Kasko Fiyatları

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kasko Fiyatları

screem link' Alıntı:
[quote author=dinojasie link=topic=191.msg37321#msg37321 date=1308602983]
herkese iyi akşamlar. bugun kasko yaptırayım diye bi tanıdıgın kasko dükkanına gittim. baktım ki araçım zaten kaskolu. nasıl olur diye baktım. aracımı garanti bankasından kredi cekerek aldıgım için garanti gecen yıl euroka sigortaya yaptırdıgı kaskoyu bana sormadan yenilemiş. ücreti de şirketin hesabından çekmiş. ya nasıl olur filan diye araştırdım. euroka sigorta bizden kaynaklanmıyor garanti bankası aracın üzerine rehin koydugu için kendini garantiye almış dediler. neyse zaten yaptıracaktık dedik . bir önceki kasko 969 lira iken bu sigortayı 1326 lira olarak belirlemişler. ayrıca enjoy plus 1.4. turbo aracımı enjoy 1.4 olarak göstermişler. fiyatta indirim yapmayacaklarını biliyordum( arka tampon ve sol arka stop lambası aldıgım gün kaza nedeniyle  degiştirildi ve  1600 lira zarara ugratmıştım ;D ) . neyse enjoy modeli enjoy plus a yükselttim ve aksesuarları eklettirdim( xenon far + 4 hafif alaşımlı jant+ arka park sensörü+ kartel koruma+ siyah cam) . bana cıkardıkları fiyat 1275 lira oldu. kadın gözümün önünde rica etti biraz daha düşürelim diye ancak kazalı oldugu için riskli sayılıyormuşum:) diger sigortacılardan da 1100 lira fiyat aldıgım için ugraşmadım kabul ettim. euroka A.ş sigorta . bakalım seneye ne olacak. başıma böyle bişey geldi. merak ettigim banka bize sormadan kaskomuzu yenileyebilir mi gercekten. bu yasal mı. avukatakın belki cevaplayabilir. veya bilgisi olan tüm arkadaşlar. teşekkürler
şirket araçlarımız garanti bankasından kredili olduğu için euroka sigorta kredisi bitmediği sürece otomatik olarak yenileme işlemini yapar ancak şöyle bir durum var ki çoğu zaman arayıp teyit almaları gerekiyor..bizim bir araç için aradılar digeri için aramadılar..sonuçta kredili alındığı için herhangi bir yasal olmayan durum yoktur diye düşünüyorum..sadece fiyat konusunda allah ne verdiyse dışarıdan daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz..bize 1.320,64 tl fiyat verdiler dışardan 1.064,00 tl yaptırdık saygılar...
[/quote]

malesef mesajınız hukuken yanlış bilgi içeriyor...

S

screem

Bilgi Girilmemiş

sn akın bey belirttiğim gibi hukuki açıdan bilgim yok sadece bizim yaşamış olduğumuz olayı bilgim çerçevesinde yardımcı olmak için yazdım..başımızdan geçen olay böyle gelişti haklı ve haksız çıkarmak için değil işlemi böyle yapıyorlar babındadır yazım..şöyle bir durumda vardır ki araç kredili alırken çoğu kişi sözleşmeyi okumaz o sözleşmede yazar otomatik olarak yenilenir eğer muhatap aksini belirtmediği sürece diye..bizim atladımız konu bu aslında...doğal olarak otm.yenileniyor buna dikkat...saygılar...

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aracımı Garantiden kredili aldığım  halde böyle bir zorunlulukla karşılaşmadım,sadece teklif verdiler1398tl kadar.bende kabul etmeyip (aracı satın aldığım bayiinin sigororta acentelerinden ) başka bir firmadan kaskomu yaptırdım.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler akın bey. verdiginiz bilgiler cok aydınlatıcı oldu. zaten gidip görüştügümde sizi aradık ama ulaşamadık dediler. bende bunun mazeret olmadıgını söyledim. özür filan dilediler. malum bazı özellikleri eklettirdim ve enjoy modeli enjoy plusa cevirttim. uzerine de indirim sagladım. dışardan aldıgım ucretlerle arada bi 100 lira oynuyor. daha fazla ugraşmakta istemedim acıkcası. ama burdan iki ders cıkardım. kesinlikle kasko policemizi okumalıyız. cünkü araçlarımızın bilgileri yalan yanlış yazılıyor. bu ileride sıkıntı yaratır. ayrıca banka aracılıgı ile gercekten fahiş fiyatlar isteniyor.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

scream ile aynı durumdaymışız. demekki garantinin rutinde kullandıgı bir durum bu. scream de aydınlatıcı bilgin için teşekkürler

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde aracım kasko da ve ruhsatta enjoy diye geçiyor bunun bir farkı var mı ki ben enjoy plus ara bir model yani sport +stil paketi gibi olduğu için üstüne düşmemiştim biçilen değerde bana normal gelmişti ondan üstüne gitmemiştim bayi ye de sorunca enjoy pluslar enjoy diye geçiyor demişti acaba siz enjoy u enjoy plus a değiştirnce biçilen değer vs bir fark oldu mu?

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enjoy ile enjoy plus arasında araç kasko bedeli farkı var . aşagıda verdigim sitede aracınızın kasko bedelini kendiniz de görebilirsiniz. araç kasko bedeli ise Allah göstermesin araç pert durumunda size ödenebilecek en üst limiti göstermekte. ayrıca sonradan eklettiginiz aksesuarları da kaskonuzda belirtmeniz lazım. bizim kaskoda hangi donanımlar belirtiyorsa kasko araca o özellikte orjinal parca saglar. mesela enjoylarda cruize kontrol yok . ama enjoy pluslarda mevcut. aracınıza kaza anında bu donanıma bi zarar gelirse kasko aracınız enjoy olarak gözüktügü için bunu ödemez. malum sonradan ekletilen aksesuar adı altında gecen xenon farlar, kartel koruma, orjinal siyah camlar, celik cantlar da bu şekilde kaskoda belirtilmeli
aracınızın kasko bedelini bu siteden bulabilirsiniz http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim kasko da ve ruhsatta enjoy yazıyor ve araç bedeli 41300+2000 necvox navi var sizin verdiğiniz sitede de 41700 gibi bir değer çıkıyor enjoy plus a yani bir sorun yok gibi

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bariz bir fiyat farkı oluşmamış. benim 2010 model oldugu için 3000 lira oynuyordu enjoy ile enjoy plus arasında. o yüzden düzelttirdim. zaten cok bir fiyat farkı yok ise zaten kaskoda hic bir fark gözetmeden enjoy plus a ceviriyor. ileride bu nedenden  sorun cıkarabilme ihtimaline karşı ben düzelttirdim. sizde cagrı merkezi aracılıgı ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. yeni policeyide mail adresinize gönderiyorlar.ruhsatta benim de enjoy olarak geciyor

34ERC53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracım ilk yılını doldurdu , Kasko ve Trafik poliçesini yenilettim ,Kasko grupama Sigorta Navigasyon Dahil 980 TL