lpg simit tank değişimi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bizim ülkede standart diye birşey olmadığı için oluyor böyle şeyler abi. bu işin standardı belli. biz uretmedik bu lpg işini. yurt dışında nasıl yapılıyorsa her daim öyle yapılsa problem çıkmayacak ama bizde önce işi yapalım problem çıkarsa müdahale yaparız zihniyeti olduğu için bu gibi durumlarla sıkça karşılaşmaya devam edeceğiz.

bu arada bu akşam evdeki damacanalarla su almaya gittim köye. önceden 3 damacana koyduğumda bagaj doluyordu. şimdi lpg tankı ve tankı sabitlemek için koydukları zımbırtı ortadan kalkınca 7 damacana 6 tane de 5 litrelik bidon koydum. konu ile ilgili araştırma yapıp bu konuyu göreceklere kesinlikle tavsiyemdir simit tank
HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sorma kardeşim ya. Eğer öyle ise birde bununla uğraşmak gerek iyice öğreneyim de eğer ki bu kaplama olmaz ise artık muayene gitmeden önce yaptırıp giderim yapacak bir şey yok. Lanet gelsin böyle işe arkadaş 8 yıldır aynı şekilde duran tank bunca zaman sorun olmadı şimdi hadi bakalım bu plastik yok senin aracın muayeneden geçmez aldık mı başımıza belayı. Zaten tank süresi iki yıl sonra dolacak eğer böyle bir şey var ise o zaman tank değişimi yaptırıp gitmek daha mantıklı olacak. Yeminle inek gibi sağılmaktan bıktım şahsım adına. Ha şunu deseler anlarım. Tank değişimi yeni montaj olması durumun da zorunlu eski şekilde olan araçlar için geçerli değil deseler amenna yeni bir düzenleme oldu hadi yapalım der geçerim ama arkadaş her yıl da bir icat çıkarılmaz ki.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki silindirden simit tanka çevirme kaç liraya maal oldu ? Bende bagaj konusunda sıkıntı yaşıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Peki silindirden simit tanka çevirme kaç liraya maal oldu ? Bende bagaj konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Sadece tank değişimi ücreti verirsin tabi birde sızdırmaLık Alman gerek başka da bir şey yok bende bu simit tank içine konan malzeme hakkın da tüv iletişim adresine mail attım bakalım ne cevap gelecek aslında gerçek ten çok saçma bir durum eğer olması gerek derler ise.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tank değil de şamandıra para tutar çünkü bu tiplere şamandıra çok farklı başa bela yeminle bende kısa zaman içinde bir Lpg bayi ile konuşayım bakalım durum ne olacak.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece tank değişimi ücreti verirsin tabi birde sızdırmaLık Alman gerek başka da bir şey yok bende bu simit tank içine konan malzeme hakkın da tüv iletişim adresine mail attım bakalım ne cevap gelecek aslında gerçek ten çok saçma bir durum eğer olması gerek derler ise.
Onu istiyorlar. Olmaması ağır kusur.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben son 3 yıldır izalasyonlu kullanıyorum. Hatta bundan 5 yıl önce vectra'm varken muayenede söylemişlerdi. O zaman silindir tank altınada koydurmuştum. Yeni bir olay değil yani bu.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Silindir tankta zorunlu olduğunu biliyorum da simit tankta da zorunlu muymuş?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugün tüv türk den gereken cevap geldi arkadaşlar. Burada istenen şeyleri yazmışlar ama konu içinde geçen konu ile ilgili olarak hiç bir şey göremedim sanki.

Sayın Müşterimiz,

Bizimle paylaştığınız e-mail için teşekkür ederiz.

LPG’li araçlar için genel kurallar aşağıda yer almaktadır.

Genel Kurallar:
Ø LPG Yakıt sistemi tamamen sızdırmaz olmalıdır.

Ø LPG Yakıt sisteminin tüm üniteleri doğru ve güvenli bir şekilde çalışmalıdır.

Ø Montajı aracın çalışma şartlarında (yük indirme ve yükleme, hareketli parçalar, çarpışmalar) oluşabilecek hasarlardan en az etkilenecek şekilde yapılmalıdır.

Ø Tüm ünitelerin ayrı ayrı tip onayları olmalıdır.

Ø LPG yakıt sisteminin çalışmasını olumsuz yönde etkileyecek hiç bir donanım bulunmamalıdır.

Ø Tüm bağlantı ve üniteler egzoz ve ısı kaynaklarından en az 10 cm uzakta olmalıdır. Isı izolasyonu yapılması halinde mesafe daha az olabilir.

Ø Elektrik tesisatı ile araç gövdesi arasında izolasyon olmalıdır.

Yakıt Tankı:
Ø LPG yakıt deposunun bulunduğu alanda, araç tabanında en az net 450 mm2(boru, tesisat vb. ekipmanların kapladığı alan hariç) havalandırma açıklığı olmalıdır.

Ø Tankın üzerindeki, bağlantı noktalarında yer alan parçaları koruyan ve sızıntı olması durumunda gazın sadece havalandırma açıklığından çıkmasına izin veren sızdırmaz muhafaza bulunmalıdır.

Ø Tank bir sehpa ile ve silindirik olanlarda en az iki adet olmak üzere bağlama kayışı ile tank, araç şasisi ve kayışlar arasına izolasyon kullanılarak tam olarak sabitlenmelidir.

Ø Sıvı gaz seviye göstergesi bulunmalıdır.

Ø Yakıt pompasının elektrik tesisatı ile tank arasında izolasyon olmalıdır.

Bilgilerinize sunar, güvenli yolculuklar dileriz.

Saygılarımızla,

TÜVTÜRK A.Ş.