Test Ettiğimiz Araçları Yazıyoruz

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar böyle bir konu olsun istedim. Buraya test ettiğimiz araçları, ya da önceden sahip olduğumuz araçların aklımızda kalan iyi özelliklerini veya kötü özelliklerini yazalım.Belki yeni araç alacaklara bu konu bir referans olur, araçları karşılaştırır yorumlar yaparız. Her türlü markayı yazalım.Kısaca 4-5 satırda yazmanız yeterli olacaktır.İsteyenler içini dökebilir istediği kadar yazabilir

Ben Başlayayım;

OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO EDITION ELEGANCE PK

Geçen hafta bu aracı test ettim.Görünüş açısından dışardan bakınca 10 numara bir araç izlenimi veriyor.Harika bir görüntüsü var.Ama sanırım ben gözümde fazla büyütmüşüm içine binince ve gaza basınca gözümde fazla büyüttüğümü anladım.Sürüş keyfi olarak tam istediğimi veremedi. 1.6 180 hp turbo motor sizi pek yanıltmasın diyeyim araç çok ağır 1550 kg civarı yolcular binince 1700 kg'a yaklaşıyor.Ama yine de küçümsenmeyecek bir performansı var 2000 devir sonrası güzel ivmelenmesi var,motor sesi insanı gaza getirebilir:), Virajlarda müthiş kabiliyetli keskin virajlara yüksek hızla girdim ,araç güven veriyor.Frenleri her opelde olduğu gibi çok iyi.Direksiyon park halinde ok yumuşak benim astradan da yumuşak,bu da bu büyük aracın kolay park edilmesine yardımcı oluyor.Ama Debriyaj bir o kadar sert.Vites geçişleri ne sert ne de yumuşak.Donanım olarak bildiğiniz gibi süper ; ARABADA yok yok.İç mekanı kaliteli.

Chevrolet Cruze 1.6 LS 113 HP Otomatik

Öncelikle bu aracı alacaklar manuel almalı diyorum.Otomatik bana çok hantal geldi.Gazı köklediğinizde araç bağırıyor ama ivmelenmesi çok yavaş.Yani ses var icraat yok diyebilirim.Yakıt tüketimide bir hayli fazla .(katalog verilerine göre) Hem bastığınızda gitmeyen hem de çok yakan bir araç arıyorsanız tam size göre bu 1.6 113 otomatik:). Yol tutuşu başarılı ayrıca ESP Standart, ses sistemi vasat, Kalite opelden az biraz düşük. Görüntüsü harika iç mekan görüntüsüde yeni Astra J ile aynı ve kokpit görüntüsüde çok iyi ama kalitesi fena sayılmaz.

Peugeot 206+ 1.4 HDI 70 HP

Bu aracıda merak edip gidip test ettim. Efsane denilen 206yı makyajlayıp 206+ diye satıyorlar. Araç bence çok gereksiz ve kalitesiz bir araba.Donanım olarak sıfır. Anahtarı bile normal kale kilit anahtarı yapmışlar. Kumandası dahi yok anahtarı kapıya sokup çevireceksiniz.ABS standart değil. Yola çıktım yanımdan bir kamyon geçti aniden emniyet şeridine geçiş yaptık kamyonun rüzgarından bile savruluyor.Frenler berbat ötesi. Frene basıyorum duracak gibi değil.Güveb vermiyor. Tek iyi yanı 1.4 HDI 70 HP'lik motoru. Araçta yeterli performans var 160 nm tork sayesinde güzel ivmeleniyor ve de az yakıyor.140 kmh'ye çıktım bu hıza çıkarken zorlanmadı.Donanım olarak sıfır bir araç tek artı yönü motoru. Kesinlikle alınmayacak bir araç.

Opel Vectra B 1.6 ve 2.0

Vectra b zaten görüntü olarak süper bir araç.Eski aracımız GL 1.6 idi. Performansı bazen yetersiz kalabiliyordu.Özellikle rampalarda 2 vites birden küçültmeniz gerekiyordu.Yol tutuşu her opelde olduğu gibi vectra B'de de güzel 2006 passatları virajda geçtiğimi biliyorum:).Arka taraf geniş ve rahat. 2.0 performans iyi. GL alırsanız donanım biraz eksik 1.6 almak isteyenler 2001 elegance tercih ederse en dolu model 1.6daki. Yağ yakma sorununa dikkat X16XEL bakımları yapılmazsa yağı benzin gibi içiyor:)

Opel Astra 1.3 CDTI SEDAN & HB

Sedan'ı geniş sanmayın iç hacim aynı, sadece bagaj artısı var.Direk kötü yönlerini söyleyeyim.Eşya gözü yok.İçerde tıkırtılar olabiliyor.Performans bana göre iyi ve yeterli.Rampalarda kalkışta gaza biraz fazla basmanız gerek.Yol tutuş , frenler çok iyi. Kokpit benim hoşuma gidiyor CID ekranla süper bir hal alıyor.6. vites uzun yolda büyük bir artı.YÜksek hız düşük devir.

