bir bijon eksik olsa ne olur

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kısa vadede sorun çıkarmaz ama uzun vadede neler olabileceğini düşünmek bile istemem. En pratik çözüm adaşımın da dediği gibi "bir ölçü büyük kılavuz sal ona göre büyük saplamayla sık. Bijonlardan biri büyük gözükecektir ama güvenli olur" . Yanlız dikkat edin, belkide bijon yatağı bozulmamış olabilir. Orjinal bijon ölçüsündeki kılavuzu yatağa bir kere salsın, büyük ihtimalle yatak kurtulacaktır (yataklar somunlara oranla daha dirençlidirler), eğer kurtulmaz ise o zaman bir boy büyüğünü deneyin. Klavuz takımın olsa bu işlemi sen bile yapabilirsin. Herşeye rağmen bulunduğun yerde bu işi yapamayan torna usta var ise ona benden selam ve dükkanını kapatmasını söyle :(.

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuçta tonlarca araç 4 teker üzerinde gidiyor arabadan cok lastikler önemli tabi buda çok önemli ihmale gelmez arkadaşların dedigi gibi can taşıyoruz biz araçlarda.

omer767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bijon dedik ya al sana bir bijon fıkrası......

Akıl hastanesinin yanında adamın sağ tekeri patlar..alır kirikoyu söker tekerdeki bijonları....
Sökerde Mazgalın yanına koyar derken bir araçtan kaçayım derken bijonların 4 üde mazgaldan aşağı gider bizimki kara kara düşünür...alamaz mazgallardan bir türlü...
o esnada Akıl hastalarından biri..
- Hemşerim der ne düşünüyorsun diğer tekerlerden birertane sök , sökük tekere tak
hapsi üç bijonlu olur....

Bizimki aynen yapar araçı hareket etirecek ..

- ya der hastaya sen amma akıllı adamsın senin ne işin var orada...

Hasta arkasından bağırır
- Biz akıl hastalığından yatıyoruz salaklıktan değil.....

güzelmiş :D :D

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta doğruyu söylüyor arkadaşlar. Bişey olmaz. Yalnız, kendisine bişey olmaz yani.:)

Bijon anahtarını alıp, kafasına geçirince anlar, bişey olmazı. :mad:

Bijonlarımı, kendim elimle birkaç diş sıkarım. Bu arabanın orjinal poryası 500 milyon desem, kendisi 5 para etmeyeceği için, zaten anlamaz. :mad:

Bijon klavuzu hazırlamak için, aynı dişteki bijon bir kaç yan kenarından taşlanır, çapakları alındıktan sonra, bozuk poyraya yavaşca sıkılır. Yanlış sıkılan bijonun çapakları hazırladığımız klavuzun boşluklarına dolar decemde, tornacılar bile bu işi bilmezler, biz öğretiriz.

namesut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın ilk işin bu olsun eski aracımda bijon kesti takla attım hele bide sende 3 taneymiş bu nedemek yük yüzde 25 diger bijonlara fazladan binecek kasiste çukura girersen digerleride yalama olur yamulur kırırlır rod balans bozulur ve teker iç yanaklardan aşınır bir vida bu kadar sorun cıkartır işte...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
birkeresinde yolda gidiyorum yanımdan bir teker geçti daha sonra şahin taksi baktım 3 teker gidiyo daha sonra baktım sağ arka teker yok araç biraz gittikten sonra sap taraf asfalta oturdu muhtemelen aynı olay o da 2 bijon gitsem ne olur demiştir.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde c3 ün dün tekeri yaptırdım çivi vardı... kilitli bijon vardı onun dişi bozulmuş hemde:( lastikçide yokmuş servise sordum çelik jant için 8 sac jant için 15 dedi.. bu kadarlık bişi için tehlikeye girmeyin. h sonu taktıracağım...

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz çok doğru bişey olmasa zaten opel 3 tane yapardı bijonu zaten mühendisler boşa okuyup senelerce kafa patlatıyo gelsinler bizim sanayi ustalarına çalışsınlar :)

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bijonlar keser ve tekerlek fırlar kaldırımda giderken üstümüze bi alfaromeodan tekerlek fırlamıştı allahtan kaldırımın kenarına geldi...hacı amcaya sorduk amca neden fırladı adamın lastiği patlamış acelesi varmış...üç bijonu takmış giderken kesmiş ve o hadise yaşandı...