde 200 kuruş demek 1kmde 2 lira demek bu da 100kmde 200 lira yapark ki en pahalı gazla bile 100kmde 100 litre gaz yakmanız lazım büyük ihtimal bir 0 fazla koydunuz...

Birincisi Evet bir sıfırı fazla koymuşum, ikincisi litre cinsinden yazın demişsiniz, ben hiç litre cinsinden ölçmüyorum, yakıtı genelde ya Shell den, Ya da Total den alırım, mecbur kalmadıkça başka hiç bir yerden almıyorum, ölçümü şu şekilde yapıyorum; Depoyu doldurup, kaç km gittiysem verdiğim parayı toplam km ye bölüyorum, yaktığım gaz ortaya çıkıyor, örnek vereyim en son 45 litre gaz aldım depoyu fulledim 90 tl para ödedim ve 450 km sonra gaz bitti... , bu 450 km de her türlü arazi şartlarında, her türlü hızlarda araç kullandım, klima açtım, dağ bayır, otoban her türlü yolda gittim, toplamda böldüğümde km de 20 kuruş yakmışım, bunu litre cinsinden yaparsak; Ortalama 100 km de; 10 litre gaz yakmışım diyebiliriz. Aracımda BRC Sıralı Sistem LPG sistemi var, Saygılar...

Son düzenleme:

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birincisi Evet bir sıfırı fazla koymuşum, ikincisi litre cinsinden yazın demişsiniz, ben hiç litre cinsinden ölçmüyorum, yakıtı genelde ya Shell den, Ya da Total den alırım, mecbur kalmadıkça başka hiç bir yerden almıyorum, ölçümü şu şekilde yapıyorum; Depoyu doldurup, kaç km gittiysem verdiğim parayı toplam km ye bölüyorum, yaktığım gaz ortaya çıkıyor, örnek vereyim en son 45 litre gaz aldım depoyu fulledim 90 tl para ödedim ve 450 km sonra gaz bitti... , bu 450 km de her türlü arazi şartlarında, her türlü hızlarda araç kullandım, klima açtım, dağ bayır, otoban her türlü yolda gittim, toplamda böldüğümde km de 20 kuruş yakmışım, bunu litre cinsinden yaparsak; Ortalama 100 km de; 10 litre gaz yakmışım diyebiliriz. Aracımda BRC Sıralı Sistem LPG sistemi var, Saygılar...

Evet Mucip Bey sizin değerler de 1.8 ve otomatik motora göre iyi değerler bana göre 100 km.de 2 lt. fazla yakmanız normal gibi.dediğiniz gibi karışık yol olduğu için biraz fazla ,otoban yol da bu değerler biraz daha düşer.
Ama Can beyin dediği gibi lt. cinsinden değerler daha iyi olur çünkü sizin dediğiniz gibi gaz fiyatları çok değişken illere göre bu da insanların kafasını karıştırır krş. hesabına vurunca.
bir de devamlı shellden ve totalden alıyorum demişsiniz gazı,ben shellden 2 defa aldım ,en son bu tatilde uzun yolda aldım ve bariz çekiş kaybını hissettim sizin böyle bir şey başınıza gelmedi galiba .ben genelde şimdi milangaz var uygun fiyatlı oradan alıyorum İstanbul da arada katkılı opet ten aygaz alıyorum.
saygılar...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can bey sizin değerlerde gayet güzel motorunuz 2.0 olmasına rağmen.tahminime göre 0.5-1.0 lt.arası fark yapar 100 km.de, bnm motor 1.6.bu arada sistemim de zavolli ,sizin ki neydi ?
Dediğiniz gibi dağ,virajlı yollar,rampalar bayağı bir etkiledi ortalamayı.tam olarak ölçemedim ama yol bilgisayarın da klimayı açtığımda anlık tüketim de benim de tam 1 lt. fazla oluyor anlık tüketim.

Orhan bey ben atiker marka kit kullanıyorum... Mucip bey hesaplamanızı çok doğru olarak yapıyormuşsunuz birde bunu litre bazında hesaplarsanız ki toplam parayı kmye bölmek yerine toplam aldığınız yakıtı böleceksiniz sadece böylece hem zamlardan hemde aldığınız istasyondan bağımsız olarak karşılaştırabilirsiniz arabanızın tüketim değerlerini ayrıca forumda tüketiminizi 2 sene sonra görseler bile okuyanlar karşılaştırabilirler kendi araçları ile...