Corsa C chip tuning 1.7 DTI

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam, o zaman sizin mantığınızla bir tane yazılım firmasi var ve diğer bütün yazılımlar aynı. z20let motordan bir çok örnek verebilirim aslında ama siz zaten kendinizi inandirmışsınız. Bu durumda diyebilecek pek birşey kalmiyor bana. Dediğim gibi daha önceki 1.7 Dti yazılımli musterilerimden en ufak problem yaşayan olmadı. Demekki size vmaxin clone yazılımlari daha gelmemiş :) Kaldiki stock yazılımla bile ariza veren bir araba yazılımdan sonrada vermesi gayet normal bir durum. Bu durumda sizin aracınıza uygulama yapan kişilerin hatası olmuyor. Bu sebepten dolayıda 1.7 dti larda yazılım iyi olmuyor problemli oluyor demek tamamen yanlış.

Worth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam, o zaman sizin mantığınızla bir tane yazılım firmasi var ve diğer bütün yazılımlar aynı. z20let motordan bir çok örnek verebilirim aslında ama siz zaten kendinizi inandirmışsınız. Bu durumda diyebilecek pek birşey kalmiyor bana. Dediğim gibi daha önceki 1.7 Dti yazılımli musterilerimden en ufak problem yaşayan olmadı. Demekki size vmaxin clone yazılımlari daha gelmemiş :) Kaldiki stock yazılımla bile ariza veren bir araba yazılımdan sonrada vermesi gayet normal bir durum. Bu durumda sizin aracınıza uygulama yapan kişilerin hatası olmuyor. Bu sebepten dolayıda 1.7 dti larda yazılım iyi olmuyor problemli oluyor demek tamamen yanlış.

İyi geceler.. Astra H 1.3 Sedan için bu uygulamayı önerirmisiniz? Ne gibi farklılıklar görürürm araçta? Daha öce Peugeot 407 aracımda vardı. ilk kalkış ve ara hızlanmalarda çok etkiliydi. ayrıca yakıt konusundada %10-15 arası iyileşme oldu. Ama box tuning yaptırmıştım?

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yahu bu ne agresiflik bu nasil esnaflik. soylediklerinizin hicbirini demedim, kendimi de birseye inandirdigim yok. benzer veriler aldik ne demek. ben yazilim ustasi elektromekanikci degilim. yazilimdan da motor dan da sizin anladiginiz kadar anlamam. profesyonel otomobil binicisiyim. binerim sadece. arac stok yazilimda hata vermiyordu yazilimdan sonra vermeye basladi bu 1. ikincisi vmax trimax benim icin bunlar farketmez yani yazilimla ilgilenmiyorum hele markalariyla hic. butun yazilimlar da ayni demedim. farkli yazilimlarla benzer sonuclar aldik dedim. vmax in klon yazilimi daha gelmedi ama geldi veya gelmedi bu neyi degistirir anlamadim. size gore zaten ayni yazilim , ayni motorlu araclarda dahi kullanilamaz .. o zaman kullanan risk aliyor, kumar oynuyor. bir kac farkli yazilimi dene firsatim oldu. hepsi de duzgun calisti arac. performans olarak ta pek bir fark goremedim. sizin ekmeginize ne bal surecek, ne de tas koyacak niyetle yazmiyorum bunlari. ben yineliyorum. 1.7 chip icin ideal bir arac degil.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hayda buyrun buradan yakın, ben yüklemek için 1.7 arıyordum. Kullanıcı yorumlarına bakın. Melih Bey, araç chip için ideal değildir olayına katılmıyorum. Yapanlar becerememiştir belki de. Ben yükledikten sonra, remap değilde stalone düşünüyorum. O zaman araç hiç marş bile almayacak demek.

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu bu ne agresiflik bu nasil esnaflik. soylediklerinizin hicbirini demedim, kendimi de birseye inandirdigim yok. benzer veriler aldik ne demek. ben yazilim ustasi elektromekanikci degilim. yazilimdan da motor dan da sizin anladiginiz kadar anlamam. profesyonel otomobil binicisiyim. binerim sadece. arac stok yazilimda hata vermiyordu yazilimdan sonra vermeye basladi bu 1. ikincisi vmax trimax benim icin bunlar farketmez yani yazilimla ilgilenmiyorum hele markalariyla hic. butun yazilimlar da ayni demedim. farkli yazilimlarla benzer sonuclar aldik dedim. vmax in klon yazilimi daha gelmedi ama geldi veya gelmedi bu neyi degistirir anlamadim. size gore zaten ayni yazilim , ayni motorlu araclarda dahi kullanilamaz .. o zaman kullanan risk aliyor, kumar oynuyor. bir kac farkli yazilimi dene firsatim oldu. hepsi de duzgun calisti arac. performans olarak ta pek bir fark goremedim. sizin ekmeginize ne bal surecek, ne de tas koyacak niyetle yazmiyorum bunlari. ben yineliyorum. 1.7 chip icin ideal bir arac degil.

