Dizel ve tiptronik araç tavsiyesi? Corolla, Focus...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Kış içinde araç değiştirme fikrimiz var. Dizel ve tiptronik bir araç almayı planlıyoruz. Ancak karar veremiyoruz:)

Aklımızda Focus 1.6 TDCI Ghia ve Corolla 1.4 D4D Elegant var.
2007 model üzeri ve 30.000-35.000TL civarı birşeyler düşünüyoruz.
Seçeneklerden anlaşıldığı gibi dolu bir araç bakıyoruz. Donanım önemli. Çok sık araç değiştirmediğimiz için sorunsuzluk çok önemli. Alıp uzun yıllar bineceğiz. Ve sedan olmalı.

Ve en büyük korkum: Performans.

Corolla sorunsuz ancak bence çok zayıf. 90 hp. 100km/s hızlanmda 14.5 sn:cry: Yıllarca 2.0 araca binmiş biri olarak eşeğe binmiş gibi olacağımın farkındayım.

Focus ise performans olarak Corolla'dan çok iyi. 109hp. Ancak sorunsuzluk konusunda şüphelerim var. Çok araştırma fırsatım olmadı ancak Opel gibi olmasından korkuyorum.

Opel ve türevleri düşünmüyorum:) 20 yıl Opel'e bindik birazda başka markaya binelim diyoruz.

Bu iki araçtan mantıklı seçim sizce nedir? Fransızlar ve Opel dışında yukardaki şartlara uygun ne alınabilir başka?

97berke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ford derim çünkü ona daha çabuk alışırsın birde çoğu corolla 1.4 90 hp kullananlar çekmiyor diyolar.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ford derim çünkü ona daha çabuk alışırsın birde çoğu corolla 1.4 90 hp kullananlar çekmiyor diyolar.

Benzer şeyler okudum bende. Yokuş kalkarken geri kaçma şikayeti var. Ama gel görki corolla'nın da sorunsuzlugu cezbediyor. Focus TDCI'ler nasıldır sorunsuzluk olarak?

@falcon_78
bilgiler icin tsk. Ancak alim-satim kolayligi hic problem degil. Uzun sure binmeyi dusunuyoruz. En buyuk endisem Corolla'nin performansi, Focus'un sorunsuzlugu.

Komsum 2009 model manuel Corolla'yi 36000'e almis. Ondan rica edip bir test edecegim. Ancak o da sıkı Toyota'cıdır ama o da performanstan sikayet ediyor. Daha once 1.6 benzinli Corolla'ya biniyordu. O bile bu kadar sikayet edince ben 2.0'dan 1.4'e gecince at arabasina binmis gibi olurum sanirim:)

Son düzenleme:

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece performans larak bakma focuslar çok gürültülü corolla opeller gibi dizel motoru sessiz

ayrıca focusun dize otomatik vitesleri artık üretilmiyorr corolla dakivites seçeneği hala üretiliyor ve güncel bir model

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece performans larak bakma focuslar çok gürültülü corolla opeller gibi dizel motoru sessiz

ayrıca focusun dize otomatik vitesleri artık üretilmiyorr corolla dakivites seçeneği hala üretiliyor ve güncel bir model

Aslinda kriter cok. Performans, sorunsuzluk ve donanim onemli benim icin. Donanim konusunda her iki aracta sıkınti yok.
Karar vermek zor gercekten.

Vw'ler biraz ucuz olsa işim cok kolaylasacakti:) ama bombos arabaya deve yukuyle para istiyorlar:)

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süre Toyota forumuna takıldım, Toyota dizellerde tam otomatik değil de MMT dedikleri bir vites var. (Biraz bizim ET'e benziyor anladığım kadarıyla) Forumdaki MMT'cilerin hepsinde ortak şikayeti bu vitesin dur-kalk trafikte kısa sürede hararet yapıp devreden çıkması, ardından yokuşta kaçırma geliyor.
Kullanıcılarından detaylı bilgi almak için http://www.toyotaclubtr.com/ adresine başvurabilirsin.

Gönlünüzce bir araç bulmanız dileğiyle.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus'un motoru geçer not alır ama vites'ini iyi araştırmak lazım. Powershift gibi bir ismi olan çift kavramalı dsg tarzı viteslisi çıkacak galiba, ondan olsa al derdim :)
Bir akrabamda 2009 galiba var toyota d4d mmt 80k km'de onu satmadan kendi elemanına verdi. Kendine ise aynısının 2011 full'unu almış. Mumnunum demişti bir iki defa sorduğumda yüksek performans beklentin olmaz ise.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et