Acil... Lpg kullaniminda silkeleme

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar anladığım kadarıyla motor soğukken benzinde çalışırken araba gaza geçerkenki anda oluyor bu bendede arada sırada yapıyordu.. Benzin deponuzun doluluk oranı nedir acaba?? Bende çeyrak depo benzin varken yapıyordu ama benzini yarım deponun üzerine çıkardım (fulledim) ondan sonra sorun kalmadı..

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar anladığım kadarıyla motor soğukken benzinde çalışırken araba gaza geçerkenki anda oluyor bu bendede arada sırada yapıyordu.. Benzin deponuzun doluluk oranı nedir acaba?? Bende çeyrak depo benzin varken yapıyordu ama benzini yarım deponun üzerine çıkardım (fulledim) ondan sonra sorun kalmadı..
yarım depo

guner50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aynı sorun bendede vardı geçtiğimiz kış ama sadece lpg de yapıyordu bu yıl hem benzinde hem lpg de yapıyor işe gittiğim yol biraz rampa dolayısıyla rampada kalıp biraz uğraştıktan sonra düzeliyor (ısınınca) sonrasında 3000 km git sorun yok benzindede yapması sizce neyi düşündürür

turgut77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş belirttiğin sorun benim araçtada vardı.lpg de silkelenme.ayar yap gene aynı.sonunda lpg ci garantiden enjektörleri değiştirdi çok şükür silkelenme ortadan kalktı.darısı sana

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlayacak ama aynı sorun bende de var. EKÜ değişti garantden. kit BRC. yarın birde boğaz kelebeğini temizleteyim diyorum. Sizce fayda sağlar mı acaba. Yoksa bende enjektör konsunda ısrarcı mı olmalıyım.

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç benzindeyken gaza geçtiğinde ilk bir miktar benzin kalır.bu benzin yanıncaya dek ilk gaza basışlarınızda benzin ile gaz beraber silindire giderken araçda anlık sıkışma olur ve genellikle sehiriçi kullanımlarda benzinin gidişi yavaş oldugunda 3-4 km sürer bence sorun edilecek şey değil benzinden gaza geçişte devirli kullandığınız anda benzin yanıp gidecek tekleme yapmıyacaktır tabiki 5000-6000 çevirtirmek lazım yada 5 km sabretmek.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç benzindeyken gaza geçtiğinde ilk bir miktar benzin kalır.bu benzin yanıncaya dek ilk gaza basışlarınızda benzin ile gaz beraber silindire giderken araçda anlık sıkışma olur ve genellikle sehiriçi kullanımlarda benzinin gidişi yavaş oldugunda 3-4 km sürer bence sorun edilecek şey değil benzinden gaza geçişte devirli kullandığınız anda benzin yanıp gidecek tekleme yapmıyacaktır tabiki 5000-6000 çevirtirmek lazım yada 5 km sabretmek.
biraz yanlış bir açıklama olmuş gibi... araç lpgye geçtikten sonra benzin enjektörlerini kapatır ve benzinin silindirin içine akışı durur ama eğer benzin pompasını durduracak bir röle siz taktırmadıysanız benzin sürekli devirdaim edilir... lpgye geçtikten sonra kesinlikle benzin yakmamanız lazım... enjektörlerini tam kapanmadığı için benzin yakarsınız o zamanda araba boğulur anlarsınız... aracın lpgye ilk geçtiğinde tekleyip sonradan geçmesinin 2 sebebi olur... genelde çok düşük geçiş ısısı bunu yapar... 35-40 derecenin altında lpgye geçmemesi lazım arabanın.. veya tekleye tekleye ısıncak... birde yanlış yapılmış ayardan dolayı ilk lpgye geçmede sıkıntı olabilir... çünkü arabalarınız daha ısınmadığı için zenginde çalışıp arabayı ısıtmaya çalışırken kalibrasyon hatalarına karşı daha hassas olur...

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
biraz yanlış bir açıklama olmuş gibi... Araç lpgye geçtikten sonra benzin enjektörlerini kapatır ve benzinin silindirin içine akışı durur ama eğer benzin pompasını durduracak bir röle siz taktırmadıysanız benzin sürekli devirdaim edilir... Lpgye geçtikten sonra kesinlikle benzin yakmamanız lazım... Enjektörlerini tam kapanmadığı için benzin yakarsınız o zamanda araba boğulur anlarsınız... Aracın lpgye ilk geçtiğinde tekleyip sonradan geçmesinin 2 sebebi olur... Genelde çok düşük geçiş ısısı bunu yapar... 35-40 derecenin altında lpgye geçmemesi lazım arabanın.. Veya tekleye tekleye ısıncak... Birde yanlış yapılmış ayardan dolayı ilk lpgye geçmede sıkıntı olabilir... çünkü arabalarınız daha ısınmadığı için zenginde çalışıp arabayı ısıtmaya çalışırken kalibrasyon hatalarına karşı daha hassas olur...
+1 :good:

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş beyin yazdıklarıda doğru fakat sıralı sistem için değil eski tip lpg kitleri ve karbüratörlü araçlar için geçerli..

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle ve kesinlikle ateşleme sorunu. Kesin çözüm için bobini değiştir. Eğer devam ederse enjekötlerine baktır. Küçük bir ihtimalle subap ayalarını yaptır... Aynı sorunu yaşadım. Beni dinlemeni tavsiye ederim.