İsteksiz motor :(

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sertcan Hocam. O zaman benim astra çok yakıyor. 8600 km.de şuan...

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sertcan Hocam. O zaman benim astra çok yakıyor. 8600 km.de şuan...
ilk başta ben de böyle düşünüyordum ama daha sonra bu arabayı kullanmayı !!!!! öğrendim. işin sırrı araca yüklenmemek yani kısacası ani duruş kalkış ve aniden hızlanmamayı öğrenmek !!! . ayrıca sabit hız yani gaz pedalını sizin belirli bir seviyede tutarak yol almanızında katkısı çok büyük oluyor. biraz zor oluyor :) ama bu benzin fiyatlarından sonra mutlaka öğreniyorsunuz. ayağınızı gaz pedalının üzerindeyken çok hafif tüy gibi üzerinde tutmanız yetiyor zaten bu şekilde de araç kendi kendine hız alıyor. yol bilgisayarında anlık yakıt sarfiyatı da size bu konuda çok yardımcı olacaktır. ;)

Son düzenleme:

ersincura

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya özgğr guzel soyluyosunda dun arabyı calsıtırdım arac on numara kalkıs super kacıyo filan 45 dk filan kullandım sonra part ettim yarım saat bi yerde oturdum tekrar calıstırdım o sinir oldugum hasta motor sesi yine cıktı performans yine dustu sanki arac kalkmıyo acaba benım aracta mı bi problem varya

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya özgğr guzel soyluyosunda dun arabyı calsıtırdım arac on numara kalkıs super kacıyo filan 45 dk filan kullandım sonra part ettim yarım saat bi yerde oturdum tekrar calıstırdım o sinir oldugum hasta motor sesi yine cıktı performans yine dustu sanki arac kalkmıyo acaba benım aracta mı bi problem varya
ilk bakım daha gelmedi değil mi ??? ben 4000-5000 km de bir hava filitresini değiştiriyorum tavsiye ederim. belki bir faydasını görürsün....

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra ile yukarıdaki arkadaşlar gerekeni yazmışlar bencede biraz araca zaman tanı ve 1.6 astra yakıt ekonomisi göz önünde bulundurularak yapılmış ve dünyada bu amaca yönelik satılmakta.malesef ülkemizde vergi sebebiyle sadece 1.6 gelmekte.ben 1.8 140 hp lik olanı kullanıyorum performansından çok memnunum ve yukarıda astra h 1.6 kullanan arkadaşlarla aynı yakıt ekonomisine sahip aracım 16 000 km yolda araç 7.6 lt gösteriyor.

bazı arkadaşlarda motorları birbiri ile karşılaştırıyorlar max güç ve tork değerleri bakımından.bence izlemeleri gereken yol max değerler değil bir grafik üzerinde mesala güç-devir veya tork-devir eğrilerini göz önünde bulundurup yorum yapmalarıdır.böylelikle eğrileri karşılaştırıp her devir aralığında daha güçlü olanı görecekler.

ersen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende diger aracımda petrol ofisi yakıtı kullanıyodum araç yerinden kalkmak istemiyordu ama opelimde sürekli shell mazotu kullandım şimdi her iki aracımda da shell mazotu kullanıyorum ve çekişte büyük fark var size tavsiyem petrol ofisi yakıtı kulanmayın ciddi anlamda sorun oluyo araçlarda