Benzin fiyatları güncellenmiş(buna zam denmez zamcık denir.)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doların iki katına çıktığını söyleyen arkadaşlar 2002 de asgari ücretle alınan çeyrek altın sayısı ile şimdikini hesaplasınlar bakalım matematik yetecek mi?

Sene 2000: Açlık sınırı 195 lira
Sene 2012: Açlık sınırı 1400 lira

KESK in açıklaması bu.Doların artmasına gerek yok, açlık sınırı 10 katına çıktı, işçi maaşı 700 lira.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya adamlar kongrede Barzani'yi konuşturdu....Kimsede kalkıp bi bok demiyor ya....Yazık ulan yazık...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ya adamlar kongrede Barzani'yi konuşturdu....Kimsede kalkıp bi bok demiyor ya....Yazık ulan yazık...

MÜS-TE-HAK!

Beter olsun! Apo çıksın konuşsun! Ki yakında o da olur!

Neden kafaya takıyorsun forumdaşım? Sen kendini de yırtsan millet sandık başında gerekeni yapıyor. Barzani'ye "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye tezahurat yapılırsa ve yer yerinden oynamazsa gerisini konuşmaya hiç gerek yok! Bu millete müstehak! Her şey daha beter olsun!

Tek merak ettiğim şey; bokun içinde olduğumuzun ne zaman anlaşılacağıdır...

Bir süredir çoğu şeyi takmıyorum, bir kulağımdan giriyor diğerinden çıkıyor. Tatlı bir gülümseme ile karşılıyorum çoğu şeyi. İnan ki rahatladım! Ciddi anlamda beynim ve kalbim yoruluyordu öncesinde. Şimdi rahatım. Tavsiye ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar zamlar konusunda akıllarına gelen fikirleri paylaşmışlar. Yapılan yorumların bir iki mesajında kullanılan üzücü/kırıcı tanımlamalar haricinde konunun bu kadar gergin olmasını doğal karşılıyorum. Ben özellikle iktidarım tarafından aptal yerine konmayı veya daha kibar bir ifade ile kandırılmayı kabullenemiyorum. Peşpeşe yapılan iki indirimin üzerinden daha bir hafta geçmeden 2 okkalı zammın yapılmasını yanlış buluyorum. Madem zam yapacaksınız o zaman neden indirime gittiniz? Yoksa sempati duyduğunuz bir takım benzin patronlarının depolarını doldurmasını mı beklediniz? Evet konu biraz siyasi, bu konuda arkadaşların haklı eleştirileri olabilir ama unutmayalım ki konunun asıl kahramanları da iktidardaki siyasiler değil mi ;). Zammı muhalefet yapsaydı elbette onları da eleştirirdim, tıpkı kaçırılan CHP li milletvekilinin kendisini kaçıran teröristler hakkında yaptığı konuşmayı eleştirdiğim gibi.
Dikkatimi bir konu çekiyor. Özellikle iktidar partisinin siyasileri bizlerden tasarruf konusunda fedakarlık bekliyorlar. Bana + 0,5 puan maaş zammını yapabilmek için 6 ay düşünen, lafa geldimi merkez bankasının kasaları bizim sayemizde tıka basa çil çil dolar dolu deyip ertesi gün de para lazım deyip acımasızca zam yapan bir iktidara şunu önerebilirim; siyasi partilere dünya kadar hem de keş olarak devlet yardımı yapıyorsunuz, bu gidişatın asıl sorumlusu sizler olduğunuza göre gelin o parti yardımlarını devlete bağışlayın da bizlerde sizlerin fedakarlığınızı görelim.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MÜS-TE-HAK!

Beter olsun! Apo çıksın konuşsun! Ki yakında o da olur!

Neden kafaya takıyorsun forumdaşım? Sen kendini de yırtsan millet sandık başında gerekeni yapıyor. Barzani'ye "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye tezahurat yapılırsa ve yer yerinden oynamazsa gerisini konuşmaya hiç gerek yok! Bu millete müstehak! Her şey daha beter olsun!

Tek merak ettiğim şey; bokun içinde olduğumuzun ne zaman anlaşılacağıdır...

Bir süredir çoğu şeyi takmıyorum, bir kulağımdan giriyor diğerinden çıkıyor. Tatlı bir gülümseme ile karşılıyorum çoğu şeyi. İnan ki rahatladım! Ciddi anlamda beynim ve kalbim yoruluyordu öncesinde. Şimdi rahatım. Tavsiye ederim.
Bokun içinde olduğumuz zaman biz savaşırız..Bu adamlar gider başka memleketlere....Savaşı kazanınca gelirler tekrar....Çıkar kürsüye canım Türkiye'm diye başlar...Savaşı anlımızın akıyla kazandık der...

