Astra h 1.3 ŞIKIRTI SESİ

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese mrb.Forumda yeniyim sizlere sormak istediğim bişey var. Astra 1.3 aracım hareket halindeyken ozellikle 1-2-3 viteste ayağımı gazdan çekip tekrar basmaya başladığımda motordan motor sesi haricinde dikiş makinesi gibi inceden şıkırtı sesi geliyor.Bikac usta sesin sıkıntı olduğunu söylüyor ki bana göre de öyle.Bazilari da bisey yok deyip gecistiriyor.Ayrica enjektör derseniz işemeden ötürü yakın zamanda tamir gördü.Sesi deneme imkani olan deneyebilirse sevinirim aksi halde usta sirayla herseyi deneyecegini söylüyor bu beni zora sokacak.Tesekkurler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sesi tam bilemiyoruz normalde enjektör sesi herhangi dizel vag grubu araçlar gibiyse aslında o ses enjektör den gelir ama opelin enjektörleri o kadar sesli çalışmaz ve motor yağına motor soğuk iken bakmarmısınız tam mı yağ

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sesi tam bilemiyoruz normalde enjektör sesi herhangi dizel vag grubu araçlar gibiyse aslında o ses enjektör den gelir ama opelin enjektörleri o kadar sesli çalışmaz ve motor yağına motor soğuk iken bakmarmısınız tam mı yağ
Bakımlarını yeni yaptirdim.Motul 530 yag var.seviyesi de iyi.

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrica enjektor arizasi da yasadim daha önce onun sesi farkliydi daha vuruntulu ve bariz sesliydi cekisi falan da etkiliyordu.Bu ses daha tiz.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ses atabilirmisiniz bize

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdilik enjektör kenarlarına bakın nemlenme Varmı ve ses tam nereden oda cok onemli belki triger kısmından geliyor zincir esnedi olabilir yag değişiminden sonra gelmeyemi başladı km si nedir aracın

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Video cekmeye müsait olamadim sessiz yol bulunca cekicem.Arac 113 bin km yagdan once de vardi ses enjektorlerin etrafi kupkuru onda da sıkıntı yok.Ses ozellikle şuradan geliyor diyemiyorum rolantide falan sıkıntı yok o yüzden dinleyemiyorum.Sikinti araç yüke binince oluyor büyük ihtimal

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrica zincirden gelmis olsa gazdan cekip tekrar basmaya basladigim ilk an gelmesi gerekmez mi sonradan da devam ediyor şıkırtı.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sürekli gelir zincirden olursada başlarda dediginiz gibi hafif gelmeye başlar sonrasında sürekli gelir yüke binince daha çok ses yapar örnekler var youtube bir bakın benziyormu

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürekli gelir zincirden olursada başlarda dediginiz gibi hafif gelmeye başlar sonrasında sürekli gelir yüke binince daha çok ses yapar örnekler var youtube bir bakın benziyormu
Bakindim biraz ama yürür halde videolar yok denecek kadar az.İngilizcesiyle falan biraz daha bakayim artik.Ayrica benim aracta tahminimce volant da arizali böyle ses yapar mı bilemiyorum