Agresiflik sergilediğim bir tane cümlemi gösterirmisiniz? Kötü esnaf olduğumu kanıtlayan bir tane cümlemi gosterirmisiniz? Söylediklerimin hepsini son mesajinizda bile tekrar söylemişsiniz. Size göre 1.7 DTI motorlara yazılım olmuyor. Bende diyorumki hayır oluyor ve kullanan kişilerde gayet memnun. Sizin aracınızda problem olabilir veya yazılımı hazırlayan firma tutarli bir yazılım yapmamiş olabilir. Bu durumda " 1.7dtilarda remap olmuyor kimseye tavsiye etmiyorum" demek ne kadar doğruki? Sizdeki bu agresiflik nedendir anlamadımki. Clone yazılım kullanmak tamamen emek hırsızlığıdır. Hem bir hata yapiyorsunuz hemde üstüne insanlara iyi olmadiğini söylüyorsunuz. Evet clone yazılım kullanmak çok büyük risk almaktir. Bu riskide siz aliyorsunuz ben değil. Maddi zarari olursaki inşallah böyle birşeyle karşılaşmazsınız siz çekmek zorunda kalicaksınız. Herneyse konuyu uzatmak istemiyorum. Emin olmadığınız konularda herkezin okuyabileceği public bir ortamda konuyu paylaşmanız, bu işi yaptıracak olanlara sadece yalnış bilgi vermekten öteye gidemez. Bende bu yüzden burada yorum yapıyorum. Bu sebepten dolayı kötü esnaf oluyorsam evet insanlara doğru bilgiyi vermek için kötü esnafda olabilirim problem yok. Iyi forumlar.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Agresiflik sergilediğim bir tane cümlemi gösterirmisiniz? Kötü esnaf olduğumu kanıtlayan bir tane cümlemi gosterirmisiniz? Söylediklerimin hepsini son mesajinizda bile tekrar söylemişsiniz. Size göre 1.7 DTI motorlara yazılım olmuyor. Bende diyorumki hayır oluyor ve kullanan kişilerde gayet memnun. Sizin aracınızda problem olabilir veya yazılımı hazırlayan firma tutarli bir yazılım yapmamiş olabilir. Bu durumda " 1.7dtilarda remap olmuyor kimseye tavsiye etmiyorum" demek ne kadar doğruki? Sizdeki bu agresiflik nedendir anlamadımki. Clone yazılım kullanmak tamamen emek hırsızlığıdır. Hem bir hata yapiyorsunuz hemde üstüne insanlara iyi olmadiğini söylüyorsunuz. Evet clone yazılım kullanmak çok büyük risk almaktir. Bu riskide siz aliyorsunuz ben değil. Maddi zarari olursaki inşallah böyle birşeyle karşılaşmazsınız siz çekmek zorunda kalicaksınız. Herneyse konuyu uzatmak istemiyorum. Emin olmadığınız konularda herkezin okuyabileceği public bir ortamda konuyu paylaşmanız, bu işi yaptıracak olanlara sadece yalnış bilgi vermekten öteye gidemez. Bende bu yüzden burada yorum yapıyorum. Bu sebepten dolayı kötü esnaf oluyorsam evet insanlara doğru bilgiyi vermek için kötü esnafda olabilirim problem yok. Iyi forumlar.

bir onceki mesajinizdaki kinayelerden bahsediyorum. ortada bir emek hirsizligimi var anlayamadim? ben superchips yaptirdim arkadasim dr.ecu da yaptirdi. biz yazilimlari birbirimizin aracinda deniyoruz nesi emek hirsizligi anlamadim? bu isin ticaretini yapmiyoruz para kazanmiyoruz. x kisisi chip yaptirmis yaptirmamis beni ne ilgilendirirki? siz 1.7 araci ne kadar kullandiniz bilmiyorum ama ben 200.000 kilometre kullandim 1.7 motorlu 2 farkli araci. tecrubelerimi yazdim. yineliyorum isin ustasi degilim. clone yazilim atarsan oyle olur boyle olur diyeceginize clone yazilim neticesinde karsilasilacak sorunlar icin teknik destek alamamaniz normaldir deseniz anlardim zaten boyle bir hizmet beklemiyorum. ben aracima ozel yazilan yazilimdan da verim almadim diyorum. neyse konuyu uzatmayacagim. dileyen yaptirmakta ozgur ki yaptiriyor zaten. ben de durumu bildigim halde chip tune edilmis bir ecu kullaniyorum. sorun cikarmayan arkadaslar da gule gule kullansinlar. bize denk gelmemis olmasi illaki sorun cikaracagi anlamina gelmez. vardir sorunsuz binenler ama ben gormedim. gormem icinde uzunca kilometreler herturlu sartta test etmem gerekir ki bu da pratikte araci satin almadigim hallerde mumkun degil. saygilar hayirli isler.

