lpg simit tank değişimi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynen abi izolasyon dediği köpük işte :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi geçen benim yeni aldığım Clio'nun tankından ses geldiği için Lpg'ciye gitmiştim ben oradayken en az 5 araç bu köpük için gelmişti. Üstten 6. madde de benim araçta sorunluymuş kontrol ederken gördüler ve kabloları vs metal bir borunun içine alarak muayenede sorun çıkarmaz dediler ama bilemiyorum temmuzdaki muayenesinde göreceğiz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeminle şaka gibi o plastik malzemenin ne faydası olacak ki? Benim tankı asılsan yerinden milim kıpraşmaz ama bu plastik işi pek kafama yatmadı işin aslı.
abi o hareket etmesini engellesin diye değilmiş.
Eğer tankta elektrik kaçağı olursa arabaya geçmesini engellemek içinmiş.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi o hareket etmesini engellesin diye değilmiş.
Eğer tankta elektrik kaçağı olursa arabaya geçmesini engellemek içinmiş.

Bunca zaman akılları nerede imiş? Durduk yere iş ya bakalım zamanı gelsin geçer ise ne ala geçmez ise yapacak bir şey yok durduk yere lpg ustası ara yaptır falan filan bir sürü iş.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunca zaman akılları nerede imiş? Durduk yere iş ya bakalım zamanı gelsin geçer ise ne ala geçmez ise yapacak bir şey yok durduk yere lpg ustası ara yaptır falan filan bir sürü iş.

Abi benim birader Kayseri'de. orada o malzeme olmadan muayeneye giren herkes ağır kusurdan kalmış. Klalınca tekrar sızdırmazlık falan uğraşmak gerekiyormuş.
Bence yaptırmadan muayeneye gitme,daha fazla uğraşmak zorunda kalacaksın..
yapılan iş basitmiş. 30 lira civarı bi maaliyet çıkıyormuş o yalıtım zımbırtısını taktırmak için.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeminle şaka gibi o plastik malzemenin ne faydası olacak ki? Benim tankı asılsan yerinden milim kıpraşmaz ama bu plastik işi pek kafama yatmadı işin aslı.

Nadir o malzeme yalıtkan görevi gördüğü için önem kazanıyor, tankı sabitleme, ses veya su izolasyonu için değil.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zamanı geldiği zaman artık tank değişimi onu da yaptıra bilirim sanki neticede bir muayene sonrasında tank süresi de doluyor. Hepsini bir arada çıkarayım olmaz ise.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tankın altına serdikleri ince köpük gibi malzeme tankin paslanmasini engellemek için seriliyormuş. tank araba şasesine değdiği zaman paslanma yapıp tankın deforme olması nedeniyle zorunlu olmuş. plastik parça da taktırdım yerdeki elemanın dediğine göre bakir borular zedelenmesin diye takılıyormuş. aracın altından çıkan boruda hiç izolasyon yok bakir boru halinde duruyor. o boruya izolasyon gerekiyor mu acaba?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi