Cam filminden ceza yedim :'(

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ceza kesen memura itiraz etmeniz gerekiyor. çünkü filmli bir aracın eğer muayene zamanıda var ise ceza kesemez sadece sökümü için 1 haftalık sana bir emir verir söktürür ve götürür gösterirsin. 1 hafta içinde müracaat olmaz ise adresine ceza gelir benim bildiğim ve polis arkadaşlara sorduğumda söyledikleri bu ....

ceza yemeden önce bunu memura muhakkak sorun

Adam laf dinlemiyorki neler sölemedim kale almayınca sinirlendim kendimi tutamadım demediğim laf kalmadı iş bu noktaya gelincede kesti yani

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sırf bu yüzden bahçeliye inemiyorum ya :D

Ben mecbur iniyorum haftada en kötü 5 çevırmem var geceleri bağdat caddesinde çalışıyorum 12 1 gibi çıkıyorum e sürekli çevırme arkaşları bırakmak için kartal a kadar gıdıyorum sahil maşşallah polısten gecılmıyor

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1 numara var ve gündüz hiç belli olmuyor,gecede aracım içinde ışık olunca sorun olmuyor.Allahtan buralarda çok çevirmeye denk gelmiyorum :D:D

benm ön camlar 1 arkada camlar 2 numara en arka cam bıraz daha koyu idi ama önden bakıyor polıs sonuçta ve bellı belırsız

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun filme alışıpta filmsiz kalmak çok kötü bende kıbrıstayken çektirmiştim orada güneş eksik olmadığı için çokta iyi oluyordu ve orada serbest olduğu için sorun olmadı ama türkiyeye girince söktürdük mecburen :(

Çok saçma bence sonuçta ruhsatta hususi yazıyor yani oturdugumuz ev gibi oturdugumuz evin camına yada başka bırşeye karışabılıyorlarmı hayır ya tabi bu tam bi örnek olmadı ama bence yasak olmaması gereken yada sadece koyulara yasak gelmelı

Cörsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz memur ile tartıştım.işlek bir yerdeydim ve gözümün önünde filmli bir sürü araç geçti o benle ilgilendiği için durduramadı.

sonunda itiraf etti ve o aralar yukardan baskı varmış vs tarzi birşeyler söyledi.

artık prim mi alıyorlar ,günde belli araca ceza kesmek zorunda mı kalıyorlar anlamadım.

Tabi ki yani.. Hatırlıyorsanız bir iki sene önce yıl başı civarları bütçe gibi şeyler açıklanırken sağlam bi miktarın trafik cezalarından kapatılacağını söylüyorlardı...

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun mustafa abi..Bu polislerin öncelikli amacını söyleyeyim mi sana?Bunlar sicillerini doldurup kıdem almak için böyle ufak tefek şeyleri bile büyütüp bizim gibi kimseye zararı olmayan insanlara ceza yazıp kıdem alma peşindeler...Kendileri bilmiyor ki araç filminin ne kadar faydası olduğunu..Deseydin ya bak önde audi,mercedes bmw geçiyor onları niye çevirmiyorsun?Çeviremez...Nyse bu olaydan sonra film kullanacağını sanmıyorum ama renkli cam kullanabilirsin...Film kullanan arkadaşlar da polise yaklaştıklarında ya camlarını indirsinler ya da iç aydınlatmaları açsınlar...

saol serdar evet belli bi amaca hizmet ettikleri kesin evet bir çok şey söledim ama yemedi normalde tüm camları bende indırıyorum ama kafam çok dalgındı filmler hıc aklıma gelmedi tavan ışısını açtım led li baya aydınlatıyor sonrof da acıktı ışık alıyordu yanı içerisi gayet net gözukuyor ama yasladı çare yok :)

Cörsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Ben tek birşeyi anlayamıyorum o da şudur : bu polis abilerimiz cam filmine köpürüp köpürüp ceza kesiyorlar ya. İstanbulda kaç tane polis aracında film yok onu merak ediyorum?? Kendileri en koyusundan yaptırıyor. Hadi arka camları anlarımda. Polis araçlarının ön camlarında dahi film var. Peki onlara cezayı kim kesecek? Köşe başlarında öylece oturup gazete okuyan polis memurlarının filmli camlarından içeriyi hangi denetleme kurumu görebilecek?? Babamın araçlarından birini alıp trafiğe çıktığımda neden hiçbir polis beni çevirmez yada dövecekmiş gibi bakmazda kendi opelimle çıktığımda 1 günde 6 defa çeviriyorlar yada düz yolda giderken yanıma yanaşıpta camlar film mi genç? yada bi gaz ver bakıyım deme ihtiyacı duyuyorlar? Bu böyle olmaz.....

Olur olur :) AMGye ceza yazmayı bırak durdurmaya güçleri yetmez.. Kısacası bu anlattığınız durum ülkede hukukun üstünlüğünün olmadığı içim bir gösterge..

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sene once bende yemıstım fılmden ceza =) sahılde sıvıl cevırdı hemde hıcbısy demedım cunku gazlıoduk =) gayet sakın bı sekılde kes dedım cezayı kestı bıde ustune %15 duserler 15 gun ıcınde dedı ve kendımı gulmemek ıcın zor tuttum ardından gerı caddeye donuyodum aynı ekıp bu sefer baska bı aracı cevırmıs ve fılmden yıne ceza kesıodu =) ve yanından bı porsche gectı arabanın on camı dahıl fılmdı cevıremedı :) cok komık olaylar bunlar gercekten yenı bı taktık buldum eger doktor tanıdık varsa gunese alerjısı var dıye rapor alın hıcbısy dıyemıyolar

geçmiş olsun araç biraz gösterişli genç işiyse hiç kaçış yok :) bide gazlıyormussun zaten yazık gerçekten emeklere verilen paralara rapor işe yaraya bılır

musty.skr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Ben tek birşeyi anlayamıyorum o da şudur : bu polis abilerimiz cam filmine köpürüp köpürüp ceza kesiyorlar ya. İstanbulda kaç tane polis aracında film yok onu merak ediyorum?? Kendileri en koyusundan yaptırıyor. Hadi arka camları anlarımda. Polis araçlarının ön camlarında dahi film var. Peki onlara cezayı kim kesecek? Köşe başlarında öylece oturup gazete okuyan polis memurlarının filmli camlarından içeriyi hangi denetleme kurumu görebilecek?? Babamın araçlarından birini alıp trafiğe çıktığımda neden hiçbir polis beni çevirmez yada dövecekmiş gibi bakmazda kendi opelimle çıktığımda 1 günde 6 defa çeviriyorlar yada düz yolda giderken yanıma yanaşıpta camlar film mi genç? yada bi gaz ver bakıyım deme ihtiyacı duyuyorlar? Bu böyle olmaz.....

kendilerine yasak yok motorlu polisleri sürekli ön kaldırırken görüyorum caddede biz kaldırdıgımızda tehlikkeli araç kullanmantan al sana şukadar ceza bu konuda çoğu kişi en az benm kadar dolu kuralsa kimse yapmayacak tevazu gösterilmeyecek herkez uyacak

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polis gördummu dırek butun camları ınıdırıp ısıkları yakıyorum, devam et diyo zaten :D