1998 UNO 1.4 S 70 HP

Bu aracı yaklaşık 1 ay kullandım. Çok zevkli bir araçtı. Vites geçişleri çok yumuşak .Gaz pedalı hassas ve performansı süper.Böyle seri bir araba görmedim.:) 1000 devirde bile basınca araba kendini öne atıyor 2. vitese geçerken azcık gaz verirseniz bile hemen patiye düşüyor:) Işıklarda her arabadan önce kalkarsınız. 820 kg bir araç . 100 nm tork ve 70 hp . 100 tork bile bu araca çok geliyor:) Eksi yönleri hidrolik direksiyon yok, frenler kötü ,durmak bilmiyor,yol tutuş beklemeyin. Uno alırsanız Allah kazadan korusun.Kaportası zayıf.

Opel Corsa C 1.4 TW Elegance

Sadece markete gidip geldim yani 400-500 metre sürdüm.Her tarafından tıkırtılar geliyordu vede aracın içi çok dardı. Bildiklerim bunlar.

Hyundai İ30 1.6 CRDI Otomatik

Öncelikle Hyundai güzel bir dizel motor üretmiş.Çok sessiz ve performanslıydı. 1.6 115 hp 260 nm tork. Otomatik olması yakıt tüketimini arttırmış.7 litreden fazla /100 kmde tüketiyor.Eksi yanı bu diyebilirim donanım olarak güzeldi ve aracın içini kaliteli buldum.Yalnız alıncaksa manuel tercih edilmeli.Fiyatı biraz pahalı.

Bundan başka palio kullandım onu da yazmıyayım.Kötü bir araçtı.

Evet sizinde yazılarınızı bekliyoruz:)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Güzel ve faydalı bir konu olmuş.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda marka olarak ayırma şansımız olsa daha iyi olmaz mı???

bu konu altında tüm markalar olsun ve herkez teest ettiği araçlar gakkında bilgi versin böylelikle araçlar hakkında daha çabuk bilgi buluruzz

GeNcO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Audi a6 2.0 TDI 2010
Gerçekten o dıştan çekiciliği içinede yansıtmıs ve arabanın kokpit kısmına geçince mükemmel bir rahatlık hissediyorsunuz..Araç sınıfının diğer araçlarına göre ( Bmw Mercedes-Benz) kalkışta biraz hantal kalmasına rağmen hızlanıncada durmak istemezsiniz Hani 100km hızla gidersiniz bişey hissetmezsiniz ya aynısını 220km hızla giderkende yaşıyorsunuz..Araç multitronik olduğu için Vites seçenekleri çok tabi en zevkli kısmı bana göre dreksiyondan vites seçeneği...Fren sistemine değinmek gerekirse alışmamış bir insan en başlarda zorlanabılır o pamuk gibi frende :)
İyi Forumlar :)

phoenixs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra f 1.6 16V 100 hp 1996 model (LPG-Benzin)
opel astra j 1.4 140 hp turbo sport 2011 model (Benzin)
bmw 316 ti compact 1.6 115 hp2003 model (Benzin)
seat leon 1.4 tsi 122 hp 2010 model (Benzin)
seat lon 1.6 8V 100 hp 2000 model (LPG-Benzin)
VW polo 1.4 highline 100 hp 2001 model (LPG-Benzin)
Honda Civic 1.6 125 hp 2010 model (Benzin)
VW Caddy 1.9 tdi 105 hp 2008 model (dizel)
Ford Focus 1.6 tdci 109 hp 2011 model (dizel)

hepsini az da olsa sürdüm :) farkettimde ne kadar çok araba denemişim :)

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ford focus 1,6 titanyum 2008.....araç benzinli ve arka koltuk kısmı biraz dar. kokpit ve gösterge paneli orta sınıf araçlar içinde ideal gruptan. yol e motor sesi çok fazla içeri girmiyor. 5 vites ve araçta gazı sert kullanmadığınız sürece tepkisi çok fazla olmuyor. şu an ortalama fiyatı 30 bin civarında ve benzinli o fiyatlarda araç düşünenlere tavsiye edebilirim. km de ortalama uzun yolda 35 krş yakıyor.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Citroen C4 Grand Picasso 2011

bundan yaklaşık 5 ay kadar önce ablamların almış olduğu sık sık kullandığım araç hakkında ki söylenebilecek tek şey ferahlık ve müthiş keyif evet bunu bir fransız araç söyledğim için kendimi de ara sıra sorguluyorum ama bir mpv ne ararsanız fazlasıyla varr
http://www.youtube.com/watch?v=usJl746akjM

