Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

warlordares link' Alıntı:
sayın astraowner dediklerinize harfiyen katılıyorum ancak. bu motorun astra için olup olmayacağı konusunda net bir bilgi henüz yok elbette yazınızda 1.6 nın 1.3 ve 1.7 nin yerine geçeceği söyleniyor.. Bu durum TR için geçerli olur mu?... Bunlar hep birer stratejidir... Bunu çıkmadan gelecek diye yorumlayamayız diye düşünüyorum.. saygılar. Not.. Yazıyla iligli yabancı kaynakları araştırmak gerekir diye düşünüyorum...
bende zaten 2013 de çıkacak desede türkiye ye 2014 den önce geleceğini düşünmüyorum. ama çıkarsa kesin 1.3 ve 1.7 nin yerini alır üstüne birde otomatik vitese uyumlu olur 90% böylece opel satışlarını en çok etkileyen eksiğini kapatmış olur diye düşünüyorum ve en çok türkiyede aşağılanıyordur 1.3 dizel bence en acil türkiye ye lazım. ama ne kadar kısa sürer çıkması bir fikrim yok ama astra j tutulan ve beğenilen bir kasa oldu ve 2010 da çıktı ben makyajına yetişip opelin astra j ve hatta insignia da da bunu satış avantajına çevirmeye çalışacağını sanıyorum ve benim tahminim 2014 modellerde satışa sunulması yönünde

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki dizel ve benzinin litre fiyatı eşitlenirse ki bu gidişle öyle olacak gibi, yine dizel benzinliye tercih edilirmi?

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaktığı litre dolayısı ile yine dizel tabiki ve özellikle 1.3 ecoflex çünkü mevcut dizeller içinde bence en tasarruflusu bence.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Peki dizel ve benzinin litre fiyatı eşitlenirse ki bu gidişle öyle olacak gibi, yine dizel benzinliye tercih edilirmi?
benzin her zaman şuan zaten dizelin fabrika çıkışı daha pahalı ama bizi kazıklıyorlar

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
yaktığı litre dolayısı ile yine dizel tabiki ve özellikle 1.3 ecoflex çünkü mevcut dizeller içinde bence en tasarruflusu bence.
diğer bu seviyedeki dizellerle çok küçük bir fark var ve daha performanslılar 120 hplik fiat motoru yarım lt fark ediyor neredeyse ve 1.4t kadar olmasada yakın bir performansı var

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kıyaslama yaparsak ağırlık olarak astra daha ağırdır heralde.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

jetta da dizel motor var ama 1.2 benzinli motor tercih edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok
ben aracımı alırken hiç düşünmedim bunun ileride değeri ne olur azalır mı çoğalır mı
biniyor ve geziyorum açıkçası ve 1.6 gelse bile 1.3 le kesin devam ederim ki 1.6 dizel
1.3 dizelden çok daha pahalıya gelicek ama 1.6 dizel 1.3 dizelin satışlarını ve piyasasını
mutlaka düşürecektir bu kesin zaten
ama ikinci elde dizel eğer km düşükse daha fazla tercih ediliyor malum benzin
fiyatlarından dolayı
satarsam ev alma durumu olur 1-2 sene içerisinde belki o zaman satabilirim

ama başlığı açan arkadaşımız performans istediği için kendisi için en uygun seçenek 1.4t ya da 1.6t
bu kesin zaten ..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

jettada 1.2 nin tercih edilmesi fiyat farkı dizelle benzinli highline arasında 15000 tl fark var bu bir etken ayrıca benim gibi birçok insan da dizel kullanmak istemeyebilir aracı bir yerden biryere gitmekten çok zevk almak için kullananlar her zaman benzini tercih etmeye devam edecektir sonuçta herkes araç alırken tasarruf yapıyım diye almıyor. yani sonuç olarak 1.6 dizel gelirse 1.4t nin satışını düşürebilir ama değer kaybı yaşatmaz ancak 1.3 tamamen kalkarsa 1.3 dizeller zarar görür piyasası düşer ama hemen elden çıkarılması gerektiği anlamına da gelmez bir kişi aracından memnunsa 2000tl fazla elimde para kalsın diyede aracını satmak zorunda değil

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabi bu arada performans isteyen arkadaşların kararıdır saygı duyarım ama istanbulun bu güzel trafiğinde pek kullanılmıyor o performans tek güzelliği ışıklardan biraz daha hızlı kalkarsın o da topu topu bu trafikte 50-60 metre sürer. 032questn

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Tabi bu arada performans isteyen arkadaşların kararıdır saygı duyarım ama istanbulun bu güzel trafiğinde pek kullanılmıyor o performans tek güzelliği ışıklardan biraz daha hızlı kalkarsın o da topu topu bu trafikte 50-60 metre sürer. 032questn

Yok hocam o kadar da değil artık. Performans farkını sadece ışıklarda 60 metre hissetmek de pek bir acımasız oldu. :)