lpg marka seçimi yardımı gaziantep

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen hemen hepsini kullandım. şu anki arabamda lovato var. eski vectrama 1992 model) atiker taktırdım. aşırı çok yakıyordu söktürmek için gittim şamandırada hata olduğu farkedildi ve değişti. o gün bu gün hiç sorun yok ve inanılmaz ekonomik. uzun yolda 150 kuruşa kadar düşüyor. 1 yıldır kullanıyorum ayara bile gitmedim. hiç sorun çıkarmadı. atiker önerebilirim. ilk takıldığında nefret edip söktürmeye gitmiştim hatta burada da sormuştum yerine ne taktırayım diye...

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada kayseride landi renzoyu 1200 e taktırdı arkadaşım. 1600 çok fazla.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen hemen hepsini kullandım. şu anki arabamda lovato var. eski vectrama 1992 model) atiker taktırdım. aşırı çok yakıyordu söktürmek için gittim şamandırada hata olduğu farkedildi ve değişti. o gün bu gün hiç sorun yok ve inanılmaz ekonomik. uzun yolda 150 kuruşa kadar düşüyor. 1 yıldır kullanıyorum ayara bile gitmedim. hiç sorun çıkarmadı. atiker önerebilirim. ilk takıldığında nefret edip söktürmeye gitmiştim hatta burada da sormuştum yerine ne taktırayım diye...
Şamandırayla çok yakmanın bağlantısını çözemedim, lpgyi çok alıyordu da siz çok yaktığını mı sanıyordunuz? Açıklarsanız sevinirim...

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bilmem ve anlamam çok yakıyordu şamandıra ters mi dönmüş ne dediler değiştirdişler yakıt normale döndü.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Şamandırayla çok yakmanın bağlantısını çözemedim, lpgyi çok alıyordu da siz çok yaktığını mı sanıyordunuz? Açıklarsanız sevinirim...

Çok yerinde bir soru...

Genelde multivalf (şamandıra) ünitesindeki montaj hatası sebebi ile gaz kaçakları olabiliyor. Bu durumda araba park halindeyken bile gaz kaçıp gider. Siz pek koku duymazsınız zira sızdırmazlık kutusu sayesinde kaçan gaz arabanın altından tahliye olur. Yani gazınız boşa gider siz de motor fazla gaz tüketiyor zannedersiniz.
Şamandıra ile çok yakmanın (yakıyor gibi gelmesinin diyelim) tek alakası da bu olabilir. Yoksa şamandırayı ters takmak vs gibi bir sebep yüzünden motora fazladan LPG gitmez.

m_cevik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Çaglayan Bey landi renzo taktırdığınızı söylemişsiniz ,bende de su an 25.000km de 1.6 astra hp var ve tüp taktırmayı düşünüyorum.Aracım garanti kapsamında değil.Acaba siz garanti dışında kalmaması için mi olgunlara landirenzo taktırdınız ben de brc düşünüyordum.Sizce ne yapmalıyım lpg de sorun yaşarmıyım yaşamazmıyım yoksa lpg lide mi çok yakar ne diyorsunuz lpg konusunda çok yabancıyım astra 1.6larda beni aydınlatabilecek bu motorda sorun yaşamayacağım kit konusunda yardımcı olabilecek arkadaşların yorumlarını ve tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Çaglayan Bey landi renzo taktırdığınızı söylemişsiniz ,bende de su an 25.000km de 1.6 astra hp var ve tüp taktırmayı düşünüyorum.Aracım garanti kapsamında değil.Acaba siz garanti dışında kalmaması için mi olgunlara landirenzo taktırdınız ben de brc düşünüyordum.Sizce ne yapmalıyım lpg de sorun yaşarmıyım yaşamazmıyım yoksa lpg lide mi çok yakar ne diyorsunuz lpg konusunda çok yabancıyım astra 1.6larda beni aydınlatabilecek bu motorda sorun yaşamayacağım kit konusunda yardımcı olabilecek arkadaşların yorumlarını ve tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.
aracın garanti kapsamında olması da etkili oldu landirenzo seçmemde.brc ile landirenzo omegas plus sistemi yaklaşık aynı fiyata.brc den de çok memnun olan var.landirenzo seçmemdeki diğer sebepte opel mühendislerinin de katkısıyla sistemin geliştirilmiş olması.aracın motor kodunu söylüyorsunuz ona göre geliyor kitiniz.ben montaj esnasında aracın yanındaydım benim motor kodunun yazılı oldugu kutuyu açtılar ve opel tarafından gönderilmiş olan montaj semasına göre taktılar sistemi.ardından yakıtı kattık ve iş bitti.herhangi bi ayar yapılmıyor.bi aksilik olmazsa sanırım bakıma kadar servis yolu gözükmüyor bana.memnunum yani.
aracda çok fazla işlem yapılmıyor.bi kaç parça deliniyor sadece.ayrıca çok sesli çalıştıgını söyleyenler var dizele benzetenler var bence benzinliye göre sesli çalışsada abartıldıgı kadar degil.sadece arac rölantide biraz ses yapıyor.
yakıta gelince sehir içi 10-11 lt sehir dışı 6.5-7 lt.neredeyse yarı yarıya.dizel arac kullanan arkadaslarıma soruyorum km de aynı fiyat yakıyor araclar.hatta lpg daha avantajlı gibi.(1330 kg 115 hp 16 ınch geniş lastikli bir aractan bahsediyoruz)eger yılda 7-15 bin km yol yapıyorsanız taktırın. daha fazla km yapıyorsanız dizel alın.
sorun yasanacağını sanmam.genelde sorun yaşanacağı söylenir ama ben biraz da şans faktörünü etkili görüyorum.aracı sıfır almama ragmen 4-5 defa arıza yaptı.(lpg den önce)Allah'tan garanti vardı:D
güvenlik açısındanda epey arastırdım benzinli ve dizel aractan pek eksiği yok.güvenlik testlerinin görüntüleride var nette.3-4 ayda bir sızdırmazlık testi yaptırmanın güvenlik sorununu büyük ölçüde azaltacağını düşünüyorum.en güzeli hiç kaza yapmamak:Diki kamyonun çarpıştığını ve patlayarak yandıklarını izledim bir vidyoda.malum dizel araç bunlar.ben sadece yedek lastiğe çözüm bulamadım.en mantıklısı mini stepne olark düşünüyorum.o da biraz pahalı.(200 tl)malum lastikler çok büyük ve bagaj daralıyo.
ayrıca yine araştırmalarımdan yararlanarak söylüyorum(bu işin içinde değilim ve eğitimini almadım) montajdan önce aracın tüm bakımlarının yapılmış olması ve eski parçasının olmaması gerekiyor.tabiki hep denildiği gibi usta faktörü de çok önemli;)
umarım blgiler aydınlatıcı olur.dediğim gibi bu işin uzmanı değilim.sadece araştırdıklarımı yazdım.iyi günler dilerim.