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef artık savaşa gerek yok yakıt ambargosu ilaç ambargosu en fazla 1 yıl dayanır ülke artık yürek yetmiyor birlik beraberlik yetmiyor. insanlar benim maaşım az zam çok demeyip şu şu kadar maaş alıyor bu bukadar maaş alıyoru tartışıyor sonra iş eyleme gelince işimden olmayayım deyip vazgeçiyor burda kaç kişi karşı geliyoruz ama hadi eylem yapalım desek kaçımız gelir ! zor :confused:

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dünyanın en pahalı benzinini, doğalgazını, elektiriğini, etini, sütünü tüketen; vukuatsız bir tane sınavı olmayan; çin ve irandan bile fazla tutuklu gazetecisi olan, mücahitken müteahhit olan; balı tutanın parmağını, tutamayanın avcunu yaladığı; rantın adam kayırmanın kadrolaşmanın alıp başını yürüdüğü; vatandaşın kürt-türk, dindar olan-olmayan diye ayrıldığı bir ülke yaratan elde avuçta satacak ne varsa satan, deniz tükenince de zamlara sarılan bir hükümet.
İktidara geldiginden beri memleketteki hiç bir temel sorunu çözmediler.. İşsizlik, terör, dış borçlar.. Terörü sıfır noktasından alıp yuz vere vere taviz vere vere bugunki durumlara getirdiler..

Ülkemizde takım tutar gibi parti tutan, oy verdigi partiye sırf kendi oy verdigi icin toz konduramayan ve olaylara yukardan bakıp eleştiremeyen; değişen bi kaç yasayla cebine 3 5 kurus kar kalacak diye düşünen okumayan arastırmayan bir halkımız oldugu icin bizi daha güden cok olur.. Ama her masalın sonu oldugu gibi bu hükümetinde sonu gelecek.. Sabırsızlıkla bekledigim tek sey bunların foyaları bir bir dökülmeye basladıgında; bu hükümete oy verenlerin hali ne olucak.. İnsanların yuzune nasıl bakacaklar..

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünyanın en pahalı benzinini, doğalgazını, elektiriğini, etini, sütünü tüketen; vukuatsız bir tane sınavı olmayan; çin ve irandan bile fazla tutuklu gazetecisi olan, mücahitken müteahhit olan; balı tutanın parmağını, tutamayanın avcunu yaladığı; rantın adam kayırmanın kadrolaşmanın alıp başını yürüdüğü; vatandaşın kürt-türk, dindar olan-olmayan diye ayrıldığı bir ülke yaratan elde avuçta satacak ne varsa satan, deniz tükenince de zamlara sarılan bir hükümet.
İktidara geldiginden beri memleketteki hiç bir temel sorunu çözmediler.. İşsizlik, terör, dış borçlar.. Terörü sıfır noktasından alıp yuz vere vere taviz vere vere bugunki durumlara getirdiler..

Ülkemizde takım tutar gibi parti tutan, oy verdigi partiye sırf kendi oy verdigi icin toz konduramayan ve olaylara yukardan bakıp eleştiremeyen; değişen bi kaç yasayla cebine 3 5 kurus kar kalacak diye düşünen okumayan arastırmayan bir halkımız oldugu icin bizi daha güden cok olur.. Ama her masalın sonu oldugu gibi bu hükümetinde sonu gelecek.. Sabırsızlıkla bekledigim tek sey bunların foyaları bir bir dökülmeye basladıgında; bu hükümete oy verenlerin hali ne olucak.. İnsanların yuzune nasıl bakacaklar..
Vallahi hiç çekineceklerini zannetmiyorum...Mesela başka bir konuda öyle savunanlar çıktı ki bu partiyi (ki en doğal hakları) Gelip bu başlığa zam yapılır mı yahu dahi yazmadılar.Hani biz böyle bir millet olmuşuz....Hani inanıyorum bu zammı da ne ederler haklı çıkacak gibi konuşurlar...
Neden yazmazlar merak ediyorum.Yoksa zam mı haklı mı buldular...Yoksa şimdiye buraya bir sürü mesaj yazmışlardı.İşte takım gibi parti tutmanın sonucu.

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi yazacak o kadar cok sey varki buradaki sayfalar yetmez.. Ve takım tutar gibi parti tutan bu insanların gözünde vatan haini ilan ediliriz ;) ama onların gözünde terör başıyla görüşme yapınca, dağda mehmetcigi sehit edenleri teslim oldukları için kutlamalarla bağrına basınca, israil ve abd nin emellerine hizmet edince, ekonomiyi cıkmaza götürdükce padişah kral olunuyor.. Bu millet basına gelen herseyi hakediyor malesef.. Ama bunlar ilerde olacaklara nazaran çok iyi günlerimiz diye düşünüyorum.. İnş ortadogu ülkelerinin şu anki durumlarına bizlerde düşmeyiz..

Bu arada opelim.net yetkililerinden özür diliyorum. Burası siyaset yeri değil demişsiniz fakat insan birşeyler yazmadan rahat edemiyor malesef..

Son düzenleme:

lider85

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım kusura bakmada, ülke hergün kötüye giderken halen daha insanlar kötülüğü savuup destek veriyorsa bunun mutlaka psikolojide hastalık olarak yeri vardır.Bir de bunların yaptıklarının ceremesini ben çekiyorsam biryerden sonra isyan ederim.Biri seni canını yaktığında hell olsun çok güzel yaptın hergün bir daha isterim mi diyorsun?
kardaş benim annem babam akp ye oy verir ve sen onlara koyun dedin.
bende senan anana babana DAVARRR diyorum oldumu şimdi ?