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benim anlamadığım, Özgün de çip yazdırdınız ve memnun olmadığınızı ona ilettiniz mi? Ne dedi, çözüm üretti mi? Kendisini bildiğim standalone konusunda geliştirmişti. Yaklaşık 1 seneden az süredir remap yapıyor, belki bir sorun, atladığı bir yer vs. vardır. Superchips'de ise çok klon uygulama çıkıyor. Yaptırılan yeri iyi seçmek gerek. Burada kimseyi suçlamak istemiyorum lakin, Aldığım performans dan memnun değilsem, çıkar dynoya vaatlerini yerine getirip getirmediğini kanıtlarım, üstüne zırt pırt arıza ışığı yakarsa, Ümit de olsa kim olursa olsun, sen nasıl iş yapıyorsun kardeşim diye sorarım? Para veriyoruz sonuçta. Elbet bir yerde illaki hata vardır.

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"benimde elimde farkli yazilimlar mevcut. sirasiyla hepsini deneyecegim.." sanırım burada 1 tane yazılımdan bahsetmiyordunuz. Emre'nin söylediği şeyi aslında ben en başta söyledim. Arkasında duramayan birisi ile çalışmanız neticesinde bu tip sorunlarla karşılaşmanız gayet normal. Ayrıca ben özgünün bu durumda sizi bırakacağını sanmıyorum. Eğer probleminiz devam ediyorsa bence tekrar bir görüşün eminimki yardımcı olacaktir. Konuya dönecek olursak Corsa 1.7 DTI ile gayet güzel problemsiz sonuçlar alınabiliyor. Yaptıracak olan arkadlaşlar doğru kişilerle çalıştıklari sürece hiç bir problem yaşayacaklarını sanmıyorum.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"benimde elimde farkli yazilimlar mevcut. sirasiyla hepsini deneyecegim.." sanırım burada 1 tane yazılımdan bahsetmiyordunuz..

tabiki 1 yazilimdan bahsetmiyorum. bakiniz siz bu isten ekmek yediginiz icin biraz duygusal yaklasiyorsunuz. inaniyorum ki sizde evinizde mutlaka en azindan bir donem klon yazilimli windows yada klon yazilimli bir office uygulamasi kullanmis, yahut bir mp3 indirmissinizdir. bunun klon harita kullanmaktan farki nedir eger bana aciklarsaniz bende size haklisiniz diyecegim. klonlanmis urunler kullanmak evet ahlaken dogru degildir hemfikiriz. ama biz bu isin ticaretini yapmak uzere kullanmadik. cevremizde farkli firmalarda yazilim yaptirmis arkadaslarin araclarindan yazilimlari bir havuzda topladik. isteyen olursa seve seve de paylasirim. bir arkadasim benden mp3 istediginde , degil kullanmaktan utanmak , birde uzerine gonderiyorsam bence bunu da yapabilmeliyim. siz bu dediklerimden en az birini yapmis iseniz pek farkli sayilmayiz.

ayrica bir noktaya daha netlik kazandirmak isterim. her araca ozel oldugundan bahsediliyor yazilimlarin. Allah askina bana acik soyleyin. size 2 tane sifir kilometre 1.4tsi motorlu scirocco yu bayii den teslim aldigim gibi getirsem, bu araclara farkli yazilimlar mi atacaksiniz? eger cevabiniz evet ise VW firmasi bunlara farkli yazilimlar mi atiyor ki siz bunu savunuyorsunuz? yani klon klon anladik. klon yazilim iyi degildir. flash sonrasi teknik mekanik elektronik destek alamiyoruz. baska bir zarari oldugu BENCE hurafe. ha ben niye mi bu baslikta boyle atip tutuyorum? burasi opel sohbetleri basligi ve dusuncelerimi yaziyorum. daha once sponsoru oldugunuz sitenin size ayrilmis basligi altinda herhangi bir mesaj girisim olmadi olmaz da.. eger o baslik altinda bunlari iddia ediyor olsaydim evet densizlik saygisizlik olurdu.

