vectra b yol bilgisayarı montajı yardım

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ozaman yeni proje bekliyoruz :)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
"Brake Lamp Fuse" hatası neden alınır?

Test etmek için 13, 17, 19, 20 ve 22 yi toprakladım, 18i bağlamadım

Kırmızı ve Siyahı 12V yaptım, önce cihazı tak uyarısı çıkıyor, sonra "Brake Lamp Fuse" a dönüyor.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gri,

neyse o halloldu, siyahların ikisi de 12V alması gerekiyormuş, teki sigorta galiba, 12V olmaz ise sigortan yanık diyor :)

Ancak şimdi de "Brakelight Check" uyarısı alıyorum. bağlamadığım 18 ile ilgili diye düşünüyorum, ama topraklı olarak da denedim, işe yaramadı.

edit: bi saniye ya, 15 de olabilir, ikisi aynı renkmiş, belki de karıştırdım bağlarken

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
uyarıyı almamak için fren müşürüne kablo çekeceksiniz. 15 nolu pin siyah beyaz kabloyu fren müşürün 3 nolu ucuna bağlayacaksınız.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
uyarıyı almamak için fren müşürüne kablo çekeceksiniz. 15 nolu pin siyah beyaz kabloyu fren müşürün 3 nolu ucuna bağlayacaksınız.
ahaa, demek öyle bir ayrıntı var. Yarın sabah halledeyim, teşekkürler cevabınız için.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ahaa, demek öyle bir ayrıntı var. Yarın sabah halledeyim, teşekkürler cevabınız için.

önemli değil. müşüre bağlanacak bu kablo frene bastığınızda yolbilgisayarına sinyal gönderir. ve kontağı kapatıp açınca yine uyarı alırsınız frene basıp bırakınca uyarıda gider. yani fren lambalarınızın yanıp yanmadığını test ediyor ,özelliğide bu zaten. kolay gelsin.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynen dediğiniz gibi oldu, bugün topladım herşeyi. Şimdi bir ara servise uğrayıp şu mil galon hikayesini km ve litreye çevirteceğim :)

Tekrar teşekkürler bu arada, bu siteye eklenen doküman ve resimler çok işime yaradı.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynen dediğiniz gibi oldu, bugün topladım herşeyi. Şimdi bir ara servise uğrayıp şu mil galon hikayesini km ve litreye çevirteceğim :)

Tekrar teşekkürler bu arada, bu siteye eklenen doküman ve resimler çok işime yaradı.

hayırlı olsun güle güle kullanın.