İsteksiz motor :(

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atmosferikle dizel mi kıyaslıyosun?

1.4 Benzin 90hp vs. 1.3 Dizel 90hp olsa anlıycagımda (tamam tork farkı var hertürlü dizel)

1.6 115hp vs. 1.3 Dizel 90hp gayet kıyaslanır. Aradaki sözü geçen 25 hp lik kısmın yaklaşık 15 hp sini tork farkı kapatıyor. Aradaki 10 hp 0-100 e ve son hıza etkileyerek 1.6 benzin > 1.3 Dizel oluyor.

Kıyaslanamıyacak şeyler degil bunlar.

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üşenmeden yazdığın için teşekkürler,çok değerli bilgiler benim için :D hepsini tek tek dikkate alacağım, şu yazılım güncelleştirilmesi olayını vede klima gazı muhabbetini ise özellikle :) devir olayına gelirsede benden daha devirli kullananı azdır herhalde :) ilk zamanlarda hangi petrol olursa alıyordum ama artık sadece OPET ve senin gibi aynı pompadan almaya başladım,artık arabama biraz zaman veriyorum bakalım herkesin dediği gibi zamanla panter kesilecek mi :D:D:D
rica ederim ne demek. dedim ya aynı şeyleri ben de yaşadım ama uzun süren bir süreçten sonra çok şükür şu an çok memnunum. sizi de böyle deyim yerindeyse çaresiz gibi görünce dayanamadım. her zaman derim "bana damdan düşen birini bulun" diye bu da işte öyle bişey sonunda damdan düşen biri olarak yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. (bu arada bu yazılımla ilgili olarak da hiç tanımadığım bir arkadaş İzmir den beni aradı. o zaman için yeni üye olmuştu. internette aratırken Ekim ayı gibi yazdığım bir yazıda güncellemenin aracımı nasıl değiştirdiği konusundan bahsetmiş ve tavsiye etmiştim. bana ulaştı anlattım ve bana söylediği çok severek aldığım aracımı sırf bu yüzden, hayal kırıklığımdan dolayı satacağım demişti. tavsiyem üzerine gitti ve yükletti ve daha sonrasında da aradı ve teşekkür etti aracımı tekrar sevmeye başladım dedi ki ne mutlu bana.) diyorum ya ben de zamanında çok uğraştım ama sonunda çok şükür. bu arada bakım zamanı geldi ve bakımdan sonra çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum. eğer yolunuz olurda bir gün Ankara ya düşerse beklerim. aracımı sizde bir test eder ve ileride sizin aracınızında yaptığı km ile doğru orantılı olarak ne kadar rahatladığını görmenizi isterim. canınızı hiç sıkmayın hepimizin dediği gibi bu araç sonuçta opel ve alman teknolojisi sağlam, konforlu ve performanslı bir araç. hiç kafanıza takmadan yormadan ve devirli kullanarak yol yaptıkça araca sizde alışacak ve arada ki farkı siz de göreceksiniz. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin inşallah :):):)

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim ne demek. dedim ya aynı şeyleri ben de yaşadım ama uzun süren bir süreçten sonra çok şükür şu an çok memnunum. sizi de böyle deyim yerindeyse çaresiz gibi görünce dayanamadım. her zaman derim "bana damdan düşen birini bulun" diye bu da işte öyle bişey sonunda damdan düşen biri olarak yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. (bu arada bu yazılımla ilgili olarak da hiç tanımadığım bir arkadaş İzmir den beni aradı. o zaman için yeni üye olmuştu. internette aratırken Ekim ayı gibi yazdığım bir yazıda güncellemenin aracımı nasıl değiştirdiği konusundan bahsetmiş ve tavsiye etmiştim. bana ulaştı anlattım ve bana söylediği çok severek aldığım aracımı sırf bu yüzden, hayal kırıklığımdan dolayı satacağım demişti. tavsiyem üzerine gitti ve yükletti ve daha sonrasında da aradı ve teşekkür etti aracımı tekrar sevmeye başladım dedi ki ne mutlu bana.) diyorum ya ben de zamanında çok uğraştım ama sonunda çok şükür. bu arada bakım zamanı geldi ve bakımdan sonra çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum. eğer yolunuz olurda bir gün Ankara ya düşerse beklerim. aracımı sizde bir test eder ve ileride sizin aracınızında yaptığı km ile doğru orantılı olarak ne kadar rahatladığını görmenizi isterim. canınızı hiç sıkmayın hepimizin dediği gibi bu araç sonuçta opel ve alman teknolojisi sağlam, konforlu ve performanslı bir araç. hiç kafanıza takmadan yormadan ve devirli kullanarak yol yaptıkça araca sizde alışacak ve arada ki farkı siz de göreceksiniz. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin inşallah :):):)

Ankara da nerde oturuyorsunuz?? :D

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım;
Aracının performansı senin elinde ...canını sıkma:)) ,kafanıda ince işlerle yorma kardeş..
Sen DEVİR'li kullanmaya devam et....inan performansı farkedeceksin...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
İyiki opelim net var yaaaaa:::)))))

Son düzenleme:

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
KGB2041 güzel bir konuya değinmişsin. Bende aynı dertten muzdaribim. Ama ben bekliyodum ne zaman düzelecek diye. Sormuşsun, ben de cevabımı aldım sağol.

Ama benim birde yakıt tüketimi derdim var. Sende de aynı dert var mı? Mesela, dün uzun yola gittim. Ankara Merzifon arası 7.4 litre/100 km. benzin tüketimi oldu. Hızım da 110-120 km. arası duruma göre 90-100km. Acaba normal mi bu tüketim. Bu arada benim araba 8,600km. de. Bu soruyu herkese soruyorum. Bir cevap lütfen. Yoksa servise götürmem gerekecek galiba.

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KGB2041 güzel bir konuya değinmişsin. Bende aynı dertten muzdaribim. Ama ben bekliyodum ne zaman düzelecek diye. Sormuşsun, ben de cevabımı aldım sağol.

Ama benim birde yakıt tüketimi derdim var. Sende de aynı dert var mı? Mesela, dün uzun yola gittim. Ankara Merzifon arası 7.4 litre/100 km. benzin tüketimi oldu. Hızım da 110-120 km. arası duruma göre 90-100km. Acaba normal mi bu tüketim. Bu arada benim araba 8,600km. de. Bu soruyu herkese soruyorum. Bir cevap lütfen. Yoksa servise götürmem gerekecek galiba.

bende 1 hafta önce Ankaradan Bartın'a gittim ve bende de aynı hız yaklaşık 7,5-8,0 lt. arası yaktı,yani şu aşamada astra gerçeği olarak HB model araçlarda biraz fazla ama ben zamanla azalacağını düşünüyorum,daha 1000 m.deyim çünkü.. Sen 8600 km.de olduğunu yazmışsın gerçi oda hiç fazla değil ama bildiğim şuki sanırım 20000 den sonra yakıt tüketimi parçaların birbirine alışmasından dolayı dümeye başlıyo..Ben herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum,sen ynede gönlünü rahatlatmak için servise danışabilirsin tabi :D

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevap için sağol. Biraz olsun rahatladım. Ama yinede servise bir göstereyim diyorum. Gerçi söylediklerine yine de inanmayacağım ama olsun. :D

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar Sakarya - Ankara arası 120 ortalama hız ile 6.5 lt yaktım ki astra sedan için (1350 kg + 6 kişi + benzinli) çok mükemmel bir yakıt ortalaması bence. sadece biraz sabır..... (aracım şu an 10.900 km de bu arada. bu anlattığımda ise 7.000 km civarındaydı)