kredi düzenleme

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
36 ay vadeyle aldığım oto kredisinin 11 taksidini ödedim.Kalan 24 aylık süreyi 12 aya düşürme imkanı varmı?12 aya düşerse benim ne gibi avantajlarım olr?Mesela 1.74'ten aldığım kredi faizi de düşermi?

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
benim bildiğim düşüyor nasıl ödersen öde..ama sözleşöeyi okumak lazım iyice..

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben dod kredi sistemi olarak anlatayım bankalarda aynıdır sanırım

şimdi 36 ay vade için ay başına atıyorum 100 ytl faiz ödüyorsan 36 ayda 3.600 ytl yapar sen bunu 36 aydan daha kısa zamanda ödemek ister ve 12. ayında toplam borcunu kapatırsan faiz olarak toplamda ödedigin para 12x100=1.200 ytl olur dolayısı ile 2.400 karın olmuş olur kredi fiz oranı sabittir 1.74 yüksek bi oran ben 1.20 ile almıştım neyse bu oran degişmez 1.74 olarak kalır.. umarım yardımcı olabilmişimdir .

yinede en saglam bilgiyi finasörün verecektir. saygılar.

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.74 oranı o zaman için iyi bir orandı,şimdi 1.44'ler telaffuz ediliyor.Bu hafta içinde bankayla irtibata geçeceğim ama önce konuyla ilgili bilgilenip elimi güçlendireyim istiyorum.Şu an ödediğim taksidin 2 katını ödeyebilirim ama geçen sürede zaten faizin önemli tutarını da ödedim.Tamamını aynı anda bile kapatsam çok farketmiyor aslında.belki faiz oranını güncelleyebilirsem birazcık karlı olur diye düşünüyorum.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en başta yaptığınız ödemeler faizden düştüğü için çok bir kazancınız olacağını sanmıyorum

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer elinizde taksit çizelegesi varsa orada aylık ne kadar faiz ne kadar ana para ödemesi yaptığınız görülüyor. Kalan 24 taksidi 12 takside indirmeyi düşündüğünüze göre son 12 taksidin içindeki faiz miktarlarını toplarsanız avantajınız o kadar olur. Ben konut kredisinde bu şekilde yapmıştım, oradan biliyorum.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en başta yaptığınız ödemeler faizden düştüğü için çok bir kazancınız olacağını sanmıyorum

bankalar kredi ödemelerinde önce faizi tahsil ettikleri için senin durumunda toplu ödeme yapmak çok karlı olmuyor, benzer bir durum bizim başımıza gelmişti, 1 yıl önceden toplu ödersek ( 12 taksit kalmıştı) ne kadar kar ederiz diye sormuştuk, hiçbir şey farketmemişti :(

crow_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadsım yinede bankadan yada sana yardımcı olacak bir bankacı arkadsınla konus aynı durum benimde basıma geldi 12 ayı tüm yatırıcaktım ama zararım olduğunu söylediler nasıl oluıyor pek anlamadım ama sistem öyleymiş sanırı:eek:

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bankalar ne kadar kar ederiz diye sorunca doğru cevap vermiyor bence. Kesin karara varmak için bankaya gidip yapmak istediğini söyleyeceksin, ödeme planını isteyeceksin, toplam ödeyeceğin miktarı düzeltme yapmadan önceki ödemen gereken miktar ile karşılaştıracaksın ve kararını vereceksin. Karın olacağı kesin, az veya çok olduğu herkese göre değişir.

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadsım yinede bankadan yada sana yardımcı olacak bir bankacı arkadsınla konus aynı durum benimde basıma geldi 12 ayı tüm yatırıcaktım ama zararım olduğunu söylediler nasıl oluıyor pek anlamadım ama sistem öyleymiş sanırı:eek:

Yalan söylüyorlar çünkü karları azalacak.