Opel Astra Hantal !

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol tutuş konusunda iki araçta birbirine yakın diyebiliriz ancak astra h larda klasik arkayı bırakma mevzuunu bütün kullanıcılar bilirler.Bunun dışında engelden kaçma ve slalomda focus öndedir.Uzun ve geniş virajlarda ise focus daha yumuşak olduğu için astra daha fazla güven verir.İki aracıda kullanmış birisi olarak bunları yazıyorum yanlış anlaşılmasın...

onur akca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdti motorlu astralar sehır ıcı kullanımda cok sıkıyor.sureklı vıtes degıstırmek zorunda kalıyorsunuz mesela azcık bı yokusta yokus bıle demıyım egımde vıtes 3 teyken hemen 2 yı ıstıyor zorlayıncada motordan sesler gelmeye baslıyor buda hos olmuyor tabı:) ama 1.6 tdci focus kullandım sankı benzınlı araba gıbı geldı surus bakımından akıyor goturuyor araba senı ılerlere dogru:) golf tdi de bıle bu zevkı alamadım malzeme kalıtesı olarak olmasada performans olarak bence focus 1.6 tdi golf ten bıle daha ıyıydı benım kanaatimce:)

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam 2 sene cdti kullandım. evet hantal. yok 220 yaptık neresi hantal filan diyenlere gülüyorum. evet bende 230 yaptım. yapmaz değil yapar. top speed başka şeeeey hantallık başka şey. ayrıca o 220 km hıza çıktığında o süratte ne kadar sağlıklı kalabiliyor o ayrı bi konu.
bir gün 150 ile konya-ankara gidiyorum. önümde de bi araç var vites düşüreyim sollayayım dedim. canımdan oluyordum. çekmiyor işte. bi devirden sonra gitmiyor. ayrıca arabada 3-4 kişi varken hele bi de klima açıksa tüketimi zaten sizde biliyorsunuz. şu tdci ile karşılaştırmayı bi kenara bırakın. tdci her türlü gider. bi arkadaş da cdti ın viraj kabiliyetinden bahsetmiş. çok merak ettim motorun viraj ile ne alakası var?
cdti motor ekonomi için tasarlanmış vergi avantajı olan güzel bi motor. yaptıkları yapabilecekleri ortadadır. fazla kasmamak lazım

o karsılastırmayı yapan ben oldugum ıcın acıklayayım.orada kasdetmek ıstedıgım tabıkı cdtı tdcı degıl ford ve opel kasalarıdır.motorun vıraj kabılıyetıyle alakalı olmayacagını coluk cocuk herkes bılır.bu bır aerodınamık meselesı.sadece karsılastırmak ıcın cdti tdci kelımlerını kullandım :)
şu noktaya da degınmek ıstıyorum.ben suan bır opel cdti kullanıcı oldugum ıcın demıyorum bu yazdıklarımı.bu arabayı uzun yıllar kullandım.sattım yenıden aldım. arabada acıkcası beklentılerım var.guc tabıkı onemlı benım ıcın.ama bu arabaya cekmıyor dıyenı kullanırken gormek ıstıyorum ben cıdden.yada bız farklı bır sey mı kullanıyoruz acaba dıye soruyorum.bu araba cekmeye baslasa bu kez de emınım kı "ooo hoooo ortalama tuketımaldı basını yurudu" dıye elestırırler.
benı tatmın edıyor sahsen bu motorun gucu.spor surus modu fazlasıyla tatmın edıyor.soralım bakalım cekmıyor dıyen eassytronıc sahıplerının kacı spor surus modunda araclarını sureklı kullanmayı goze alabılıyor. ben guc yetmeyınce alıyorum vallaha.hatta 5 yasındakı yegenım arabaya bıner bınmez basıyor o tusa ucalım dıyor.bende kapatmadan bınıyorumsehır ıcınde bıle.bu araba cekıyor kardesım.cekmıyor dıyen BENIM GORUSUME GORE cektıremıyor.forumu bı arastırın bu aracın en cok 3 vıtestekı ıvlemenmesı konusulur.nasıl vıtes dusurunce sollamada sorun yasıyorsunuz anlamak zor gercekten.ama dedıklerınıze ınanmıyorumanlamı cıkmasın burdan.kullandıgım muddetce boyle bır sıkıntıyla karsılasmadım astra cdtı ıle.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence opel bir iyilik yapsın. fiatla mı anlaşıyor, kendimi yapıyor. astralara 1.6 dizel motor koysun, bu rezillik bitsin.

noyan141

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arabada 3 kişiyken+bagaj full ken 200 ü gördü 1.3 cdti çok ama çok hafif bir eğimde.. gayet iyi bir değer 1.3 motora göre bence.. ilk 2 viteste çok atak sonra biraz kesiliyor ama o kadar da olur 1.3 motordan daha ne bekliceksin

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
6 aylık 218 tl vergi ödedim, ortala yakıt tüketimim 5.7, konfor desen konfor;) daha ne isterim.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karma kullanım sanırım.ortalama demıs

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada focus 109 hp dıyen arkadaslara bır hatırlatma.o sadece tıtanium donanım sevıyesınde. donanım sevıyesı beygırı etkılıyor yanı ford focusta. tıtanıum harıcı donanım sevıyesındekı focuslar 90 beygır