Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

cozgul link' Alıntı:
:)  abi gene patlattın bombanı :D

Cüneytcim içimde patladı resmen bomba. (:)

astraowner link' Alıntı:
dizelde a.s olsa o da 8 den aşağı yakmaz heralde çünkü s.içi kullanımda net 3 lt fark var dizel genel olarak 6 manuel 1.4t 9 lt yakıyor . ayrıca 1.3 cosmo liste fiyatı 61 bin bayi 57 e verse , 60 a 1.6 dizel 130 luk bir araç verseler hemen alırım çünkü neredeyse 1.3 ler kadar yakıyor ve performans olarak ciddi fark var

Evet Opel dizel konusunda seçenekleri arttırmadığı sürece birçok alıcı kafa karışıklığı yaşamaya devam edecek. Ayrıca bu sabah gördüm ki benim için ekonomi devri gelmişte geçiyor. (:)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yakıtla sahibinin aklını alan mucize: Active Select

Zaten bizim Opellerin şanzumanları sabır testi gibi birşey, 1.3 cdti easytronik şanzumanlı 75.000 km yol yaptım ve yapmaya devam ediyorum artık şanzumanın sarsıntıdan bel ve boyun fıtığı oldum, hani böle arabaların önüne sürekli kafası sallanan oyuncak köpekler koyarlarya sıkışık trafikte benimde kafam sürekli öle sallanıyor :)

1.4T AS de gerçekten çok konfolu, Allah'tan eşim çok yol yapmıyor araçlada ordan kurtarıyoruz :) yoksa AS Akıl Sağlığımıda elimden alırdı, şanzumanlar yüzünden opele dava açsam sakat bıraktınız beni diye kazanırım her halde :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Active Select aslında yanlış bir isim, bizim şanzımanımız Hiperaktif Select. :)

Easytronic kullanmışlığımda var, dediğiniz gibi heavy metalci manyaklara dönmüştüm ilk kullanışımda, yieaah, uoooh diye kafa atıyordum öne arkaya. (:)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Zaten bizim Opellerin şanzumanları sabır testi gibi birşey, 1.3 cdti easytronik şanzumanlı 75.000 km yol yaptım ve yapmaya devam ediyorum artık şanzumanın sarsıntıdan bel ve boyun fıtığı oldum, hani böle arabaların önüne sürekli kafası sallanan oyuncak köpekler koyarlarya sıkışık trafikte benimde kafam sürekli öle sallanıyor :)

1.4T AS de gerçekten çok konfolu, Allah'tan eşim çok yol yapmıyor araçlada ordan kurtarıyoruz :) yoksa AS Akıl Sağlığımıda elimden alırdı, şanzumanlar yüzünden opele dava açsam sakat bıraktınız beni diye kazanırım her halde :)
easytronic için dedikleriniz doğru ama a.s nin pek bir suçu yok ve piyasadaki en iyilerden konfor konusunda, tek kavramalı tam otomatiklerin kaderi bu hepsi yakıtı artırır birkaç istisna dışında

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
easytronic için dedikleriniz doğru ama a.s nin pek bir suçu yok ve piyasadaki en iyilerden konfor konusunda, tek kavramalı tam otomatiklerin kaderi bu hepsi yakıtı artırır birkaç istisna dışında

Benimki yakıtı arttırmıyor coşturuyor, gaza getiriyor, kudurtuyor, kamçılıyor, resmen depoya kaçak hortum yapmış yaktırıyor, yaktıramadığını kendi içiyor, içemediğini egzozdan ham attırıyor. (:)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Benimki yakıtı arttırmıyor coşturuyor, gaza getiriyor, kudurtuyor, kamçılıyor, resmen depoya kaçak hortum yapmış yaktırıyor, yaktıramadığını kendi içiyor, içemediğini egzozdan ham attırıyor. (:)
:D

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra Classic 3 otomatik vites versiyonu artık satılmıyor. Bu model opelin kaptan gemisidir arkadaşlar. Geçen sene bir tane almıştık ve çok sevdiğim bir araçtı.  Buradan anlaşılan kesinlikle yeni astraya otomatik dizel geleceğidir. ևünkü ne corsa da ne de astrada yeni dizel otomatik versiyonlar var. Ayrıca Insignia için 1.6 dizel otomatik versiyon geleceğini duydum çünkü sordum ve söylediler geçen hafta servisteyken.. Buradan yola çıkarsak Yeni astra için 1.6 dizel şu aşama için zor görünüyor.. 1.3 dizelin çok satıldığını biliyoruz. 56bin tl olduğunu varsayarsak... 1.6 dizel bir araç kesinlikle 60-65 bin bandında olur ve ayrıca vergi dezavantajına düşer.. Bu aralık Insignia için sıkıntı demektir.

