Acil... Lpg kullaniminda silkeleme

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg uygulamalarında en büyük hata sıvı haldeki lpg nin motor suyu ile ısıtılıp gaz haline dönüşmesi için içinde dolaştığı regülatör denilen parçanın emme manifolduna uzak monte edilmesidir,özellikle kışın regülatörde ısınıp gaza dönüşen lpg burdan uzunca ve buz gibi bir boru ile enjektörlere iletiliyorsa tekrar sıvı hale dönüyor ve tekleme,silkeleme kısaca verimli yanmama sorunları ortaya çıkıyor...
Peki ben kendim bunu nasıl anlayabilirim. Yani regülatörün nerede olduğunu ve emme manifoltuna ne kadar yakın ve uzak olduğuna nasıl bilebilirim. Bunu ustaya göstermeden önce kendim görmek istiyorum. Eğer hata burdansa bu durum aracın motoruna gerçekten ciddi bir hasar verirmi.Teşekkür ederim

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ben kendim bunu nasıl anlayabilirim. Yani regülatörün nerede olduğunu ve emme manifoltuna ne kadar yakın ve uzak olduğuna nasıl bilebilirim. Bunu ustaya göstermeden önce kendim görmek istiyorum. Eğer hata burdansa bu durum aracın motoruna gerçekten ciddi bir hasar verirmi.Teşekkür ederim

LPG motora benzinden daha az zarar verir,çevreyede tabi..bir şartla, onu ısıtıp gaz haline getirir motora gönderirseniz..

bu parça alimünyum renginde ve depodan gelen iki adet gaz borusu,motordan gelen iki adet su borusu birde manifolttan gelen vakum borusu ona bağlıdır..bu parçayı gözünüzle bulduğunuzda manifoltla arasındaki mesafeye bakın,bazı uygulamalarda kulağı arkadan gösterir gibi yerleştiriliyor..

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki. Diyelim ki regülatör emme manifoltundan uzak ve lpg uzun hortum içinde tekrar sıvı hale geliyor burası doğru. Ama bu sorun motor ısındığı zaman devam edermi ? Yoksa süreklimi sıkıntı arz eder.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki. Diyelim ki regülatör emme manifoltundan uzak ve lpg uzun hortum içinde tekrar sıvı hale geliyor burası doğru. Ama bu sorun motor ısındığı zaman devam edermi ? Yoksa süreklimi sıkıntı arz eder.

motor suyu 40 dereceye termostatın yardımıyla 5 ila 10 dk içinde gelir ve regülatörün içinde sıvı LPG yi gaz haline çevirir,burdan çıkan gaz en kısa yoldan motora iletilmeli,elinizle (çok dikkatli olun elbette) regülatörün üzerine tutun ilk çalıştırma anında,yavaş yavaş ısınacaktır,sonra motora gazı ileten hortuma tutun,eğer çok uzunsa arada belirgin ısı farkı olacaktır ve bu kayıp gaz haldeki LPG yi sıvıya dönüştürür..daha detaylı nasıl yazabilirim bilemiyorum ama lütfen dikkatli olun,kayışa,egzosta vs biyerlere elinizi çarpmayın...

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
cankaya opele gıt ahmet usta ısını cozer .............ankara turan gunes..

ayrıca benzın depondan gelen benzının basıncını olctur pompanın... gerıs donusumdekı basıncı dusuk olabılır.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cankaya opele gıt ahmet usta ısını cozer .............ankara turan gunes..

ayrıca benzın depondan gelen benzının basıncını olctur pompanın... gerıs donusumdekı basıncı dusuk olabılır.

burası forum arkadaşlar,herkesin dili döndüğünce birşeyler yazıp çizmesi için açılmış..

şuraya git şu usta işini halleder yazmak marifet değil..
benimde tanıdığım en az 10 tane işinin erbabı montajcı var..

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
burası forum arkadaşlar,herkesin dili döndüğünce birşeyler yazıp çizmesi için açılmış..

şuraya git şu usta işini halleder yazmak marifet değil..
benimde tanıdığım en az 10 tane işinin erbabı montajcı var..
sen yenısın sanırım arkadas ankarada senın demenle ıstanbuldan derdıne care bulamaz gıdecek gosterecek .........

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen yenısın sanırım arkadas ankarada senın demenle ıstanbuldan derdıne care bulamaz gıdecek gosterecek .........

elbette biyerde bunu halledecek,bende yazdım arkadaşa ustaya gidince ne söyleyeceğini..

yeni veya eski olmaktan neyi kasteddiniz anlamadım..
yazdıklarımda yanlış varsa belirtin bende bilgileneyim..
bu forumda yenimiyim, evet..nedir yeniler yazamaz mı?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kavga yok, yazmaya devam...(çalıntı slogan :) )

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
neyse sen verdıgım mesajı anlamadın yenı derken ıs tecrubenı yazmadım mesajıma verdıgın tepkıyı yazdım yazdıgında sorun yok mantıklıda dogruda ben cozum ıcın gıdecegı yerı onerdım orası babamın dukkanı degıl ıs ortagımda degıl forumda ne ıs yaptıgım az cok bılınır kolay gelsın.........