Opel Astra Hantal !

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben cevap yazdıktan sonra nasıl ilerlemiş bu konu.astra 220 değil daha fazlasını da yapıyor.ama öyle bir yokuş aşağı bulman lazım ki.sonuçta şanzumanın da izin verdiği ölçüde.

hatta geçen gün caddebostan sahilyolunda kırmızıdan kalkışta.scirocco, gl320 cdi, kendi aracım, honda civic 1,6 2008model civarı, ford fiesta dizel(1.4 dizel heralde), e320, primera(motor hacmini bilmiyorum).ben arabada 4kişiyim ve baskı balatamın ömrü kalmadı gibi birşey.diğer herkes arabalarda tek başların.gl ve scirocco şaşırtmadı ben ama civic manuel vites de gl ile kafa kafaya kalkıp 2.vitesin ortalarına geldiğimde tabir-i caizse yarıp geçtiler.ama şu var arabadaki arkadaşlardan biri korkup suadiye s virajına girmeden frenle frenle diye bağırmasa sciroccoyu da civic'i de geçecektim.primera gl'ye yaklaştıktan sonra viraja girmeden önce yavaşladı.sonuç mu arabayı doldurunca kalkışından ve torkun etkisinden memnunum ancak performansı motor hacmine göre yoksa benim gibi tsi sahibi olup da cdti'ya geçince bu ne dersiniz.torkun etkisi çok aldatıyor insanları....

focus ve era dizel ile kalkmıştım.ikisinden de 3.vites bitimine kadar 2boy yedim.daha nice örnekleri var.rahat rahat geçebildiklerim sadece trafikteki aksiyonlardı.

aracım da standart değil ayrıca...şu var geçilcem diye trafikte insanlara kaza yaptıran önüne kıran geçişini kesen biri değilimdir.çok karşılaştım benzer örnekleriyle.sadece araba+direksiyon denedim...

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya hala yok 240 yapar yok 200 yapar yok 300 yapar tartışıyosunuz arkadaşlar.. Sanki türkiyede 240 ıle 20 dk-30 dk süre ile gidebileceğiniz yerler !!! Yaparsınız 240 km/h gidersınız 1dk hevesinizi alırsınız..

Ama konu baska bırsey.. Arabanın hantal oluşu. 240 km hıza cıkan arkadaslar bırde bu hıza cıktıkları süreleri yazsınlar, birde begenmedıklerı diğer aracların bu hıza ulastıkları süreler ile karşılaştırsınlar..

Daha hantallıkla,ivmelenme hızlanma ile erişebileceği son hızın farklı şeyler oldugunu bılmıyoruz ama hala yok şöle sofor yapar bole sofor yapar diyoruz..

Bıraz daha mantıklı yorumlar yapalım arkadaslar. Konumuz hantallık !!!

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alan ve hantal diyen arkadaşlara chip tuning öneriyorum. Böylece 1.6ları geçebilirsiniz.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 Chipli , 1.6 115lik yada 105lik astraları ara hızlanmalarda zaten yer.

Kalkıştada bırakmaz diyorum.

Fanatik değilim:).Önceki aracım 1.6ydı. Yeni tartışma başlamasın :)