Opel Astra Hantal !

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Bende Astra aldım 3 ay önce. 2011 1.3 CDTI hem de en ağır kasalı olanı yani sedan'ı.

Bu konu ile ilgili uzun bir değerlendirme yapmıştım.Zaten tartışma yerine de değerlendirme yapmak lazım. Sürücülük deneyimine göre bu araç ağır-hantal, ya da normal bir araç olarak değerlendirilebilir.
Spor kullanım için araç alacaklar bunu almasın. 2.0 turbolu benzinli opel modelleri var 180 hp civarı güç üretiyor. Opel tutkunuysalar ve ivme ile hız peşinde iseler böyle bir motor tercih etsinler. Daha fazla bütçe ile, BMW, porsche ve ferrari gibi seçenekler de mevcut.
Ancak 1.3 CDTI Astra bir ekonomi aracı. Yüksek torklu olduğu için birkaç saniyelik ivmeler hissettirip ara hızlanmalarda çok iyi performansı var. Ama spor amaçlı bir araba değil bu.
Birbirimizi eleştirmeyelim. Eleştirilecek olan şey kişi değil yaptıklarıdır. Mesela 1.3 CDTI astrayı test sürüşü yapmadan, ne amaçla aldığını bilmeden para verenler ve sonradan yandım diyenler opeli eleştiremez ama sadece bu davranışları için kendilerini eleştirilebilir. Çünkü hesapsız plansız iş yapmışlardır.
Ayrıca bu araca sahip olmadan tamamen duyumla ve 1,3 lt / 1300 kg hmmm demek ki bu araba gitmez diye hesap yapanlar da denemeden konuştukları için aynı şekilde eleştirilebilir.
Araç kolay alınmıyor. Eğer aldıktan sonra hantalmış, beğenmedim diyorsanız vah halinize... Zira beğenmediğiniz birşeye para saymışsınız demektir. İnsan beğenmediği bir şeyi alır mı ?

Son düzenleme:

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende astra aldım 3 ay önce. 2011 1.3 cdti hem de en ağır kasalı olanı yani sedan'ı.

Bu konu ile ilgili uzun bir değerlendirme yapmıştım.zaten tartışma yerine de değerlendirme yapmak lazım. Sürücülük deneyimine göre bu araç ağır-hantal, ya da normal bir araç olarak değerlendirilebilir.
Spor kullanım için araç alacaklar bunu almasın. 2.0 turbolu benzinli opel modelleri var 180 hp civarı güç üretiyor. Opel tutkunuysalar ve ivme ile hız peşinde iseler böyle bir motor tercih etsinler. Daha fazla bütçe ile, bmw, porsche ve ferrari gibi seçenekler de mevcut.
Ancak 1.3 cdti astra bir ekonomi aracı. Yüksek torklu olduğu için birkaç saniyelik ivmeler hissettirip ara hızlanmalarda çok iyi performansı var. Ama spor amaçlı bir araba değil bu.
Birbirimizi eleştirmeyelim. Eleştirilecek olan şey kişi değil yaptıklarıdır. Mesela 1.3 cdti astrayı test sürüşü yapmadan, ne amaçla aldığını bilmeden para verenler ve sonradan yandım diyenler opeli eleştiremez ama sadece bu davranışları için kendilerini eleştirilebilir. çünkü hesapsız plansız iş yapmışlardır.
Ayrıca bu araca sahip olmadan tamamen duyumla ve 1,3 lt / 1300 kg hmmm demek ki bu araba gitmez diye hesap yapanlar da denemeden konuştukları için aynı şekilde eleştirilebilir.
Araç kolay alınmıyor. Eğer aldıktan sonra hantalmış, beğenmedim diyorsanız vah halinize... Zira beğenmediğiniz birşeye para saymışsınız demektir. Insan beğenmediği bir şeyi alır mı ?

işte bu.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu millet aptal 3,20 d falan alıyo alsın bi astra 1,3 tır tır gezsin ooh mis:D hayır yani neyin fantezisi bu 1,3 ben normal cdti yazısı gördümmü basmam bile 1,3 araba dengimmi diye ha 1,7 olur anlarım ama 1,3 le bbukadar yok biz 220 gördük falan deyip kendinizi komik duruma düsürmeyin 1,3 astralar ekonomi için yapılmıs motorlu arabalardır yani burda yapmayın bari hepimiz biliyoruz ne olduğunu mutul oluyosanız bende yazım yani 250 de yapar 1,3 astra

Son düzenleme:

buqra1907

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Yakında Video Ceker Atarım Arkadaşım Neyin Yalanı Soylenicek Ve Ne Amacla Size Yalan Solücegiz Anlamıyorum + 1.7 veya 2.0 veya 3.0 olsun arac fark etmez şöför iyi Olduktan Sonra !! Benim 1.2 Corsam Vardı Onla Bile Kolay Kolay Gecemiyorlardı

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
230 videosu evet eklenmişti yasak olduğu için kaldırıldı (astra sedan essantia 1.3 cdtı)

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
220 Düz yol.

http://www.youtube.com/watch?v=3I3p1Szltv0

--

240 yapanda var bu forumdan Kadir Kuran - Worth nickli üyemiz 240 kmh yapıp video eklemişti.Forumdan kaldırıldı.

Yüksek hızı tasvip etmiyorum ama araba yapıyor.

ben de bunu merak edıyorum.burada bu aracın 220 yaptıgını soyleyen ınsanlar yalan soyleyınce ne gececek ellerıne.yapıyorsa adam koymus vıdeosunu.ben de yaptım sahsen ama vıdeosunu degıl fotosunu cektım. kımseyı töhmet altında bırakmayın lutfen.sonucta sanal bır ortam bırıne yalan soyleyınce ya da kandırınca kımın elıne ne gececek.bu araba reelde 220 yapmıyorsa bırılerı yapıyor deyınce mı yapacak.yapıyor abı ıste neyı tartısıyoruz daha.ha bu arac hız aracı degıl.bu arac o hızda cok uzun sure kalamaz onlar ayı konu.ama bu arac 220 yapıyor o kesın

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de o hizi araba degil sofor yapar.

Mesela benim araba sagolsun 160dan fazla yapmiyor, genelde 100-120 arasinda takiliyor. Ve insallah da birilerine uyup 220 civarlarini hic yapmaz. (Isin sakasi)

Gordugumuz uzre pratikte 220ler de yapilabiliyormus. Cok zorlanarak yapiyordur orasi tartisilir..

Hiz konusunu tartismayalim bence, niyetli olmayanlarin aklina bu fikri dogurmayalim.