Astra J AFL+ Advanced Front Lighting System Hakkında Merak Edilenler

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J AFL+ Advanced Front Lighting System Hakkında Merak Edilenler

avukatakın link' Alıntı:
yalnızca gece değil diyerekten laf sokulmuş sanırım :)

Öyle bir niyet yok, şunu vurgulamak istedim.Aynı parayı verdiğiniz bir sistemin fonksiyonunu yalnızca gece ve yeterli aydınlatması olmayan yerlerde görüyorken, diğerinin fonksiyonlarını hem yol hem de sürücünün verdiği tepkilere göre sürekli olarak hissedeceksiniz.Hem de aracınızın ömrünü uzatacaksınız.Bizin flexride çılar nerde ya, asıl onların yorum yapması lazım, keşke buluşmada gösterseydiniz NewPa1n.

Valla günaşırı yolları kazılan Türkiye şartlarında ben aracımı kasis ve çukursuz yolda sürüyorum diyenler varsa adresi verin, hemen oraya taşınayım:)Ben de izmitin düzgün muhitlerinden birinde oturuyorum, mahallede her yer asfalta, ama ikinci viteste 30 saniyeden fazla sürülmüyor,yok yama, yok hız kasisi, yok kazı vs.

Volk@n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=111.msg19334#msg19334 date=1301073441]
yalnızca gece değil diyerekten laf sokulmuş sanırım :)

֖yle bir niyet yok, şunu vurgulamak istedim.Aynı parayı verdiğiniz bir sistemin fonksiyonunu yalnızca gece ve yeterli aydınlatması olmayan yerlerde görüyorken, diğerinin fonksiyonlarını hem yol hem de sürücünün verdiği tepkilere göre sürekli olarak hissedeceksiniz.Hem de aracınızın ömrünü uzatacaksınız.Bizin flexride çılar nerde ya, asıl onların yorum yapması lazım, keşke buluşmada gösterseydiniz NewPa1n.

Valla günaşırı yolları kazılan Türkiye şartlarında ben aracımı kasis ve çukursuz yolda sürüyorum diyenler varsa adresi verin, hemen oraya taşınayım:)Ben de izmitin düzgün muhitlerinden birinde oturuyorum, mahallede her yer asfalta, ama ikinci viteste 30 saniyeden fazla sürülmüyor,yok yama, yok hız kasisi, yok kazı vs.

[/quote]

aracın ömrü 1 milyon km , flexi ile kullandığımızı düşünürsek hadi 1.2 m olsun, çoğu kişi zaten en çok 200.000 den sonra değiştirir aracını bu yüzden çok anlamlı bi sebep değil bu flexi almak için..

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

amaç sadece aracın ömrünü 200.000 km uzatmak değilki flexride da
Flexride'ın amacı sürüş konforu ve güvenliği sağlamak.
araç sizin sürüş tarzınıza göre kendisini ayarlıyor isterseniz bunu manuel olarakta sunuyor.
bununla ilgili daha detaylı konular mevcut ve paylaştığım videoda mevcut.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle  haklısın kimse zaten bırak 200 bini araç 100 bni gördümü hemen satar, felx falan hikaye  ne var sa AFL de var :)  inşallah ileride AFL tarzı bir sistem servilerde  satılır

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ikiside çok güzel donanımlar ama illaki birini seçmek gerekiyorsa afl

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

avukatakın link' Alıntı:
Kesinlikle  haklısın kimse zaten bırak 200 bini araç 100 bni gördümü hemen satar, felx falan hikaye  ne var sa AFL de var :)  inşallah ileride AFL tarzı bir sistem servilerde  satılır

sn.Avukatakın size 2 sorum var
1.Flexride'lı araç kullandınızmı hiç ?
2.AFL'si olan bir araç kullandınızmı ?

saygılar

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Arkadaşlar sn.vehicle_dynamics'ın belirttiği konu flexrıde özelliğinin sağladığı faydalardan biretanesi,
direk olarak "ben zaten 200.000km kullanmam arabayı flexride napayım" demeyin bu sadece + bir faydası.

Flexride sistemi biraz farklı nasıl olduğunu anlamanız için direksiyonun başında oturuyor olmanız şart.

AFL sisteminin bende aracımda olmasını çok isterdim, hem görsel olarak hemde güvenlik olarak gerçekten çok önemli bir özellik

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=111.msg19474#msg19474 date=1301127109]

sn.Avukatakın size 2 sorum var
1.Flexride'lı araç kullandınızmı hiç ?
2.AFL'si olan bir araç kullandınızmı ?

saygılar

[/quote]
AFL li cosmo kullandım gece  inanılmaz farklı bizim araçlardan.  sportun şeklinden memnunum ama  başta bilsem ekletirdim AFL yi ama malesef  o zamanlar bu kadar bilgi sahibi değildim araçlar hakkında yada gece yapsaydım deneme sürüşünü yine kesin alırdım bunu. 

flex i ise hiç kullanmadım, ama  şehir içi trafiğinde çok faydalanamam gibime geliyor.

bide izmir buluşmasında  ben öndeyken arakadan gelen AFl lilerin farlarını görünce resmen vuruldum farlarına.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

teşekkürler akın bey,
AFL'nin görüntüsü gerçekten karizmatik, şehirler arası çok yolculuk yaptığım için AFL gerçekten işime yarardı mesela flexride gerçekten işime çok yarıyor. AFL'de Flexrıde'da çok önemli özellikler birisi görüşünüzü birisi sürşünüzü güvenli bir hale getiriyor, banada AFL şehir içi kullanımında pek mantıklı gelmiyor ama led'ler şöyle bir iç çektiryor :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet karizmatik, ayrıca bence  AFL tarzı brşey mutlaka çıkacaktır yakında. sağa sola dönmesin sadece ledleri ve mercekli xenonu olsun yeter bana :D