Corsa C chip tuning 1.7 DTI

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladiğim kadariyla elinizde birden fazla yazılım var ve sanırım bunlar clone yazılım. Clone yazılımlara zaten güvenmeniz en büyük hata. Aracınıza özel ve sizin isteklerinize karşılık verebilecek ve en onemlisi arkasında durabilecek bir firma ile çalışırsanız problem yaşamazsınız. Kimlerin yazdığı belli olmayan yazılımlari aracınıza yuklerseniz sorun yaşamanız zaten normal. Dediğim gibi daha önceki 1.7 musterilerimin hiç birinden kötü bir geri dönüşüm almadim.

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba ilker,
aracına remap uygulaması yapabiliriz. Ankara'da olduğun yazıyor. Dilersen musait bir gününde buyur gel hem çayımızı iç hemde detayli olarak konuşalım.

Abi memnuniyetle hafta sonu yanındayım hafta içi çalıştığım için boş vaktim olmuyor.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladiğim kadariyla elinizde birden fazla yazılım var ve sanırım bunlar clone yazılım. Clone yazılımlara zaten güvenmeniz en büyük hata. Aracınıza özel ve sizin isteklerinize karşılık verebilecek ve en onemlisi arkasında durabilecek bir firma ile çalışırsanız problem yaşamazsınız. Kimlerin yazdığı belli olmayan yazılımlari aracınıza yuklerseniz sorun yaşamanız zaten normal. Dediğim gibi daha önceki 1.7 musterilerimin hiç birinden kötü bir geri dönüşüm almadim.

bilindik markalarin araca has yazilimlari. ariza veren yerlere mudahele edilip iyilestirmeleri yapildi. muhtemel ki sensorler daha cok faaliyet gosteriyor yazilim aktif haldeyken. bu sebeple ariza veriyor olabilir. denemek gerek.

bu arada sunu da eklemek gerek. nasilki tech2 ile baglayip global tis dan araca yazilim atiyoruz orjinal yazilimini ve bu yazilimlar standart yazilimlar yani araca ozel programlanmis yazilimlar degil butun corsa 1.7 lere global tis tan ayni yazilimi atiyorsunuz ve hepsinde ayni sorunsuzlukta calisiyor, dolayisiyla stock 1.7 icin yazilmis ister vmax yazilimi olsun ister superchips ister megachips ister dr.ecu kim yazarsa yazsin klonlanabilir. klon olmasi bu yazilimlarin dogru yazilim olmadigi anlamina gelmez. arkadaslarimizla farkli yerlerde yazilim yaptirdik. herkes herkesin yazilimini denedi. en cok arizayi 2 arac her yazilimla verdi. bu araclarda stok yazilim denendiginde ariza neredeyse hic ariza vermeyecek kadar azaldi. dolayisiyla yineliyoirum eger arac ariza veriyorsa nadiren yazilimdan sonra sik sik vermeye basliyor. her arac icin soylemiyorum. 1.7 kullaniciyim ve bir kac kisiyiz. tecrubemizden bahsediyorum.

simdi bir baska gorus olarak 50 binde 1.7 ye uyguladigimiz remap ile 120 bindeki araca uygulanan bir degildir diyeceksiniz. fakat 50 bindeki araca da 120 bindeki araca da orjinal yazilim aynisi atiliyor. bu teze karsi tezim bu olacaktir.

sinirlari zorlanmis yazilimlar denemedik optimum yazilimlar denedik. sonuc olarak bunlari elde ettik. sensor degisimlerimi hallettim. gecmis tecrubelerimi bir anda unutabilirim bir sonra yazilim denememde.. gercekten araclarda yazilima alerji olabilir.

hangi aletle yazilim atiyoruz diye soran bazi arkadaslar var.. galetto 1260

Son düzenleme:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim benim sanırım bahsettiğin bir kaç araç 1.7 dti değil.. sanki 1.7'ymiş gibi anlaşılıyor..