bir hocamin lafi vardi ; ben size bir banka nasil hortumlanir onu ogretecegim, sizde bu yontemleri hortumlayanlari teshis etmekte kullanacaksiniz derdi..
ne dogru teshis.. bende aynini soyluyorum; siz isin nasil yapildigini ogrenin, yapanlarin nasil yaptigini bilin.. yapmaya kalkmayin

Son düzenleme:

ahmetistif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki 1 yazilimdan bahsetmiyorum. bakiniz siz bu isten ekmek yediginiz icin biraz duygusal yaklasiyorsunuz. inaniyorum ki sizde evinizde mutlaka en azindan bir donem klon yazilimli windows yada klon yazilimli bir office uygulamasi kullanmis, yahut bir mp3 indirmissinizdir. bunun klon harita kullanmaktan farki nedir eger bana aciklarsaniz bende size haklisiniz diyecegim. klonlanmis urunler kullanmak evet ahlaken dogru degildir hemfikiriz. ama biz bu isin ticaretini yapmak uzere kullanmadik. cevremizde farkli firmalarda yazilim yaptirmis arkadaslarin araclarindan yazilimlari bir havuzda topladik. isteyen olursa seve seve de paylasirim. bir arkadasim benden mp3 istediginde , degil kullanmaktan utanmak , birde uzerine gonderiyorsam bence bunu da yapabilmeliyim. siz bu dediklerimden en az birini yapmis iseniz pek farkli sayilmayiz.

ayrica bir noktaya daha netlik kazandirmak isterim. her araca ozel oldugundan bahsediliyor yazilimlarin. Allah askina bana acik soyleyin. size 2 tane sifir kilometre 1.4tsi motorlu scirocco yu bayii den teslim aldigim gibi getirsem, bu araclara farkli yazilimlar mi atacaksiniz? eger cevabiniz evet ise VW firmasi bunlara farkli yazilimlar mi atiyor ki siz bunu savunuyorsunuz? yani klon klon anladik. klon yazilim iyi degildir. flash sonrasi teknik mekanik elektronik destek alamiyoruz. baska bir zarari oldugu BENCE hurafe. ha ben niye mi bu baslikta boyle atip tutuyorum? burasi opel sohbetleri basligi ve dusuncelerimi yaziyorum. daha once sponsoru oldugunuz sitenin size ayrilmis basligi altinda herhangi bir mesaj girisim olmadi olmaz da.. eger o baslik altinda bunlari iddia ediyor olsaydim evet densizlik saygisizlik olurdu.

bir hocamin lafi vardi ; ben size bir banka nasil hortumlanir onu ogretecegim, sizde bu yontemleri hortumlayanlari teshis etmekte kullanacaksiniz derdi..
ne dogru teshis.. bende aynini soyluyorum; siz isin nasil yapildigini ogrenin, yapanlarin nasil yaptigini bilin.. yapmaya kalkmayin

Arkadaşlar sırf buraya yazmak adına üye oldum foruma normalde pek bulunmam forum ortamlarında.. öncelikle 4yıldır 1.7dti corsa kullanıcısıyım.. şuanki aracım bunlardan 3.sü.. ve araçlarımın önceki ikisine farklı yerlerde chip uygulattım.. onun dışında araçlarımın mekanik anlamdaki işlerini kendim yaparım.. Bu arada yetkili Hyundai servisin'de master teknisyen olarak çalışıyorum.. öncelikle 2000d/d'de bir süre gidince yanan arıza lambasının sebebi bence EGR valfidir.. önceki 2aracımda aynı sorunu yaşadım.. Yetkili/özel serviste bunu çözememiş olmaları garip.. ayrıca orjinal yazılımla nadiren yanan ışığın chiple daha sık yanmasının sebebi egr'ye daha fazla yanmamış gazın gitmesinden kaynaklanır.. bence aracının egr valfini söktürüp temizletirsen (içindeki hareketli kısım çalışıyorsa sadece kirlenmişse) sorunun çözülür.. Egr'yi daha önce iptal ettirdim dersen zaten lambayı yakan o dur.. temizletmek yerine iptali yolunada gidebilirsin ama madem titizsin söktürüp temizlet.. hatta o arada emme manifoldunuda söktür ve temizlet.. sorunun muhtemelen çözülücektir..

Son düzenleme: