Astra h 1.3 ŞIKIRTI SESİ

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstad elinde denemek amaclı enejktor olsa deneseler kesin sonuç elde edilir yakıtı bpden alin ve özellikle select active isteyin select active yoksa almayın bu motor içini temizliyor
Yakıtı shellden aliyorum orda da sıkıntı varsa zaten vay halimize

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ilk duyulan enjektör sesi onun arkasında dikkatli dinleyince tıkır tıkır ses var o ses degilmi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
gergiye bir baktırsana ve zincir raylarına eğerki zincirin değişmediyse ustam bir değiş bu sesi gergi de yapar gergiden gibi ecotech yazısı olan kısmı sök o şekilde kullan bakalım bana gergi gibi geldi aynı sesi yapar tak tak
selenoid var o da yapabilir ama senin araçta yok ve ses sürekli değil
v kayış gergisine baktır ilk söktürüp boşluk var diye sonrasında kademe olarak zincir set olarak değişirsin

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gergiye bir baktırsana ve zincir raylarına eğerki zincirin değişmediyse ustam bir değiş bu sesi gergi de yapar gergiden gibi ecotech yazısı olan kısmı sök o şekilde kullan bakalım bana gergi gibi geldi aynı sesi yapar tak tak
selenoid var o da yapabilir ama senin araçta yok ve ses sürekli değil
v kayış gergisine baktır ilk söktürüp boşluk var diye sonrasında kademe olarak zincir set olarak değişirsin
Hocam işe geldim şimdi gelirken motor kapağıni söküp geldim ses ayni degisme yok.Ayrica bugün v kayisina baktirdim.Devirdaim ve gergi bilyasi mi neyse o degisti,kayis da iyi durumda.Gergi kütüğu calisma prensibi olarak böyle ses yaptirir mi bilmiyorum usta da bisey demedi zaten.Zincir konusu da can sıkıcı 113k da aracım bu sürede bu sekilde deforme olmaz diye düşünüyorum 🤔

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acikcasi en olasi seyden baslamak istiyorum.Yarin ya da pazartesi günü enjektore tekrar baktiricam onda sıkıntı yoksa bu sese kesinlikle sıkıntı var diyen opel ustasina danisicam fikir uretemezse aracı ilana koyarim heralde sıkıldım ben de artık inanilmaz rahatsiz edici geliyor bana

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
113 binde enjektör tabiki gösterin ama demek istediğim gergi kütüğü vuruntu yaptırıyor aynı şekilde zincir gergisi de bu sesi yapıyor ve zaten sökünce esneme görürse de değişim yapılır benim sesten aldığım bunlar sizinde gözle motor kaputunu açıp sağına soluna bakın elinizde bir yeri trim sesi yaptırıyormu diye güzel bir ustaya denk gelseniz uğraşır bulur başında

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Birde şu yolu dene klima kompresör kavraması var dışarıdan bakın kavrama sabit olmaması gerekli aracınızdaki birisi gaz verip bıraksın kavrama arada kendi kendine tutup titreyerek bırakıyormu diye aklıma yeni geldi buda

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
113 binde enjektör tabiki gösterin ama demek istediğim gergi kütüğü vuruntu yaptırıyor aynı şekilde zincir gergisi de bu sesi yapıyor ve zaten sökünce esneme görürse de değişim yapılır benim sesten aldığım bunlar sizinde gözle motor kaputunu açıp sağına soluna bakın elinizde bir yeri trim sesi yaptırıyormu diye güzel bir ustaya denk gelseniz uğraşır bulur başında
Asıl mesele bu hocam ben çok anlamayan biriyim ama buna rağmen nette gördüğüm duydugumla ustaya yol gösteriyorum.Surda sıkıntı var diyorum yok diyor.Bugun de aynisi işte kayislarin ordan ses geliyor dedim bikac usta ben duymuyorum evham yapma falan sokunce gördük bilyeleri dagilmis.İsini biline denk gelmek ne zormus.Ben arastirip soyliceksem niye para veriyorum bunlara yazık günah.