direksiyonu hafif çevirince gelen ses

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 2004 aracım direksiyonu dururken hafif sağa,sola çevirince luk luk ses geliyor ve direksiyon eskiye nazaran ağırlaştı, direksiyon kutusunu değiştirdim,amortisörler yeni,ön düzeni kontrol ettiler sorun yok dediler. sebep ne olabilir? ayrıca aracı sürerken de düşük hızlarda hafif sağ sol yapınca luk luk boşluk sesi gibi ses geliyor. amortisör üst bilyası ve takozu diyenler var benzer sorunu yaşayan çözen var mı?

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mavsal... pedalın arkasında vida var sıkılması lazım çok önemlı bir şey degil sadece ses yapar bir zararı yok yıllardır kullanıyorum ben.

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorum için teşekkür ederim onu da sıktırdım, sorun devam ediyor..takozları değiştirecem yarın inşallah sorun ondadır.

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eveettt,3 farklı ustaya ve bir de rot-balansçıya gittim. birisi oepllerde var bu ses takma kafana düzelmez dedi. 2. usta(servis) eps sorunu bu lık lık sesi dedi. 3. usta direksiyon kutusu yeni daha 2 hafta bin açılır dedi. rot balansçı da bir aksilik göremiyorum bin bakalım böyle dedi. bende aracı satacağım adama ne sesi kardeşim derim artık..allah kahretsin bu opeli, Türkiyede bir tane opelden anlayan adam olsun dişimi kırarım. aracı sürerken hafif açıda viraj alırken direksiyon kendini toplamıyor,lık lık ses geliyor ve kimse bulamıyor sorunu.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yenide olsa kutu diye tahmin ediyorum. Çünkü nette sıfır kutu takıp gene ses yaptığı için geri iade edip değişenler var. Bence kutuyu takan, aldığınız yere gidin.

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün corsa araçlarda aynı sorun var benim tahminim rot kolları yeni sag sol yapınca vuruyor benim aracımdada var aynı ses aracı 20km hızla giderken sag sol yap ses gelmiycektir dediğiniz gibi opelden çok iyi anlayan yok yabancı sitelere bak adamlar kendileri tamir ediyorlar arabalarını.

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 saattir arabada sesi çıkartıp dinliyorum, hem durduğu yerde hem yavaş hızlarda hem 70km hızda denedim. direksiyonu sağa ya da sola çevirince sanki bir boşluk var ve oraya oturup lık,luk tarzı bir ses çıkarıyor. bu sorunla beraber direksiyon virajlarda kendini yumuşacık toplamıyor bir noktada takılıp kalıyor ve ben düzeltiyorum. buna normal diyen her usta beyinsizdir açık ve net.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonun pedallar tarafinda bulunan uzantisindaki mafsaldan geliyor ses bugun iyice dinledim , nasil cozulur bilmiyorum .

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende mafsal ve eps den şüpheleniyorum artık. mafsal'ı sıktırdım dün sesi kesmedi belki de yalama olmuştur bilmiyorum. bugün wd40 sıktım mafsala yarım kutu boşalttım:) yarın muayene var direksiyona ne yazacaklar bakalım. tamirciye al diyip suratına vururum.