chip tuning yaptırıyorum

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fabrika mühendisleri en iyi verimi düşünemezler. Yasal limitlemeler, egsoz emisyonları var. Bunları düşünürler sonra, bakımsız yağı bile değişmeyen leş araç kullanıcıları vardır, araç onlara da dayanmalıdır. Acemiler vardır, Çölde +60 derecede kullananlar vardır, isveçte -30 da kullananlarda vardır. Araç bin türlü eziyete maruz kalabilir o yüzden emniyet tedbirleri toleransları çok fazladır. Yoksa o araç 120hp olsa çok daha fazla satacağını fabrikada biliyor ama bu seferde opel çok narin hassas sorunlu denilecek çok araç kırılacaktır. Verim demeyin de güvenlik payı deyin.

güzel açıklama...

E

EMRE

Bilgi Girilmemiş
Yanlışlar...
1) Sadece yakıt fazla olsa piggyback bir power box alırız takar gideriz. Map olayı çok farklıdır, sadece yakıt, hava, avans vs. ile oynanmaz, bir çok değişken vardır. Ver yakıtı, aç boostu bas gitsin değil.

2) Fazla patlama ve piston yüksek hızda çalışmaz. Aracın devri ne ise piston hızı odur. Zaten devir de çevirdiğimiz krankı yani dolayısıyla piston hızını biliriz, kesici devrini dediğiniz gibi yükseltmeye gerek yoktur dizellerde. Benzinliden ters olarak devir bir seviyeden sonra yükseldikçe güç kaybı yaşanır dizel motorda.

3) Fabrika mühendisleri en iyi verimi düşünemezler. Yasal limitlemeler, egsoz emisyonları var. Bunları düşünürler sonra, bakımsız yağı bile değişmeyen leş araç kullanıcıları vardır, araç onlara da dayanmalıdır. Acemiler vardır, Çölde +60 derecede kullananlar vardır, isveçte -30 da kullananlarda vardır. Araç bin türlü eziyete maruz kalabilir o yüzden emniyet tedbirleri toleransları çok fazladır. Yoksa o araç 120hp olsa çok daha fazla satacağını fabrikada biliyor ama bu seferde opel çok narin hassas sorunlu denilecek çok araç kırılacaktır. Verim demeyin de güvenlik payı deyin.

ben bu konuyu pek bilmiyorum ama şunu sorcam . bu yazılım değişimi ile örneğin araba 4. viteste 2000 devirde önceden aldığı mazot miktarından daha fazla almıyor mu?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
ben bu konuyu pek bilmiyorum ama şunu sorcam . bu yazılım değişimi ile örneğin araba 4. viteste 2000 devirde önceden aldığı mazot miktarından daha fazla almıyor mu?

Chipli veya chipsiz 4. vites 2000 devirde araç hızı örn. 80km olur. İki şekilde de aynı devir, dolayısıyla hızda olduğunuzdan aynı yakıt yanma odasına girer. Bakın mekanik aktarımda bir iyileştirme yapmadan, chip tuning o devirde tekerleğe aktarılan gücü arttıramaz. Gaz pedalına yüklendiğinizde hızlanma farkı olacaktır, en basit anlatımla olay bu. Bakın siz hala fazla mazotu ver araç hızlansın mantığında ilerliyorsunuz , chip tuning de öyle bir şey yok. Dizel bir nevi detanasyonla kendiliğinden patlar, Afr yi ne kadar fakire yaklaştırıp, avansı verdiğimizde, patlama noktası dahi değişecektir vs. vs. Ben fazla yakıt basar yoluma bakarım diyorsanız hiç chip tuning ile uğraşmayın alın power box sök tak yapın. Hem istediğinizde satma şansınız olur.

emrahesmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten benim yaptıracağım yerde bana hızda hiçbir fark olmayacağını söyledi. sadece daha kolay hızlanacan torku artacak dedi.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer araca yazılım atılacaksa turbo solventlerinide genişlettirin.... ben öyle yaptım :) ama sadece yazılımla 30 bg güç elde edebilir misiniz orası tartışılabilir...bence mehmet gazihanlada görüşebilirsiniz.

emrahesmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer araca yazılım atılacaksa turbo solventlerinide genişlettirin.... ben öyle yaptım :) ama sadece yazılımla 30 bg güç elde edebilir misiniz orası tartışılabilir...bence mehmet gazihanlada görüşebilirsiniz.

nasıl ulaşabilirim mehmet beye

cyber34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben mehmet gazihan 'a yaptırdım.
Çok memnun kaldım.
Eşim bile arabanın alt devirlerdeki sıkıntılı halinin düzeldiğini anladı.
K&N kutu içi hava filtresi de taktım sonradan ama performansta herhangi bir değişim olmadı.
Gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.
Yakıt konusu da ne arttı ne azaldı.
Şehir içinde 6 litre ortalama yakıyorum.

emrahesmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben mehmet gazihan 'a yaptırdım.
Çok memnun kaldım.
Eşim bile arabanın alt devirlerdeki sıkıntılı halinin düzeldiğini anladı.
K&N kutu içi hava filtresi de taktım sonradan ama performansta herhangi bir değişim olmadı.
Gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.
Yakıt konusu da ne arttı ne azaldı.
Şehir içinde 6 litre ortalama yakıyorum.
box mı taktırdınız yoksa direk beyne mi yaptılar. ne süredir kullanıyorsunuz ve herhangi bir olumsuzluk yaşadınızmı? araç kaç beygir oldu? birde son sorum klima açıkken araç rahatladımı biraz. klima açıkken beni hasta ediyor araç YOKMU Bİ ÇARE

Son düzenleme:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
fiyat bence çok ucuz, bir aksilik olmasın?

bu arada box konusu geçmişken o tür tak kullan ürünlerden uzak durun.
Insignia 2.0 CDTI 130hp için isim vermeyim bir box ürünü 30hp vaat ediyor. ama araç dynoya çıktı sadece 137hp olmuş :)
kutu sökülüp yazılım yapıldı, araç şuan 170hp sanırım.