Motor Elektroniği Arıza Lambası Yanıyor

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
anladım, teşekkür ederim uyarınız için, en kısa sürede halletmemiz lazım bu sorunu o zaman

Birşey değil, dil sorunu yoksa aşağıdaki yazıyı okursanız kafanızdaki bir çok soru işareti kalkar. LPG ile ilgili.

http://www.go-lpg.co.uk/VSR.html

Ayrıca, aracınızı uzun süre benzinde kullanıp ayar yaptırdıysanız ve usta ayarı doğru yaptıysa lambanızın yanmaması lazım.

Ancak bu lamba o2 sensöründeki arızadan da yanar, MAF arızasından da yanar. O yüzden iyi bir usta bakmalı bence...

MGedik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize selam,
Benim de 2008 Astra G sedan aracım var.
LPG de 10000 km doldu. Usta filtre temiz diye değişim yapmadı ve değişim uyarısını sıfırladı. Araba ile yaklaşık 20 km yaptım LPG takıldığından beri hiç yanmayan arıza ışığı yandı. Aracı bilgisayara bağladıklarında "gaz pedalı sensör arızası" verdiği ve bunun sebebinin beyin arızası olduğu söylendi. Ama LPG de sorun olduğunda benzine geçiyorum sıkıntı yok ışık sönüyor. LPG ye geçtiğimde tekrarlıyor. son zamanlarda LPG de arıza ışığı yanınca durduğumda ilk zamanda gaz yemiyor.
Aracın kullanım kılavuzunda (Kontrol lambası motor çalıştırıldıktan sonra yanarsa, motor elektroniğinde veya şanzıman elektroniği sisteminde bir arızavar demektir) yazıyor, bilgisi olan varsa bir yardım lütfen