Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

vnyvolkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

Arkadaşlar ben her türlü 1.3 dizel derim, bir arabaya bastınmı gitsin diyosan ozaman en az 1.6 T almalısın,son 2 arabamda da 1,3 dizeli tercih ettim, alırken pahalı alıyorsun ama satarkenden pahalı satıyorsun,bakımlar dersen fark yok kadar az diyebilirim,dizelin tek sıkıntısı bazen kendini traktör kullanıyor gibi hissi vermesi :) benzinden ötürü arabaya binmekden sakınmak istemiyorsan DİZEL :) Şahsen çok geziyorum ve dizel olduğu halde belimi büküyorsa yakıt benzinli olsaydı sadece camdan bakardım arabaya , hoş son gelen zam la 4,01 TL oldu neredeyse benzini yakalacak :) Aracı Seri kullanıyorum ve yakıt tüketimim 6,2 Litre /100 km

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Valla ben bu sabah saatlerinde yaşadığımı söyleyeyim. Bir arkadaşımı havaalanına bıraktım bu sabah, yol tamamen otoban, saat sabahın 5'i. Bende bastım, yokuş aşağı 200-210 gittim bir süre, daha sonrasında da düz ve ara sıra yukarı doğru tatlı meyillenen bir yolu 160-170'le aldım. Yaklaşık 15 dakika sürdü yol, harcadığım benzin tam bir diş yani 7 lt. Gittiğim yol 30 km. Sonuç biraz acı. :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Valla ben bu sabah saatlerinde yaşadığımı söyleyeyim. Bir arkadaşımı havaalanına bıraktım bu sabah, yol tamamen otoban, saat sabahın 5'i. Bende bastım, yokuş aşağı 200-210 gittim bir süre, daha sonrasında da düz ve ara sıra yukarı doğru tatlı meyillenen bir yolu 160-170'le aldım. Yaklaşık 15 dakika sürdü yol, harcadığım benzin tam bir diş yani 7 lt. Gittiğim yol 30 km. Sonuç biraz acı. :)
aynı şekilde kullanımla istanbuldan-bodrum a gittim ort. tüketim 7 lt idi  ??? ya a.s çok farkediyor yada benim bölünmüş yollarda 140 la otobanlarda senin gibi gitmem uçurum yaratıyor ama bence 8 lt den fazla olmaması lazımdı . ayrıca 30 km de 7 lt yakmak demek 100 kmde 20 küsür lt demek büyük bir yanlışlık var bence 200 e cc ile gitmiştim birkez istanbul dan tekirdağ a sonuç 9.5 tu işin içinden çıkamadım ben senin araç nasıl yakıyor öyle ya :eek:

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
aynı şekilde kullanımla istanbuldan-bodrum a gittim ort. tüketim 7 lt idi  ??? ya a.s çok farkediyor yada benim bölünmüş yollarda 140 la otobanlarda senin gibi gitmem uçurum yaratıyor ama bence 8 lt den fazla olmaması lazımdı . ayrıca 30 km de 7 lt yakmak demek 100 kmde 20 küsür lt demek büyük bir yanlışlık var bence 200 e cc ile gitmiştim birkez istanbul dan tekirdağ a sonuç 9.5 tu işin içinden çıkamadım ben senin araç nasıl yakıyor öyle ya :eek:

Active Select sağolsun, anlık tüketim ekranım yüksek süratlerde 20li hatta 30lu rakamları bile görebiliyor. Dizeeeel dizeeeeeelll diye boşuna ağlamıyorum ben. :)

Az gaza gelişli geneli sakin kullanımla ortamam 11.3 şu an. ևok gazlısı da yukardaki gibi. Ha yine hanım vardı yanımda Doğan çok sürat yapma dedi (200-210 bandında) ondan hızımı azalttım da böyle oldu. Demek ki bütün yolu full gaza gelerek gitsem daha da fena olacaktı durum.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

demekki a.s 2lt fark yaratıyor çok fazla benim bol 9.1 çünkü istanbulda ve her akşam 3 km yi 1.5 saatte alıyorum

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
demekki a.s 2lt fark yaratıyor çok fazla benim bol 9.1 çünkü istanbulda ve her akşam 3 km yi 1.5 saatte alıyorum

Yakıtla sahibinin aklını alan mucize: Active Select

C

cozgul

Bilgi Girilmemiş

:)  abi gene patlattın bombanı :D

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:

Adamı kalpten bile götürür bayağı acı bi sonuç olmuş :) dizel ile benzinli arasındaki seçim gece ile gündüz kadar keskin yakıt ekonomisi ama göreceli olarak düşük performans yada yeterli performans ama benzinciye ödenen paralar hangisi daha üzücü siz karar verin :) Opel 120-130 BG lik şöle hem yatıkı düşük hem performasnı yeterli dizel motoru bi çıkaramadı gitti. gerçi o zamanda 60.000 TL den aşşağıya fiyatı olmazdı ama neyse en azından var derdik :)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 T lerde otomatık ve manuel şanzıman yakıt tuketımını cok etkılıyor mu ? Ben manuel alacagım cunkü..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Adamı kalpten bile götürür bayağı acı bi sonuç olmuş :) dizel ile benzinli arasındaki seçim gece ile gündüz kadar keskin yakıt ekonomisi ama göreceli olarak düşük performans yada yeterli performans ama benzinciye ödenen paralar hangisi daha üzücü siz karar verin :) Opel 120-130 BG lik şöle hem yatıkı düşük hem performasnı yeterli dizel motoru bi çıkaramadı gitti. gerçi o zamanda 60.000 TL den aşşağıya fiyatı olmazdı ama neyse en azından var derdik :)
dizelde a.s olsa o da 8 den aşağı yakmaz heralde çünkü s.içi kullanımda net 3 lt fark var dizel genel olarak 6 manuel 1.4t 9 lt yakıyor . ayrıca 1.3 cosmo liste fiyatı 61 bin bayi 57 e verse , 60 a 1.6 dizel 130 luk bir araç verseler hemen alırım çünkü neredeyse 1.3 ler kadar yakıyor ve performans olarak ciddi fark var