araçta ford ve citroen de ortaklaşa kullılan psa gruba bağlı 1.6 dizel 110 beygir güç sunan ünite var ve bununla beraber 6 ileri yarı otonatik vites ile harmanlanmış bu ünite ile vites araca tatminkar bir performans ve cimri denilebilecek bir tüketim ile kullanıcısını memnun ediyorr şu an için araç 4000 km civarı ve bir depo ile şehşr içinde 850 km gibi yol yapıyor araçta 60 lt lik depo var bu araçta yarı otomatik vites olduğu için yokuşlarda geri kayma olayı var mı diye aklınıza takılabilir ama araçta yokuş kalkış destek sistmi ve aracı park ettiğinizde otomatik devreye giren el freni var el freni bu arada göstergenin hemen önünde normalde dörtlülerin olduğu yerde yer alıyor

bayiden aracı alırken çektiğimiz foto
98504737pip.jpg

araç tasarım olarak önden bakıldığından tam bir balinaya benziyor ve gerçekten sevimli bir araç araçta donanım olarak yok yok standart özellikler haricinde dikkatimi çekenler araçta orta da vitesin olduğu bölüm yok orası eski amerikanlar gibi boş ve oda araca ayrı bir rahatlık kazandırıyor vites direksiyonun orada koldan vitesli amerikanlar gibi ayrıca direksiyonun arkasında ki kulakçıklar sayesinde aracın vitesleri manuel larak da değiştirebiliyorsunuz ayrıca citroenlerde artık standart hale gelen direksiyonun göbeği sabitt ve bir çok saklama gözü bulunuyorr ayrıca araçta 1.5 litrelik su şişesi girebilecek kadar bir buzdolabı gibi bir sistem var
2007-citroen-grand-c4-picasso4.jpg

klima butonları ve rezistans gibi ayarlar ise şöför tarafında havalandırmanın olduğu yerde ortada tuş kalabalığı yok ve tüm yolcular havalandırma ünitesini kendisine göre ayarlayabiliyor bu arada aynalar park halinde iken otomaitk olarak katlanıyor ve en güzel özelliklerinden biri de aracı park geri vitese tektığımızda aracın lastikler kaldırıma sürtmesin diye aynaları aşağı alırız ama bu araçta aynaları sizin ayarlamanıza gerek yok araç geri vitese alınır alınmaz ayna otomatikman lastik seviyesine ayarlanıyorr
citroen-grand-c4-picasso-2008-glass.jpg

başka güzel bir özelliği ise güneşlik ileri geri kayabiliyor ve sınıfında ki en büyük ön görüşe sahip bunu da cam tavanla beraber harmanlıyorr bizde ki picasso grand versiyonu yani 7 kişilk olanı 2. sıra koltuklar ileri geri kayabiliyor geriye de doğru yatabilip aynı zamn da öne doğru katlanarak ticari kullanımda imkan veriyor 3. sıra koltuklar pek uzun bolu yolcular için değil genelde kısa mesafelerde kullanılması daha pratik bir çözüm olarak ön planda yer alıyorr
7_Kiilik_Yolcu_Kapasitesi_Grand_C4_Picasso.jpg

dizel otomatik bir aile aracı arıyorsanız 5008 ve picasso var ikisi de aynı motoru kullanıyor 2007 den beri picasso ülkemizde satılıyorr ve eskimeye başlayan yüzü bu sene ile makyaşlandı ve gündüz farları ile birlikte 1.6 benzinli turbo motor ürün gamına eklendii

bu araçta en güzel nokta ise çocuklar aracın içerisinde sıkılmıyorlar nedeni ise normal araçlardan daha farklı olması çocuklara ve aracınçocuk ruhlu sahiplerini mıtlu ediyor

bizim ufaklıklar parl halindeyken arka koltuklara oturmuşlar bizi bekliyorlar bu arada hareket halindeyken çocukların önünde kiperdelik alınıyorrr
7852247430092010.jpg

ve aklıma gelmeyen bir çok özellik var
bu araçta aklımda soru işareti olan noktalar ise araçta çok fazla elektronik olması daha sonra servis te sıkıntı çıkartır mı???
ayrıca servisin bu araçlar hakında yeterli bilgi ve tecrübe sahibi olup olmadığııı şu ana kadar hiç bir sorunumuz yok tam tersine yolda ilgi yeterince fazla

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahin 1.6 - 5 Vites 1992 Model

1.6 Karbüratörlü motorla donatılmış Şahin gerçekten deli gibi yakmakta.içi ferah ama içeri çok ses alıyor.parçası ucuz ve çabuk bulunuyor.5vites ve radyo kasetçalar standart gelmekte.Frenleri güven vermeyen şahin bastıkça benzin oranına yakın yağ tüketmekte...

aksesuar parçaları yaygın olarak bulunmakta.ilgi gören modifiye parçaları havalı korma el yapımı "abart'ı" egzost ve sport direksiyon simidi.

test ettiğim şahin aracının kesinlikle alınmamasını tavsiye ederim.saygılar.