Opel Astra Hantal !

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 araçtan ne beklediği önemli olan performanssa ya 1.6 dizel yada Chip tuning düşünülür ama 1.3 motor 1.250kg araca yetiyor.Ben Corsa kullanıyorum ama Corsa'nın Astra'dan farkı 100kg anca Şanzumanda aynı diye biliyorum.:)

Şahsen kullanıcının araçtan ne beklediği önemli olan bana 90 hp yeter kimine 200hp az gelir.1.3 CDTİ Kalkışta hantal ama 2-3'te yeterince yürüyor en azından hafif yokuş yukarı 1.6 benzinlileri kovalıyor :)

katakulli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir malımız var diye onu övüp diğerlerini yerin dibine sokmak nasıl bir mantıktır anlamıyorum. Astra hantal mı? 15 günlük 0 bir astra sahibi olarak söylüyorum ki 1 vites ve kalkışı çok zayıf. Önceki aracım 1.4 75 beygir poloydu ve astraya göre resmen fırlıyordu. Ama 2. viteste 2200 devir üstü gayet tatminkar. Bunun ne 220 yapmasıyla ne başka şeyle alakası yok. Hele yok 1.6 tdci tokatladım falan gibi laflar acaip gereksiz. Araba konforlu sessiz ekonomik ve donanımı gayet yeterli. Ayrıca kalkışta hantal. Ne var bunda? Keyfini çıkarın..

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik verileri bir kenara bırakırsak, kullanıcıların performans tanımları biraz göreceli aslında. Sana göre yeterli diğerine göre değil. O halde aracınızdan memnunsanız olay bitmiştir. Örneğin ben 1.3 corsa'mın performasından da , kalitesinden de konforundan da o kadar memnunumki arabama aşığım. Seviyorum yani elimde değil focus da almam golf de almam.Bu demek değil ki focus yada golf daha kötü. Bu marka fanatizmi değil. Başka bi şey.("Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz") :) bunun gibi bi şey işte :))))))

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda seviyenin bu halde olması gerçekten çok üzücü. Burdaki tartışma bence forum kurallarınada aykırı. verilen örnekler ve savunma gerekçeleri çok cahilce ve kulaktan dolma. Bir arabanın maksimum gücüyle hantallığını ayırt etmesini bilmeden hemen ahkam kesmek bu foruma ve bu forum üyelerine yakışmıyor.
Son zamanlarda forumda arama ypmadan keyfi saçma sapan konuların açılması hem kirliliğe hemde bilgi zaafiyetine neden olmaktadır. Doğru bilgileri vermeye çalışan arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim.

cupido

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beşiktaş yokuşunu bi daha denemedim :)

cupido

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hasan ustun kardeşim sen otomatik kullanıyorsun ve serilikten bahsediyor benimki manuel ve hantal ha sunu diye bilrsiniz formdaki arkadaşlar o fiyata alabilecegim en ucuz ve konforlu arac opel astra , fokus aynı özelliklere 45 bin toyota da 49 bin tl istedi hondada zaten civic olarak dizel yok bunu kabul ederim, vergisi süper yakıtı süper bunlar aklıma gelen gercekler ama yokuşlarda vites kücültüyorsun gercegi su o kasaya küçük motor kasa agırlıgı 1265 kg gercek bu

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yusuf kardesım ben astra hoplar zıplar demıyorum hıc bır zaman.yazılarımın tamamını okursanız eger benım astra konusuda ozellıkle durdugum sey konfor ve yol tutusu.hatta bu aracı alma asamasındayken ford focus dızel cıddı cıddı dusunmustum.ama fıyat donanım olarak benı tatmın etmedıgı ıcın almadım.dusunun tıtanıum harıcı donanım sevıyelrınde mp player bıle yok.ve fıyatları 42 falandı. focusun astraya gore serı oldugunu da yıne bu konuda "kalkıslarda benı gecmesıne sınır oldugum focus tdcı" cumlesıyle gosterdım.dedıklerıne sonuna kadar katılıyorum.bu arac 1.3 motora gore ve aracın agırlıgına gore serı.bu aractan daha fazlasını beklemek mantıksız. haa dedım kı daha serı olsun ısteyen eassytronıc sahıbı varsa bassın spor surus tusuna oyle kullansın.ben bu aracın vergısınden şeklinden konforundan yakıtından ve fıyatından ve ıkıncı el pıyasasından oldukca memnunum.bu yazdıgımı da ıkıncı kez yazıyorum :) hıc bır zaman bır aracla bır aracı kıyaslayıp dıgerıne camur atmam.her bırısının bırbırlerınden ustunoldugu yanlar olacak.ve musterı kendı ısteklerı dogrultusunda bu seceneklerden bırısıne yonelecek.bu cok doğal

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Millet 1.3 CDTI 90hp ile 220 yapıyor, biz 2.0 136hp ile 220 yapıyoz:) Biz boşuna 2.0'a biniyoz be:)

Marka fanatizmi doruklara ulaşmış. 1.6 TDCI bile kaka olmuş:) Umarım Fordcular bu forumu takip etmiyordur:)