Cam filminden ceza yedim :'(

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüv Türkten muayenede benim 3m filmler hafif kusurlu olarak geçti.

Haziran başında Ankarada çevirme oldu. Ve cama iyi ce bakarak fabrika çıkışlı olup olmadığına baktı anlayınca 130 tl civarında bir ceza yazmıştı.Bana 1 hafta sonrasında tekrar yakalanırsam aracın bağlanacağını söyledi.

Ben hiç birini çıkarmadım.

Biraz memur ile tartıştım.işlek bir yerdeydim ve gözümün önünde filmli bir sürü araç geçti o benle ilgilendiği için durduramadı.

sonunda itiraf etti ve o aralar yukardan baskı varmış vs tarzi birşeyler söyledi.

artık prim mi alıyorlar ,günde belli araca ceza kesmek zorunda mı kalıyorlar anlamadım.

Ama şu bi gerçek yakalanmak şanssızlık.

Cezayı mecbur ödedim çünkü 1 hafta içinde öderseniz %25 indirim mi ne oluyordu bari kaçırmayalım onu dedim :D
sırf para düzeneği , devlet hıc bıryerden para almıyormus gıbı cam fılmlerıde ekmek kapısı yapmıs , hayırlısı..

oguz0505

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun ama YASAK yani fazla söze gerek yok :(

howarank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ceza kesen memura itiraz etmeniz gerekiyor. çünkü filmli bir aracın eğer muayene zamanıda var ise ceza kesemez sadece sökümü için 1 haftalık sana bir emir verir söktürür ve götürür gösterirsin. 1 hafta içinde müracaat olmaz ise adresine ceza gelir benim bildiğim ve polis arkadaşlara sorduğumda söyledikleri bu ....

ceza yemeden önce bunu memura muhakkak sorun

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1 numara var ve gündüz hiç belli olmuyor,gecede aracım içinde ışık olunca sorun olmuyor.Allahtan buralarda çok çevirmeye denk gelmiyorum :D:D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun filme alışıpta filmsiz kalmak çok kötü bende kıbrıstayken çektirmiştim orada güneş eksik olmadığı için çokta iyi oluyordu ve orada serbest olduğu için sorun olmadı ama türkiyeye girince söktürdük mecburen :(

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun mustafa abi..Bu polislerin öncelikli amacını söyleyeyim mi sana?Bunlar sicillerini doldurup kıdem almak için böyle ufak tefek şeyleri bile büyütüp bizim gibi kimseye zararı olmayan insanlara ceza yazıp kıdem alma peşindeler...Kendileri bilmiyor ki araç filminin ne kadar faydası olduğunu..Deseydin ya bak önde audi,mercedes bmw geçiyor onları niye çevirmiyorsun?Çeviremez...Nyse bu olaydan sonra film kullanacağını sanmıyorum ama renkli cam kullanabilirsin...Film kullanan arkadaşlar da polise yaklaştıklarında ya camlarını indirsinler ya da iç aydınlatmaları açsınlar...

MuRaT34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sene once bende yemıstım fılmden ceza =) sahılde sıvıl cevırdı hemde hıcbısy demedım cunku gazlıoduk =) gayet sakın bı sekılde kes dedım cezayı kestı bıde ustune %15 duserler 15 gun ıcınde dedı ve kendımı gulmemek ıcın zor tuttum ardından gerı caddeye donuyodum aynı ekıp bu sefer baska bı aracı cevırmıs ve fılmden yıne ceza kesıodu =) ve yanından bı porsche gectı arabanın on camı dahıl fılmdı cevıremedı :) cok komık olaylar bunlar gercekten yenı bı taktık buldum eger doktor tanıdık varsa gunese alerjısı var dıye rapor alın hıcbısy dıyemıyolar

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Ben tek birşeyi anlayamıyorum o da şudur : bu polis abilerimiz cam filmine köpürüp köpürüp ceza kesiyorlar ya. İstanbulda kaç tane polis aracında film yok onu merak ediyorum?? Kendileri en koyusundan yaptırıyor. Hadi arka camları anlarımda. Polis araçlarının ön camlarında dahi film var. Peki onlara cezayı kim kesecek? Köşe başlarında öylece oturup gazete okuyan polis memurlarının filmli camlarından içeriyi hangi denetleme kurumu görebilecek?? Babamın araçlarından birini alıp trafiğe çıktığımda neden hiçbir polis beni çevirmez yada dövecekmiş gibi bakmazda kendi opelimle çıktığımda 1 günde 6 defa çeviriyorlar yada düz yolda giderken yanıma yanaşıpta camlar film mi genç? yada bi gaz ver bakıyım deme ihtiyacı duyuyorlar? Bu böyle olmaz.....

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüv Türkten muayenede benim 3m filmler hafif kusurlu olarak geçti.

Haziran başında Ankarada çevirme oldu. Ve cama iyi ce bakarak fabrika çıkışlı olup olmadığına baktı anlayınca 130 tl civarında bir ceza yazmıştı.Bana 1 hafta sonrasında tekrar yakalanırsam aracın bağlanacağını söyledi.

Ben hiç birini çıkarmadım.

Biraz memur ile tartıştım.işlek bir yerdeydim ve gözümün önünde filmli bir sürü araç geçti o benle ilgilendiği için durduramadı.

sonunda itiraf etti ve o aralar yukardan baskı varmış vs tarzi birşeyler söyledi.

artık prim mi alıyorlar ,günde belli araca ceza kesmek zorunda mı kalıyorlar anlamadım.

Ama şu bi gerçek yakalanmak şanssızlık.

Cezayı mecbur ödedim çünkü 1 hafta içinde öderseniz %25 indirim mi ne oluyordu bari kaçırmayalım onu dedim :D

sizde geçmiş olsun evet bende 130TL ceza yedim ama memur bana bır hafta içerisinde filmleri sökmem gerektiğini ve kadıköyde araçla birlıkte gıdıp dusumunu yaptırmam gerektıgını söyledi yani sadece cezayı ödemek yeterlimi diyorsunuz ?