Ayrıca elbette 1.6 dizel motor 1.3 ü tahtından eder ancak 1.4T içinde durum bundan farklı olmaz. Hem aynı vergi bandında bir araç hem de benzinli... Ve tüketim yine fazla. Düşüncem bu yönde..saygılar.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:

Abi napmış bu AS ya vur kurtul diyesim geldi resmen :) AS şanzumanlı Opellere Shell sponsor olmuş diyolar :) neyseki çok yol yapmıyorum da sinik krizi geçirmiyorum :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel 2013 yılından başlayarak 2016 yılına kadar tüm mevcut motor çeşitlerini yenileyecek.

GM Avrupa mühendislik departmanının patronu Rita Forst, Euro 6 emisyon normlarına uygun motorlar için büyük yatırım yapıldığını söylüyor.

Opel'in üzerinde çalıştığı üç ayrı yeni motor ailesinin içinde MDE (Medium Diesel Engine- Orta boy dizel motor) kilit öneme sahip. 2013 yılında piyasaya sunulacak olan 1.6 litre hacmindeki bu turbodizelin 100 ila 140 hp arasında güç üreten versiyonları olacak ve bu motorlar mevcut 1.7'nin ve 95'lik 1.3'ün yerini alacak.

SGE (Small Gasoline Engine - Küçük boy benzinli motor) ailesi 1.0 litre ile 1.4 litre arasındaki motor hacimlerini kapsayacak,  MGE (Medium Gasoline Engine - Orta boy benzinli motor) ise 1.6 litre hacminde olacak. Benzinli motorların tamamı direkt enjeksiyon özelliğini taşıyacak.

Küçük benzinli ailesinin 1.0 litrelik en küçük üyesi olan üç silindirli de bir diğer kilit öneme sahip olan motor. Opel'in A-B sınıfı arasında konumlandıracağı ve Mini-Fiat 500 gibi geniş kişiselleştirme seçenekleri sunan araçlara rakip olması beklenen "Junior" kod adlı yeni aracında kullanacağı bu motorun emisyon değerinin 100 g/km'nin altında olması hedefleniyor. Söz konusu motorun, aracın 2012 sonbaharında Paris fuarında yapılacak lansmanından yaklaşık 1 yıl sonra piyasaya sunulması bekleniyor.

Yeni motorların tamamı Macaristan'daki Szentgotthard fabrikasında üretilecek. Fabrika 420 milyon Euro değerinde yatırımla yenilenerek yıllık 500,000 motor kapasitesine ulaştı.

Bu 3 yeni motor ailesi dışında, Opel mevcut 2.0 dizele ikinci bir turbo ekleyerek gücünü arttıracak. ևift turbolu motorun en güçlü versiyonunun 200 hp güç üreteceği bildiriliyor.

Mevcut 2.0 Turbo benzinlide ise çeşitli komponentlerde iyileştirmeler yapılarak güç, verimlilik ve emisyon değerleri geliştirilecek. Bu motorun da Euro 6 normlarına hazır olarak 2015 sonlarında piyasaya sunulması bekleniyor.

alıntıdır.

@warlordares benzin fiyatları böyle olduğu sürece yakın gelecekte herkes dizele yönelebilir buna yapacak birşey yok ( var ama burda yazmıyım şimdi)  birde 1.6ların 1.3 e göre vergi dezavantajı olabilir ama piyasadaki araçların 90% ı 1.4 ve 1.6 yani kimse takmaz vergi dezavantajını

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sayın astraowner dediklerinize harfiyen katılıyorum ancak. bu motorun astra için olup olmayacağı konusunda net bir bilgi henüz yok elbette yazınızda 1.6 nın 1.3 ve 1.7 nin yerine geçeceği söyleniyor.. Bu durum TR için geçerli olur mu?... Bunlar hep birer stratejidir... Bunu çıkmadan gelecek diye yorumlayamayız diye düşünüyorum.. saygılar. Not.. Yazıyla iligli yabancı kaynakları araştırmak gerekir diye düşünüyorum...