Motor suyuna yağ karışması

vedatinci1907

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar
Benim 2005 opel astra h kasa triptonik vites aracım uzun yolda durakladığım bir yerde yağ ve suyunu kontrol ettiğim esnada yağın azaldığını ve su deposunun içinde tahin kıvamında yağlanma olduğunu gördüm yağ soğutucu olduğu söyleniyor ama benim araçta yağ soğutucu yokmuş neden olabilir yardımınızı rica ederim

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yağ soğutucu sorunu. aracınızda yağ soğutucu olup olmadığından emin değilim. yağ soğutucu yoksa, motorda yağ kanalından su kanalına yağ basıyor demektir. motor yağında tahinleşme olup olmadığını iyi kontrol edin, suyu yağa basarsa çok büyük masraf açar.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar
Benim 2005 opel astra h kasa triptonik vites aracım uzun yolda durakladığım bir yerde yağ ve suyunu kontrol ettiğim esnada yağın azaldığını ve su deposunun içinde tahin kıvamında yağlanma olduğunu gördüm yağ soğutucu olduğu söyleniyor ama benim araçta yağ soğutucu yokmuş neden olabilir yardımınızı rica ederim
Hocam xzep motorsa aracınız yağ soğutucusu yok. Conta yakmış olabilir aracınız. Motor kompresyon testi yaptırın hatta soğutma suyunu bir temizleyip tekar gözetmek lazım. Umarın conta yanmamıştır.

geveze

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
selam sorunun çözdün mü bılmıyorum aynı sorun bende de vardı motor yaptırdım sonra yıne aynı sorun devam etti yag sogutucu komple degiştim
sonra dan bu video yu ızledım tıpa tıp aynı sorundu keske daha önce izlemiş olsaydım motor yaptırmaz direk oraya baktırırdım link vermek yasak mı bilmiyorum
site de bu sorunla karsılasan varsa direk motor yaptırmadan oraya baktırsın ustasına

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Selim bey bilgilendirme videosu için teşekkür ederiz.