Hareket Halinde Stop Ediyor.

mumtaz37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra CD 1999 model 2000 cc arabam hareket halinde iken yavaşlamak için debriyaj ve frene birlikte basıldığında stop ediyordu. Rölanti de düzensiz olduğundan rölanti sensörünü değiştirdim ve yenisini taktırdım. Ancak rölanti düzeldi ama debriyaj fren birlikte basıldığında yine stop ediyor. Bu durum motor sıcak iken oluyor. Motor soğuk iken problem yok. Anlayan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek boğazını temizlemek gerekebilir. egr de bozulduysa o da bunu yapıyor olabilir.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Vectra CD 1999 model 2000 cc arabam hareket halinde iken yavaşlamak için debriyaj ve frene birlikte basıldığında stop ediyordu. Rölanti de düzensiz olduğundan rölanti sensörünü değiştirdim ve yenisini taktırdım. Ancak rölanti düzeldi ama debriyaj fren birlikte basıldığında yine stop ediyor. Bu durum motor sıcak iken oluyor. Motor soğuk iken problem yok. Anlayan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.
bu işten anlayan kişi çok tabii sorun kelebek boğazı olabilir veya rolenti ayarlayıcı yapabilir ama şuda varki motor zayıf ise yağ buharı gaz kelebek boğazıda gider ve rolenti ayarlayıcıyı kirletir buda sorun yapar

muallim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı problem vardı. EGR valfini değiştirdim düzeldi mutlaka değiştirin. sorununuz çözülecektir. yenisi 170 ytl civarı. ben çıkma aldım 50 ytl. zamanım olursa egr yi iptal ettireceğim.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor arıza ışığı yanıyorsa bende de olmuştu enjektör soketleri gevşekmiş baktırdım düzeldi.

tugaybozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun kelebek boğazı kardeşim hava filitresi borusunu sök kelebek boğazına den broven kelebek boğazı ve karbüratör temizleyiciyi 20 cm den sık temizlesin zaten buharlaşıo sorun olmaz ondan sonra arabayı çalıştır bak bidaha yapıomu kelebek kısmının arka tarafı çok kurumdur dikkat et

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
sorun kelebek boğazı kardeşim hava filitresi borusunu sök kelebek boğazına den broven kelebek boğazı ve karbüratör temizleyiciyi 20 cm den sık temizlesin zaten buharlaşıo sorun olmaz ondan sonra arabayı çalıştır bak bidaha yapıomu kelebek kısmının arka tarafı çok kurumdur dikkat et

dejavuuu :D :D