ben Türkiye 'de sayılı yazılım firmasına güvenirim ki bunların en başında VMAX gelir..

bence araç sağlıklı bir 1.7 dti ise sorun çıkmayacaktır..

birde senin gibi titiz bir kardeşimin aracında nasıl o kadar yazılımı denediğini anlayamadım..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.7 dti chipe en verimli araç bence mehmet gazihanın nop91 i herkes hatırlar .büyük turbo nos 70 lik düz boru araç 146 beygir yapmıştı en son aracı ve çoğu yarışta 1.liği vardır

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim benim sanırım bahsettiğin bir kaç araç 1.7 dti değil.. sanki 1.7'ymiş gibi anlaşılıyor..

ben Türkiye 'de sayılı yazılım firmasına güvenirim ki bunların en başında VMAX gelir..

bence araç sağlıklı bir 1.7 dti ise sorun çıkmayacaktır..

birde senin gibi titiz bir kardeşimin aracında nasıl o kadar yazılımı denediğini anlayamadım..

ben buyuk titizlikle denedim hepsini zaten :) diger araclarda 1.7 dizel corsa. dolayisiyla dogru anlasildi. konunun basinda marka muhabbeti yoktu ondan gorusumu bildirmistim. yoksa vmax iyidir o kotudur bu ortadir muhabbetine gelmesini istemem sohbetin. ben 1.7 nin aslinda cok da verimli bir arac olduguna inanmiyorum. bu da tecrubelerime dayanarak soyledigim birsey , vardir mutlaka memnun olani ama ben pek haz almadim. ha bu arada hala zaman zaman chipleniyorum :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1.7 dti chipe en verimli araç bence mehmet gazihanın nop91 i herkes hatırlar .büyük turbo nos 70 lik düz boru araç 146 beygir yapmıştı en son aracı ve çoğu yarışta 1.liği vardır

Gelsin onunla İstanbul trafiğinde dur kalka günlük normal kullansın, evden işe, işten eve vs. En verimli demek fayda, maliyet optimizasyonu demektir. Burada en sorunsuz yazılım araştırılıyor. Yoksa en yüksek performans tartışması yok. Ben şimdi 170hp de yaparım aracı ama nasıl kullancan yolda. İstisnasız her chip konusuna bodozlama Mehmet Gazihan olarak giriyorsunuz. Konu: Arıza ışığı yakmayan, sorun yaşatmayan yazılım, verdiğiniz örnek; custom bir iş ve normal günlük kullanıcı için sürekli sorun demektir.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben hergün ankara trafiğinde işede gidiyorum yol düz olursa basıyorumda sürekli yarışacak halimiz yok.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Melih Bey bildiğim okunan kısımlar farklı. Tis complete okuyor, Remap de ise flash okunuyor. Özel yazılımı
komple atarsanız, o araca özgü ayarlarda içinde oluyor, 30 da bir şansınız var yani. 1.7 eski beyin belki de dediğiniz gibidir. Yanlış biliyorsam Ümit dediklerimi düzeltir.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz yazilimlari araclarda denedigimizde de verimde pek fark goremedik. sanki hepsi ayni fabrikanin urunu gibi. hepsi optimum verim alinmis yazilimlardi belki de o yuzden.

tis ile orjinal yazilim attirdik sadece. flash yaziliyormu bilmiyorum. ben hem yazilim guncellemesi olsun hemde araba zaten servisteydi diye ozel bir servise attirdim global tis den orjinal yazilimi.. isin garibi, yetkili servise bakima gitmistim bir bakim once. yetkili serviste biraz acemilik edip uzerinde chip var chipi silip, orjinal yazilim guncellemesi yaparmisiniz dedigimde hayir eger uzerinde orjinal bir yazilim yoksa guncelleme yapmiyor tis dedi. yani eski bir versiyon gorecekki guncelleme yapsin dedi. ama ozel serviste mis gibi yaptilar. galletto cihazim bozuldu yenisini alayim ben atacagim zaten.