LPG tercihiniz?

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet katkili otogazlar 3 -4 depo sonra filtre tikamasi enjeksiyon problemi yapiyor geçen yaz perişan etti beni

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.70 civarındaydı en son gördüğümden... milangaza giderken önünden geçiyorum hep ama daha hiç almadım oradan... güzel mi oranın da gazı? bir dahaya orayı deniyim o zaman...

1.70 olabilir.. zaten arada 7 kuruş var yani senin depoda 2.5 lira civarı fark eder sanıım. milangaz ile kaç litre ile kaç km gittiğin eger sabitse bence burayı dene. milangazın kuyruğunda beklememek için bile 2 lira veririm :) ki benim düşüncem senin de aynı litre ile daha fazla yol gideceğin ama dene bakalım.. buraya yazarsın farkı.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğine göre opet yani aygaz euro lpg ye bir katkı katıyorum binde 17 oranındamı ne.bu katkı sonlara doğru altta kalıp o anki müşteriye gazla gidiyor ve fltreleri ve enjektörleri tıkıyormuş.bunu bayi toplantılarında görüşmüşler opete de söylemişler. ve opet binde 17 lik oranı binde 5lere düşürmüş sanırım ve sorun ortadan kalkmış.Bu olay ustanın anlatımıdır ve oranları yanlış hatırlamış olabilirim. ama ustanın söylediği bu ve ısrarla opet dedi gelde çık işin içinden:eek:

ben almam valla yerinde olsam hava alanındaki shell veya totalde milangaz satılıyor orda onların ikisini dener onlardan birini kullanırım 3 er depo kullan sırayla hangisi fazla gidiyorsa ondan devam et derim aygaza bulasma

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende tovbeliyim. opet değiştik dese almam :) yakınımda PO var. oradan alırım 40 tl ustu harcamayada aracı guzelce yıkıyolar :)

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konulara bi bakın ne filtreler görmüstük zife batırılmıs gibi o imajın silinmesi baya zaman alır bence ama sunu bilir sunu söylerim 2007 de lpg li bi raneultum vardı o arabada bile o zamanlar aygazla daha az yol gidiyordum

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaşasın SELGAZ! Can'a katılıyorum hangisi ucuz ise ondan alıyorum...:) ve verimliliktende gayet memnunum açıkçası. arada bir BP'den alıyorum ve gazların arasında çekiş farkı yok emin olun. en son 1,79tl'den aldım litresini.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul 1.96-1.99 seviyesinde.

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün 100km.yi doldurdum zavoli+opet le.
tekrar fulledim depoyu(opet'ten aynı pompadan) 20.50 tl.lik gaz aldı şehir içi genelde benim açımdan süper bir rakam, bu da 10lt.ye gelir 100 km.de.100 tl.lik benzinle 210 km. yol gittikten sonra bu rakama cok sevindim açıkçası :)
bir de zavoli kiti takınca YAG değişimi yaparak BOR POWER de koydum araca 15 dk.da boş ta çalışması var arabanın km. gitmeden BOR POWERin kullanma talimatına göre motoru ısıttık ya 15-20 dk. rolantide çalıştırıyorsun yada km.yapıyorsun ben rolantide çalıştırdım yani 200 krş altına düşebilir tüketim.
bir de bu BOR POWER dedikleri gibi bayağı iyi birşey galiba benim ilk izlenimim motor hararetini önledi ısı motoru bayagı zorlamama rağmen 80 derecenin üstüne çıkmadı 140-150 km/h hız yaptım biraz da seri kullandım gazıda denemek için bayağı iyiymiş tavsiye ederim.
ve gazda da hiç bir performans düşüklüğüm yok çok memnunum özellikle bugün ustama bir daha uğradım ve sordum ben de OPETten alıyorum yok öyle birşey dedi.
kazasız belasız seyirler dilerim, saygılar.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ostim güvenal gaz 1.69 tl olmuş.. kesinlikle denenmeli.